Diskutime të lira - Prill 2022

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

2 Likes

#dojadalim
immagine

2 Likes

https://youtu.be/tvtf0aaXt2k

1 Like

Te gjithe intelektualet e shquar te gjithe botes bashkohuni ka vite qe ja mundojne te shkoqitin kete trokellime dialektike te boleve te Marlonit, i cili tall koqet dialektikisht me boten, duke u bere vete njera bole majtas e Marlonit ne konflikti dialektik me bolen djathtas te Marlonit, dhe anasjelltas:

o Vladimir:
A është zgjerimi i NATO-s ai që motivon agresionin rus, apo është agresioni rus ai që po nxit hyrjen e vendeve ish-satelitë të ish-Bashkimit Sovjetikë në NATO?

Nga menyra se si zgjidhin kete dileme dialektike tregojne se ciles bole politike i perkasin, dmth se çfare bolesh jane.

Haselll hasell amerikanet u alarmuan kur ruset vune raketa ne kube pse nuk duhet qe ruset te alarmohen kur nato iu vjen ne prag te deres .Nao niset nga supozimi se jane demokraci te imunizuara nga renia ne duar te autokrateve te cmendur e asnjehere nuk do ta perdorin forcen e tyre per keq .kjo

1 Like

Alba,
nese Nato eshte njera bole, ruset jane tjetra bole!

Alba,
nese hemisferi i majte i trurit te njeriut eshte njera bole, hemisferi i djathte eshte tjera bole, dhe pranej njeriu qenkerka koqe kanari, perfshire edhe dialektiket e mdhenj Sokrat, Platon, Hegel, Marks.

per ato qe une kam folur para 15-20 vjetesh dhe qe shume gomere drejtues te qeverive shqiptare nuk i kuptuan,

1 Like

Pjer çfar do me thene kjo qe duket e shkruar ne gjuhe barbare ne komentin tend?

Est. reading time: 9 minutes

Pjer kape kete foto historike, fund i proibicionizmit ne Amerike, a nuk eshte per ta pas zili?

16195677_121526295024581_2684770312019570486_n

Orbani fiton për herë të katërt në hungari. Ndërsa në shqipëri luftohet kush është më përbotist.
Duam parti të djathtë edhe ne!!

1 Like

duam karamele!

photos-de-rene-maltete_1633891-l

i modho, po ti qenke keto mo, ia paske futur vetes :grinning:

1 Like

jo ky ktu eshte nje ekonomist qe don karamele dhe nje tjeter i ka fut karamelen ne goje. Nuk e shef qe jane tre duar, dhe ja ka fut nje tjeter, nuk ja ka fut vetes?

si duket kam nisur te humbi sensin me realitetin ose durimin ( njeren , po !)

1 Like

pse dafne çfar ka ndodh ne Mal te Zi?

vaki te shumta Inkuzicion , nuk e nxe fleta virtuale te shkruaren nese e rendise , e qe ti ve pike shkronjes i , po te tregoj nje storije qe qarkullonte ne youtube, e pekufizon deri diku te shkruaren time ,mandej …
ne nje interviste mes njerzish pasardhes pellazgesh ne vendin pelazg moderatori i drejtohet te anketuarit me pytjen …si ndjeheni, si jeni adaptuar ka vite qe bashkvepron tek ju kfori , nderkombtaret etj … ?
pergjigja shume origjinale ishte ,( dy pika ) mire , shume mire , po na dojne , mburren qe po rrine me Neve …
…mundesh ta paramendosh sa here ne dite e perserise une kete fraze te ati tipi ne media si vetedijesim ne vetevete qe te kthjellem per realitetin ku jetoj .

1 Like

:joy:
sidoqofte me mire se ne Ukraine jeni!

shume te drejte ke

1 Like