Diskutime të lira - Qershor 2022

ishte ironi kunder r.v. qe eshte armiku im me i madh ne Peshk mbas Katrorit :stuck_out_tongue:. Nuk me intereson futbolli po aq sa politika, as e kam idene e as dua t’ja kem idene se kush eshte Nusreti dhe Reja. Politika nuk me ka interesuar kurre, kurse per futbollin e kam humb interesin pak nga pak, dhe e humba komplet ne vitin 90-te kur pashe se mileti zevendsoi tifon e futbollit me mikrobin e tifos se politikes.

Ketu e kam pa fajtor Rejan, trainerin. E ka job description qe te krijoje dhe mbaje disponime dhe pritshmeri te uleta, ose te larta , sipas rastit. Poashtu ka te drejte te therrase edhe lojtare na kategoria e dyte shqiptare, nese keta kapadainjte avdalle nuk i binden.
Ky i yni per momentin po me pelqen, se pikerisht ka goditur “emrat e medhenje” (te paprekshem) dhe ka ftuar e futur ne loje te rinje “anonime” por shume te zellshem. Sigurisht ka ende shume pune e vend per permiresime. Jemi larg nivelit real.

Liri Demokraci!

Cfare te beje Reja ti e ke pare si e kane kryqezuar ne rastin e Brojes megjithese ai ka 3 muaj pa shenuar media shqiptare e ka ngritur ne nje rang me Skenderbeun .Uzuni psh nuk duhej futur se ka provuar se me kombetaren nuk shenon dot .
Deri nashi Kosova po mbahet por greket po na mbysin :((
Iku dhe Kosova.
Xhamadani vija vija
Kaq e pati shqiptaria …
Delta pellazgu si trim levend eshte duke u rrahur ne tribune me greket .:grinning:

1 Like

Nqs ste pelqen te jesh tifoz, atehere behu lojtar :wink:

#dojadalim
immagine

r.v., nuk ka mundësi tjetër përveç o tifoz o lojtar?

Mund te jesh edhe arbiter po s’pate moter… :sunglasses:

edhe nese nuk kam moter, kam shoqni me vajza te virgjera neper bologje.

spermatozoidi me ovulin jan takue!

286297015_385090826996021_4918108550538557348_n (2)

Behu trainer.Those who can, do.Those who can’t , teach. :grinning:

Alba, kjo mund te jete e vertete per nje gazetar sportiv, ndersa trajner eshte gjeja me e veshtire, pavarsisht se nuk bie ne sy. Eshte tamam si regjizori qe ben me teper se aktori, por ja qe Marloni bie ne sy sepse njerzit kan qef marlonin.
:joy:
pra, meqe vajzes r.v. i pelqen marloni, dhe i kruhet vazhdimisht: nese arbitrit i kihet motra, tranerit i kihet nona (sipas shprehjes popullore: vuan shume), ndersa vajza r.v. kihet vetiu, edhe i ha edhe i djeg.

Traineri eshte pune e veshtire ,ky qe kane eshte nje prej me te mireve te italise po s’ka c’te beje me teper se keta lojtare ka Shqiperia.laj-thaj rreth 15-16 te cilet nese ndodhen ne nje dite te mire e te gjithe bashke mund te bejne dicja ,por zakonisht jane ose te dentuar apo te lodhur nga preokupinet e tyre ne klube e kombetarja kuptohet vuan se s’ka me ke ti zevendesoje plus nuk kane kohezion si skuader se takohen ne njeri tjatrin 2-3 dite para ndeshjeve 3-4 here ne vit .po hajde mbush mendjen shqipove te cilet flasin me bithe si me qene braxili qe eshte fabrike talentesh e jo Shqiperia cope cope qe mezi mbledh nje ekip me femijte e migranteve te shperndare si zogjte e korbit .

1 Like

Komtarja paska problemet e Peshkut.

Kudo ku qeniet njerezore benen tok ka te njejtat probleme .
I modhi :grinning:

1 Like

alba, e more hakun qe te kam quajtur ne esence njesoj si qenia njerzore delta, qe te dy jeni njesoj demokrate, ndryshimi eshte se delta eshte demokrat i sufllaqes, ti je demokrate e hamburgerit, nuk eshte se delta eshte kunder demokracise dhe kunder Evropes etj. Edhe si besim politik te dy jeni bole te majte, ndryshimi eshte se delta eshte me komtaren ti je kontrakomtares, qe eshte nje pretekst per ndarje majte-djathte, jo ndarje cilesore, dmth pretekst per tu shamatosu per gjera te dores dyte. E di qe jam bere i merzitshem per te gjithe duke thene te njejten gje (shprehja ime e ka brenda ironine tende si autoironi), por kjo eshte e verteta e intelektualit t’modh demokrat qe diskuton i shqetsuar per problemet e botes, ne esence eshte e njejta qenie njerzore merda ne çdo cep te planetit, ne çdo profesion qofte, trap apo gjeni qofte, merda eshte.

#dojadalim
immagine

bau bau Mirjam