Diskutime te lira - Shkurt 2022

image

Armiku i klases po vepron…

@STALKER, Faleminderit Sajmir Tahiri…

E hengri dhe Tahiri I varfer si pothuaj te gjithe ministrat e brendshem te Shqiperise.Po cfare beri meluni ndryshe qe ne te gjithe ate vjedhje masive te te gjitha niveleve ta haje vetem ky?

Tahiri shoke Tahiri
Nga ministrat me i miri
Tahir me hekura te renda
Ca floriri ca te argjendta
Topi jashte e gjylja brenda
Poplli
Si thoshte I Gjati dikur :tahiri ka mesuar shume nga mua :joy:

O @STALKER o @STALKER coi ja 2 paketa… :rofl::rofl::rofl::rofl:

@STALKER

E moj Alba. Kur hyri Serbi ne Qafe Prushe ishte ai zbori i kohes se xhaxhit qe e zbythi mbrapsht.

kur paska ndodhur kjo trimeri imagjinare e shqipove?

Albe, po behen dy dekada e gjys e ti akoma i mban ere Sali Berishes. Serbi ka hedhur mbi 10,000 predha artilerie/tanku ne territorin e Shqiperise gjate 22 muajve te luftes. Po te mos ish per ushtaraket e kohes se xhaxhit, as UCK nuk do te kishe. 20 mije kane hyre me duar ne xhepa, ne dyert e reparteve shqiptare e kane dale ushtarake te mirefillte. Dhe kjo pasi B’risha beri te pamunduren per ta shkaterruar krejt ushtrine Shqiptare.
Ne google je e zonja fort besoj. Ja te te jap vetem nje emer mes shume, Kudusi Lame. Ushtaraket ne Forcat e Armatosura te Republikes se Kosoves e therrasin babe.

+edhe një tjeter : Veli Llakaj

Edhe nje tjater Wesley Clark NATO.

Po ai eshte ‘jashte konkurimit’ (si te thuash), se eshte i jashtem (ne e kemi edhe në gjuhe: te huajt i quajme ‘te jashtëm’, ‘jashte Shtetit’ etj etj)

Edhe alba,e " jashtme" është. Jevgit janë të jashtëm :grinning::yum:

Me rradhe i nderuar, me rradhe. Drejtesia merr pak kohe, dihet kjo gje

Ty pellazg I brendshem s,ta mbajti bitha te veje e te luftoje kur ishte vakti .

UCK s’ishte ne gjendje te fitonte asnje beteje apo te clironte asnje fshat .

As nuk e marr persiper te lexoj kete palo gazetar… mos harro… 2 paketa vis… #Shqiperiaqeduam #Policiaqeduam

Veli llakaj eshte shembull klasik I sindrome se stokholmit .Dulla ne pllenum I drejtoi gishtin e ia tha cope :ke dashur te me vrasesh mua gje qe veli fshatarit nuk i kishte shkuar asnjehere ne mendje .ne kohe te Pas luftes ne Kosove ky vente e iu mbante leksione kosovareve mbi gjenine e shokut Enver .

Tamam si pllenumet e Dulles