Diskutime të lira - Tetor 2021

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

1 Like

mirëseardhe e dashur

cattive-principesse-disney-L-hpeEXa

Banksy_Cinderella_Carriage_Wall_Mural_Wallpaper_a_1080x

s’na boni zoti tethtepesvjeçarë

immagine

Shif me sy e plas me zemer thua ti?

immagine

Pellazg efendia ?:joy:

Enver Gjuhaj

Po si po shkojne punet nga pg

po nga tvls?

po nga MNCKSH?

KMCD

pongavajzatrupidh?

nëse ndiheni të fryrë si pasojë e konstipacionit që shkakton mungesa e fibrës, përgjigja e saktë për largimin e fryrjes është shtimi i fibrës në mënyrë graduale

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 07°C në 23°C, në zonat e ulëta nga 14°C në 28°C dhe në zonat bregdetare nga 16°C në 29°C.

Era do të fryjë në drejtim Lindor-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë i ulët.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 06°C në 20°C dhe në zonat e ulëta nga 09°C në 25°C.

Let’s start from the beginning

Kapitulli i parë : Kina post-karantiniane

Kapitulli dyte : Europa e post- “Whatever it coasts