Diskutime të lira

ahaha o Pjer, po si mer importet po mbysin produktet shqiptare? :rofl: :rofl: :rofl: Mos mër na fike, se po i plas bytha shum disident Katrorit amerikonbrimes dhe Ilia Topes amerikonsumes per kostot e larta prodhuese nga rritja e taksave dhe çmimet e lëndëve të para! :rofl: :rofl: :rofl:
:joy:

:+1:

immagine

Ptuuu ta mare dialli, Pilinçi me ka vjedh primatin e shkrimeve te mija ne Peshk. Duhet me saju ca aforizma fuksi qe te rikuperoj situaten duke spikatur kafkat e njerzimit ne plan te pare.

ChatGPT: Kush ishte Hysni Kapo?

Hysni Kapo ishte një piktor dhe skulptor shqiptar. Ai lindi më 18 Janar 1913 në qytetin e Shkodrës, Shqipëri dhe vdiq më 1 Maj 1997 në Tiranë, Shqipëri. Kapo konsiderohet si një nga figurat më të rëndësishme të artit modern shqiptar.

Kapo studioi artin në Romë, Itali, dhe u ndikua nga arti dhe artistët e Rilindjes Italiane. Ai u kthye në Shqipëri në vitin 1939 dhe punoi si profesor i pikturës dhe vizatimit në Akademinë e Arteve të Bukura në Tiranë. Ai krijoi shumë vepra të rëndësishme gjatë karrierës së tij, duke përfshirë portrete, peizazhe, dhe piktura të natyrës së vdekur, si dhe skulptura dhe mozaikë.

Veprat e artit të Kapos shpesh paraqesin historinë, folklorin dhe kulturën shqiptare, dhe ai ishte i njohur për përdorimin e ngjyrave të ndritshme dhe kompozimeve të guximshme. Trashëgimia e tij vazhdon të ndikojë artin dhe kulturën shqiptare sot.

-Che cazzo è un fucsa? - ha chiesto a ChatGpt il dissidente che spara la sua merda aereonautica nei cieli liberi dell’America.
-Fucsa è quel cazzo che entra nel culo del dissidente dopo il riso - risponde ChatGpt.
(dopo che ha riso ChatGpt)

thashetheme

-Hai letto Jung - ha chiesto a ChatGpt il dissidente che spara la sua merda aereonautica nei cieli liberi dell’America.

-Io non sono un fucsa con pene rotonda che lo metto dentro nel buco del Quadrato e poi leggo Freud per giustificare le mie azioni sessuali - risponde ChatGpt.

-Ma io ti ho chiesto se hai letto Jung e non Freud? - ha detto il dissidente che spara la sua merda aereonautica nei cieli liberi dell’America.

-No, non mentire me, non puoi mentire una macchina che non ha le capacità tecniche per mentire come fa l’uomo che è una creatura superiore in mezzo alla merda; è scritto nero sul bianco su database che hai chiesto:
-Chi era Hysni Capo?
-Quale era la sua relazione con l’autista inesistente di Pirro Condi?
-Dove cazzo era l’autista quando davanti alla macchina di Pirro Condi si è apparso come King Kong il dissidente che spara la sua merda aereonautica nei cieli liberi dell’America?
-Come si può fare che il cazzo rotondo entra nel buco quadrato?

Questi sono i veri problemi esistenziali che torturano lo spirito del dissidente dopo il riso che ha letto Jung.

:u5272:

immagine

ky i marre duhet vrare me buke ne goje, qe na solli keta politikane hajduta,

Pjer, ti ke inot intelektualet per konflikt interesi sepse je magazinier qe shkruan libra, plus qe nuk je vene ne prove qe te jesh politikan qe nuk vjedh. Por e sigurte qe do vjedhesh edhe ti po te hypesh ne maje t’pikaloit te fuqise komanduese, sepse je intelektual, dhe nje intelektual me perkufizim eshte nje hajdut, sepse eshte bir sternip i Prometeut qe vodhi zjarrin, simbol i diturise qe do na shpetoje nga erresira obskuratiste e fese fundamentaliste fashiste dhe tiranise komuniste ku intelektualet ishin te privilegjuarit e shoqerise si dikur aristokracia.

Prandaj intelektuali jo vetem qe eshte vjedh-hajdut brekmut, por edhe pordhanjos, sepse ishte gati t’i hante mutin Everit vetem qe te dilte per specializim jashte shtetit, dhe ka 30 vjet qe nuk i pushon llapa duke fol kunder Enverit, akoma e rrotullon mutin e Enverit ne goje si çimçakiz dhe e beshtyn me shkrime.

Pjeri permbush profecine e Engelsit , punetor gjate dites ,kritik opere gjate nates :grinning:

une nuk e di ta kete thene Engelsi, di qe e ka profetizuar Marksi. Po deshe me jep nje reference se me intereson tema (e them serizisht qe me intereson), meqe edhe une jam traktorist ne Frosinone dhe njekohesisht kulturist ne mes te intelektualeve t’mdhenj italiane qe kane 80 vjet qe ju rrotullohet ne goje si çimçakiz muti i Musolinit dhe ciklat e mutit bien edhe ne fytyre time, perzjere me ciklat e mutit te Enverit qe dalin nga goja e intelektualit modh shqiptar per 30 vjet me radhe.

:u5272:

immagine

Ke te drejte e paska thene Marksi…
“ Sapo shpërndarja e punës vjen në jetë, çdo njeri ka një sferë të veçantë, ekskluzive të veprimtarisë, e cila i detyrohet dhe nga e cila ai nuk mund të shpëtojë. Ai është një gjuetar, një peshkatar, një bari ose një kritik, dhe duhet të mbetet i tillë nëse nuk dëshiron të humbasë mjetet e tij të jetesës; ndërsa në shoqërinë komuniste, ku askush nuk ka një sferë ekskluzive të veprimtarisë, por secili mund të realizohet në çdo degë që dëshiron, shoqëria rregullon prodhimin e përgjithshëm dhe kështu më mundëson të bëj një gjë sot dhe një tjetër nesër, të gjuaj në mëngjes. , peshku pasdite, ruajtja e bagetise në darkë, kritikoni pas darkës, ashtu siç e kam mendjen, pa u bërë kurrë gjahtar, peshkatar, bari e kritik.

ja vetem per kete arsye un kam qene dhe jam marksist, bile me teper se Marksi qe ka thene “une nuk jam marksist” (sepse ka qene edhe ai intelektual i mdh qe konsideronte Promete hajdutin heroin perfaqsues te historise, dhe jo Jezuin). Si marksit i bindur me teper se Marksi dhe Enveri (edhe ky artist qe ka pallu Edi Pjafin ne Montpelje), jam edhe fuks i bindur qe kam spijuar te tere ata artiste t’mdhenj qe benin zanatin e artistit intelektual i modh pa bere zanatin e njeriut me pare, pastaj te benin zanatit e gjahtarit, peshkatarit, bariut, kritikut, traktoristit ne Frosinone, shkencetarit, artistit, lexuesit te Jungut ne Detroit etj. Por ata preferonin t’i hanin mutin Enverit si njerez me pare, ne menyre qe me pas te benin zanatin artistin e modh. Per kete shkak nuk dijne te bejne tjeter veçse te rrotullojne ne goje mutin e Enverit duke e share Enverin per 30 vjet me radhe ne menyre qe te jene artiste te medhenj edhe ne liri-demokraci si dikur ne tirani-domosdoshmeri.

Ha mut te fresket dikur, ha edhe mut te thate sot, dmth ne thelb intellektualet e mdhenj dijne te bejne vetem zanatin e mutngrenesit ne jete te jeteve, nuk ka Spaç t’i shpetoje.

Pjer, kom gjet diçka me rendesi per ty!
:joy:

:rofl: :rofl: :rofl:

:new:

immagine

-O jeee! - hanno approvato con clamore i discepoli dissidenti il discorso del Maestro prima di morire come eroe sdraiato nel letto con pigiama.