Dita e vendimit për Bashën


#1

Nuk ka asnjë dyshim se njeriu më i afërt politikisht për Lulzim Bashën është ish kryeministri Berisha të cilin, sipas mediave, Basha e ka takuar dy herë ditën e sotme. PD dhe aleatët e saj vendosin sot nëse do hyjnë në zgjedhje, bazuar në marrëveshjen e shtruar nga McCallister, me disa ndryshime. Sinjalet nga burime pranë Bashës japin arsye për të besuar se mund të ketë një marrëveshje. Paketa McCallister i ofron Opozitës disa poste ministrash, kreun e KQZ-së, zv. Kryeministrin e disa siguri të tjera. Numërimi elektronik mund të jetë një kusht i realizueshëm, por PD mund të tërhiqet nga “votimi elektronik” si një ndërmarrje e pamundur në kohën e dhënë.


#2

Nuk asht njeriu ma i afert,asht pimp-i qe mledh lekt n’fun te dites.


#3

Bo boooo, rà (pa u ngritur) republika e re e Fuges :joy:


#4

e papershtatshme


#5

Me e rendesishme, mos haroni, nuk eshte pjesemarrja ne zgjedhje apo jo e PD-se. Por, nese do te pranojne, ju duhet te votojne ligjet organike te vetingut per ti dhene jete veprimit te reformes ne drejtesi. Dhe nese do e votojne edhe PD-histat reforma behet me soft ne implementim. Prandaj edhe Rama vazhdon ti luse e ti toleroje PD-histat sepse do qe ata detyrimisht te votojne reformen. Kjo eshte dhe themra e akilit!!


#6

si i bje kshu qe rama do beje ca thote berisha e? pu pu pu pu pu pu pu ca zhgenjimi


#7

#8

Me pyeti nje here nje vendali i ketushem: kush eshte karakteristika kulturore kryesore e shqiptareve ?
Te berit gjasme (save face) - i thashe
E mo mire, se kshu e ka i gjithe Orienti - ma ktheu

E kish sakt. hajt se do te kaloje dhe ty. 3 dite zgjat


#9

Ska plazh ket vere per ju.
Fushate mre fushate gjith veren e lume.


#10

do ja kesh thone pak a shume kshu: “60%…”. :sweat_smile:


#11

mos amon ca na e kujto… edhe kur e meno qe sapo i myllem me sukses nji pale zgjedhje ne kavaje :joy:


#12

ça 60 ! 66 te thom ! :joy:


#13

mbasi e boni meten bashkkryetar te aleances, tashti po e bon edhe Berishen bashkkryetar te qeverise teknike :joy:


#14

pak fare e ke nxjerre fitoren e komunistave kesaj rradhe :joy:

Philippe is the mayor of the Normandy port of Le Havre, a trained lawyer and an author of political thrillers. He’s also a member of the mainstream-right Republicans party that was badly battered by Macron’s victory in the presidential campaign.


#15

Shqupi kshu, e?!
Gjysen e pushtetit m’tavoline :astonished:

Bravo edvin kristaqi!!!


#16

e ka lone veten ne dore te gjin gjonit tashti


#17

ehhhhhhh nuk la ngjale pa honger :joy:


#18

… edhe kur e meno qe sapo i myllem me sukses nji pale zgjedhje ne kavaje

Imagjino kur dhe protesta madheshtore per Republiken e Re e 13 Majit konkludoi akoma me suksesshem se Kavaja :joy:


#19

Po do pranojne kafshet se skane nga e luajne.


#20

Sinjalet nga burime pranë Bashës japin arsye për të besuar se mund të ketë një marrëveshje.

Basha ska rruge tjeter, vecse ti thote “Jo” edhe SHBA-se