Dow Jones thyen nje tjeter rekord,kalon mbi 24,000

E tmerrshme. Edhe kete na e bere Z. Trump!

1 Like

Duhet te ngrihesh shume lart para se te shkosh ne renie te lire

po kur te bjere kujt do ia hidhni fajin?

1 Like

.
Thjesht e solla lajmin se u arrit nje rekord i ri dhe tani 25,000 nuk duket larg.
Aksionet ngrihen e ulen.
Por nese tendenca eshte per tu ngritur nuk besoj te jesh e pakenaqur…

2 Likes

Apo, kur linde nje foshnje dhe sheh tjetrin tek gezohet, t’i thuash: kot gezohesh, vdekja e pret edhe kte :stuck_out_tongue:

2 Likes

i bone zeherr G99-çat me kete post po hiqe

1 Like

Ekonomia vazhdion ne buxhetin e Obames.enthusiazmi revolucionar i Wall Street bazohet ne planin e taxave Te trumpit ku ulet taksa mbi fitimin nga shitja e aksione ve,iken taksat mbi korporatat e Te pasurit duke e kaluar barren ose mbi klasen e mesme ose duke e vithisur vendin akoma me shume ne borxh.gjysma e amerikaneve s’perfitojne nga rritjabe Dow Jones se s’kane pare ne bourse dhe ata qe kane vetem nje grusht aksionesh kane pasur fitime.

Obama aq kishte per detyre, na gjeti 99% dhe mbas tetë vjetesh na la prape 99%. Tashti u harru, i humbi vula, e permendin vetem kur del nanji kenge e Jay-z qe denigron femrat.

ose operon underground nga auditoret e wall streetit.

ose vrojton me dylbi nga vila multimilion dollareshe me mure te larta

ose shkruan kujtime nga jahti i atij milionerit qe akuzohet per gjona turpi ne dëm te femrave

Ehh merr Pallosh s…q… ta kishe lene bursen e Tiranes te zhvillohej sipas parametrave perendimore, sot nuk do iu lepiheshe vendeve te ndryshme per lemoshe, borxhe, hyy b…q… stalle.

Une mbetem me ata qe mendojne se obama e la ameriken ne piken me te ulet historike te fuqise politike e ekinimike perballe botes. Trump mori ne dore nje amerike te shfytyruar already. Rusia dhe kina kishin arritur krejt cka donin (pothuajse), gjate dy mandateve obama (me BE buze shperberjes, me isis ne ekspansion, bote ne tmerr pasiguri e kaos global, me autoritet te neperkembur te ambasadorit amerikan deri aty sa s’ia pjerdhin llafin as capaculet tane ballkanike).

po hape mer pallosh, hape vet bursen
pse Pret cdo gjo nga shteti. o maaa dua bursen.
shif shoku jot elekticist hapi bursen namerik e po bo kerdin me donxhonsa, nejse ti è bo si nji imi qi thojte:du kapitalizm por e du trrujt

Bursa e Tiranes te deshtoi , nuk nxorri gje ne drite per 20 vjete keshtuqe mos u merzit se ta mbylli Palloshi ne 2014.

Ja ku e ke , qiti leket , prishi menjen dhe miqve belge e investo ne memedhe :stuck_out_tongue:

Or klluf i Palloshit, po si u hapka nje institucion i rendesishem, i barazvlevshem me BQ (Banken Qendrore), pa kontakte me qeverine. Bursa or benjamin i Palloshit, ekzistonte, por jo ne parametrat bashkohore, dhe kur erdhi padroni jot, e hoqi fare, or bq.

Kur nuk blen dot kuota hashahashi e krimi, ne Shqipëri bursa ska si funksionon

po perse more Kerric, ti pret qe te vije BQ ja tek magazina qe te te jape lejen?

1 Like

O benjamin/e e Palloshit, une s’kam kerkuar leja fare per Burse, une kam kerkuar te ndihmoj me sa mundet qe Bursa te fuksiononte sipas metodave perendimore, qe do te thonte qe; do te gjeneroheshin/çliroheshin vetem per qeverine shqiptare (per nevojat e investimet e saja) rreth 350 milion euro ne vit, pa llogaritur paketat e tjera per investimet private, aksionere, etj.
Mirpo Palloshi e mbylli Bursen, se aq men kishte dhe ashtu e udhezuan .

1 Like