Dy deputetë dhe një kryebashkiak kapen nga ligji i dekriminalizimit

Do ti kisha propozuar km-se shabanin tone si kandidat per zyrtar te larte por me tremb ai episodi i vjedhjes se zhavorrit me kova dhe nuk me ben zembra te ndihem.

si ka mundesi qe mundhen ti dhjesin meritat dhe arritjet e #rriLindjes keta opozitaret mer jahu

thu se kane bere krime te renda keta, po te ishte ashtu do i kishte kerku haga

eh more edwin babuin si ste kupton njeri

Po ne nje shkrim qe lexova se pasuria e dy politikane ( per me teper edhe kryshq ) " kapet " nga hajdutet.Njerit flitej se i kishin marre ne shtepi 8.000.000 Euro.Po vras mendjen fizikisht sa haperisre zene kaq para,160 tufa me nga 100 cope 500 Euro (si prerja me e madhe).

dmth ligji i çkriminalizimit do na dënoka vetëm peshq të vegjël , dhe me akuza qesharake! gjeni edhe ndonjë që i ka marre patentën rrugorrja, hajt të bëjmë kurban ndonjë cironkë,që të mos na çajnë bythën ambasadorët!
duhet rrëzim tërësor i sistemit hajduto-jeniçer te tanishëm!gjë e cila ka pak shanse të ndodhë,sepse zëvendësuesi i vetëm i mundshëm ,faktori kombëtarist, mungon. prandaj mos u ankoni. do vini rrotull me meten ,ramën,bashën! i vetmi problem i tyre është çfarë përralle duhet të shpikin ,që ta zëvendësojnë me integrimin dhe be-në!

1 Like

LIgji i dekriminalizimit -sa turp! Por, kjo eshte nje fjale qe nuk ka me vlere sot. Keta palaco parlamentare turpin e kane ngerene me kohe. PO atehere cfare te them? - Nonat dhe motrat ku ti keni tju a vleresojne kinezet. lol