Dy fjalë rreth mjerimit të shtypit shqiptar

http://www.gazetatema.net/web/2017/01/17/dy-fjale-rreth-mjerimit-te-shtypit-shqiptar/#comment-4281734

1 Like

Një shkrim i vërtetë, me përkufizime të qarta morale për protagonistët, me njohje të çështjes që autorit i vlejnë për t’u rënë horrave të politkës dhe shtypit në kokë

ka nje kendveshtrim te fresket. Dhe disa te verteta. Por ka dhe gjera me te cilat personalisht nuk bie dakord .

E paske qa !
"…dhe nje megallomani te paafte si rama."
Ktu,ju broke maj hart. :smiley:

1 Like

ore, kaq t’renda jane syzet sa nuk i heq dot 1 sek?

Ca vrejtje ke?

Ora per leksionin se si te kursejme e te pasurohemi si ne kohen e Sudes.Problemi qenka si gjithmone te perdorimi i termave korrekte ne te reja dhe ne te vjetra, te pakten keshtu e nisi nje ish mjeran i shtypit.Po tek e fundit nga 1.000.000 $ qe pretendohet te na thote si u bene 100.000 $.

lexova citimin tat. E vetmja fjali ne gjithe shkrimin ku permendeshin basha, rama e meta. Vecse ty ajo te paska prek, mesa pashe. Tani me ngelet me shpresu qe nuk je prej atyre qe i bejne share me urdher ne FB deklaratave te prijesit

C’i ke kto mo?! S’e kupton qe po baj autoironi?
Meqe ra fjala, Peza po sqaron punen e lekeve ke Sokol Balla me letra banke. Jam nip kovaci dhe djale shoferi,tha. Kurr nuk mund te gjeni nje bilete avioni buisness class,fature hoteli me pes yje,s’kam qan asihere ne jete ne Dubai. Pushimet i baj ne Golem. Ne raport me pasurine kam ba jete minimaliste se kshtu asht stili i jetes time,sqaroi Peza . Te gjitha leket qe akuzohet i ka deklaru para se te hynte ne politike
Se dhe atje me akuzove per verbri, qe po mbroja dike qe kishte vjedh paret publike.

Nga gjitha ato qe tha e vetmja gje qe me beri pershtypje , ishte historia e vitit '97 (e frikshme).Do kisha pelqyer ta kishte marre ne interviste Blendi Fevziu se Sokol Balla ishte keq fare me shifrat.

Pjeter, thuaji Sorosit e Buffett te vijne ne Shqiperi te mesojne si behen parate me investime. Ne fillim Basha, tani Peza. Paska gjeni investimesh ne Shqiperi.

Nese Peza paska mbajtur sekret nga gruaja e dyte dhe femijet jo te vegjel qe ka qene i martuar me pare dhe me femije, po tjeter cfare mund te mbaje sekret?

Pse nuk e dinte gruaja aktuale qe ka pasur me perpara nje tjeter? Megjithmen?

E ka mbajtur sekret nga femijet, por jo nga gruaja aktuale. Kete gje e thote edhe linku qe dergove. Se po te ishte ndryshe, pra qe edhe gruaja aktuale nuk dinte gje do te ishte shume intriguese.

E drejte, e shkruajta une gabim. Po nga femijet adoleshente mbahet sekret fakti qe ke qene i martuar me pare? Nuk duhet ta dine femijet qe kane dhe nje vella tjeter?

Kshu ka qan vendimi i vet bashke me bashkshorten. Ca tash,ti duhet t’i gjykosh?!

ky cantnari Miliarderi i Rilindjes qe mnjes ,dreke darke i bonte edhe floket me xhel Morgan"s ,nuk na flet si e boni pasurinë, por na derdellise për fëmijët: