E kam une gabim apo?

Sipas te gjitha afateve kushtetuese te Republikes se Shqiperise, ka mbaruar regjistrimi i partive, koalicioneve dhe dorezimi i listave te kandidateve per zgjedhjet e pergjitheshme parlamentare te 18 qershorit 2017. Dhe per te qene i sakte data 29 Prill mbylli cdo veprim te metejshem per kete ceshtje. Mirpo, degjuam pastaj se shiko afati i fundit, po ai i fundit fare eshte ora 24 e dates 2 maj 2017. Ndersa sot 3 maj takohen Rama me lulin per negociata me qellim qe ti mbushet mendja PD-se te hyje ne zgjedhje. Ore nuk jam une ne regull apo kane dalldisur keta derdimen perfaqesues te popullit? Po ju shkerdhefte kina nonen nuk jeni aty per te bere palacon. Zbatoni ligjet dhe kushtetuten perndryshe jeni te tere kriminela. Po, po, jeni klase politike e krimbur nga korupsioni material dhe moral.

3 Likes

elefanti po, kina jo

1 Like

jo jo elefanti, berberi, berberi qe do beje nje shkrim me titull:

Si mund te jesh filoamerikan, dhe njekohesisht te rekomandosh Kinen te palloje nonen?

1 Like

Pjeri e ka shtruar shume drejte pyetjen. Nqs kane kaluar afatet nuk kemi nevoje per grimca humoristike!

le te themi alekua p.sh sa mos ta zej lenza kot masi koti pjerin

ha ha :joy:, ha ha i moth je!

se mos e zeje lemza berberin masanej :grinning:

Albanistani eshte prone me qera. Sa te dorezoje celesat rama ben cte doje me te.

Demokracia eshte skuta e fundit e maskarenjve. Demonkracia e rames eshte si demonkracia e putin erdogan

berberi? i shoqi i gruas s’ alekos?

ha ha sa kom qesh! ahahaaa

Ou? Pse pjerit ne flamandçe i flasin aleko?

jo, jo. selam https://sorularlaislamiyet.com/selam-verildiginde-basina-ve-ekini-getirerek-ve-aleykum-selam-demenin-onemi-nediro,

Dil ne proteste e kerkoji palloshit Te mos fshije me kushtetuten

Me 7 maj e oaska shty tashi Lideri. Çe gjet Kinen e shkret: :frowning:
Unë mendoj për 7 majin si afatin e tejfundit të PD për tu regjistruar në zgjedhje dhe këto dy ditë PD duhet ti përdorë për të marrë garancitë që i jep mekanizmi ynë, i propozuar prej nesh dhe për të hyrë në zgjedhje që të mos e kompletojë me duart e veta vrasjen që ka organizuar e pavetëdijshme që po hyn në rrugë pa krye duke bërë blof spektakolar që nuk funksionon”- tha ai.

Berbero, shyqyr qe s’ke kallashnikov dhe shyqyr qe si ke para ata, se ti me ato nerva qe kishe shkruar, rrezik doi kishe vrare fare :yum:

Ku pyesin per rregulla, ligje dhe kushtetute keta plera. E trajtojne pushtetin si ciflig te trasheguar. Populli voton sa per sy e faqe. Kete here nuk ka pergatit asnji nga partite program elektoral. Te vetmet argumente duke u marr me njeri tjetrin personalisht sikur po zihen harixheshkat e lagjes. Kjo eshte politika shqiptare dhe republika re.

Qyfyre e modhe