E PLOTE/ Çadra si kështjellë rëre. Më 18 Qershor populli pret ofertat tona

2 Likes

me shkurt t’i kish rene, per mendimin tim

transferimi krizave - specialitet i kuzhines sllave

Sakte, paster, bukur. Edit i vjen keq qe PD-ja me disa satelite te saj nuk do te marre pjese ne konkurim per drejtimin e vendit. ndersa mua nuk me vjen keq aspak. Perkundrazi, gezohem qe do ti jepet mundesia partive te tjera te perfaqesuar nga njerez rinje qe te permiresojne performancen e parlamentit dhe ta cojne Shqiperine drejt perendimit.

1 Like

Ore admin, ku jane ato forcat e tjera politike, se o mush Peshku me Palloshin dhe Sozine.

Nuk ka mundesi! Nuk mund ta besoj! Partia qe shembi diktaturen me te eger ne evrope dhe ne bote po e çon Shqiperine ne diktature??? Po i le shqiptaret ne dore te ekr-se dhe bijeve te eterve???
Kapo, makso, korrento dhe brad, mblidhni njesitet guerrile respektive dhe organizoni protesta, atentate me veze, ngjisni trakte. Komandanti sot ka nevoje per ju!

kena tjeter komandant tani :v:

2 Likes

> “Vettingu po vepron”; Artan Hoxha: S’ ka krizë në institucione - TCH

Ta gezoni diktaturen!
Uroj nje 45 vjecar tjeter,tu komendojne bijte e eterve!
Nuk eshte demokracia per shqiptaret…

Nuk mund tju mbushesh mendjen njerezve qe vdesin per diktature,te kerkojne demokraci.
Demokratet I kane lene shendene atij vendi.
Ata qe kane mbetur thjesht skane pasur mundesi te ikin,dhe pjesa derrmuese e shqiptareve qe kane mbetur jane nostalgjike te Enver Hoxhes.
PD-ja erdhi para kohe per shqiptaret sic erdhi edhe Noli dhe si e tille eshte e destinuar te mos triumfoje.
Eshte koha e Ramave dhe Bazeve…

1 Like

https://www.facebook.com/qeveriu/videos/812521632092945/

2 Likes

drejtesia kamuniste pa avukate mbrojtes me prokurore e gjykates gjysem analfabete e kushedi sa jane future kot ne burg edhe per krime ordinere ,per shkak te paaftesise prefesionale te gjykatave -mendja me e ndritur ligjore anglosaksone e vendit thote se ishte “perfekte”.kane rrjedhur te gjithe nga trute ne te mjeren shqiperi

1 Like

Nese afati ligjor per tu regjistruar ne zgjedhje ka mbaruar kam frike se PD eshte veteperjashtuar e ka per te bere gam gam ne rruge per 4 vjetet e ardhshem .

Ska nevoje te dale ne rruge PD-ja.
Konferencat e shtypit jane te mjaftueshme.
Pastaj do te kete opozite te forte Shqiperia me Bamir Qoften dhe Tak Ngjelen.
Nuk e shikon qe Aleko me shoke po bejne feste tani qe ligjet do te miratohen 140-0 si ne kohen e xhaxhi Enverit?

Presidenti i Maqedonise nuk dekreton nje qeveri te ligjshme…
Kurse ky i joni ska byth ti thote Jo nje hetusi kriminel te diktatures Enveriste…turp per faqen e zotit

1 Like

Shume te influencuar cunat e PDhit nga fjala e Rames. Kjo tregon se thelle thelle e dine se ka te drejte dhe se BBte duan ta mbajne vendin peng. Hajde duro Ramen dhe tridhjetë vjet në pushtet.

po nuk ka faj se ju po refuzoni te merrni pjese ne zgjedhje .as edhe bota nuk ju mbron dot se nuk mund te deklarosh te vjedhura zgjedhje qe duan edhe 3 muaj te mbahen.

1 Like

skenari eshte jo vetem duan te bojkotojne por te mos lejojne zhvillimin e zgjedhjeve duke bllokuar qendrat e votimit.do provokohen incidente , derdhet ca gjak dmth nje 11 janar ne sens te kundert .nxirren turmat ne rruge destabilizohet vendi pjesa tjeter eshte deja vu again.

31 bijtë e krimit që na qeverisin

-Edi Kristaq Rama, kryeministër, djali i anëtarit të Presidiumit të Kuvendit Popullor Kristaq Rama, firmëtar në ekzekutimet e disidencës shqiptare, rasti më flagrant ai i poetit Havzi Nela. Po ashtu, nip i anëtarit të Byrosë Politike, Spiro Koleka.

-Gramoz Kaso Ruçi, kryetar i grupit kuvendor të PS-së. Ish-sekretar partie e Sekretar i Parë i Komitetit të PPSH-së së Rrethit të Tepelenës. Ish-ministër i Brendshëm në vrasjet në kufi dhe masakrën e 2 Prillit në Shkodër.

-Taulant Kasem Balla, nënkryetar i grupit kuvendor të PS-së. Babai instruktor i Komitetit të PPSH-së në Librazhd.

-Ilir Hamit Beqaj, ministër i Shëndetësisë. Djali i Hamitit instruktor në KQ të PPSH-së dhe ndihmës i Nexhmije Hoxhës.

-Ditmir Sulejman Bushati, ministër i Punëve të Jashtme. Djali i Sekretarit të Parë të komiteteve të PPSH-së në disa rrethe, ku ka ushtruar genocid me persekutimin e shqiptarëve.

-Milva Ekonomi, ministre e Ekonomisë. Nusja e djalit të ministrit të diktaturës, Piro Dodbiba.

-Besnik Mit’hat Bare, deputet i PS-së. Babai i tij ka qenë kryetar dege dhe zëvendësdrejtor i burgjeve. Ka patur një rol të rëndësishëm në masakrat ndaj shqiptarëve.

-Blerina Guri Gjylameti (Maçolli), deputete e PS-së. Nuse e djalit të ish-oficerit e zëvendësministrit të Punëve të Brendshme, Robert Gjylameti.

-Besnik Rrapo Dervishi, kryetar i Komisionit për Informimin, i biri i ish-anëtarit të KQ të PPSH-së dhe ministër i përjetshëm.

-Vexhi Adem Muçmata, deputet i PS-së, ish-hetues i diktaturës.

-Erion Luan Veliaj, kryetar i Bashkisë së Tiranës. Djalë i dy ushtarakëve të regjimit. Familje enveristësh, si nga fisi i vet ashtu edhe nga nëna, fisi Ormënaj.

-Fatmir Sazai Xhafaj, Hetues i Diktaturës me krime në zonën e Krujës, dënime për agjitacion e propagandë dhe tortura.

drejtues i Komitetit të Rinisë. Bashkëshortja vajzë e Hymer Berberit, funksionar në disa ambasada.

-Blendi Pëllumb Klosi, ministër i Mirëqenies. Djalë ushtarakësh të regjimit diktatorial.

-Ervin Alfred Bushati, deputet i PS-së, nip i persekutorit me damkë Myftar Tare.

-Saimir Bashkim Tahiri, ministër i Punëve të Brendshme. Është nip i oficerit të Sigurimit, Mehmet Kapaj, me profesion bari dhensh. Njihen bëmat e tij në vitet 1966-1982 në Tepelenë, Ersekë apo Elbasan në spiunimin e banorëve të zonës dhe persekutimin e tyre.

-Bledar Melsed Doracaj, drejtor i Përgjithshëm i Gjendjes Civile. Është nip i Hysen Doracajt, kryetar dege në Ministrinë e Punëve të Brendshme në vitet 1975-1986.

-Blerina Doracaj (Shtylla), këshilltare e ministres Milena Harito (Shteto). Bashkëshorte e Bledarit. Është vajzë e oficerit të MPB-së, Ilir Shtylla dhe evidencieres së Sigurimit të Shtetit, Natasha Kamberi.

-Bekim Osman Murati, Drejtor i Prefekturave në MPB. Është djali i ish-Sekretarit të Parë të Dibrës. Për ata që kanë harruar, shoku Osman ka qenë edhe ministër i Tregtisë në kohën e tollonave, në vitet 1982-1990.

-Irma Dashamir Bime, drejtore e Arkivit. Bija e oficerit të Sigurimit të Shtetit, i cili ka qenë zëvendëskryetar e më pas zëvendësdrejtor i Punëve të Brendshme në Tiranë. Si injorant që ishte mbiemrin e shkruante gjithnjë gabim në “Bimi” e jo “Bime”.

-Zihni Nazif Bime, shef i Burimeve Njerëzore në MPB, ish-oficer Sigurimi. Xhaxhai i Irma Bimes.

-Besnik Shehu, ish-oficer Sigurimi, këshilltar i ministrit Saimir Tahiri.

-Valbona Subhi Kaso, drejtoreshë e Përgjithshme në MPB. E bija e oficerit të Sigurimit.

-Julia Arqile Done, drejtoreshë e Përgjithshme në MPB. Mbesa e Sekretarit të Komitetit të PPSH-së në Tepelenë, Fone Done.

-Arben Skëndo, drejtor i SHKB-së në MPB, ish-oficer Sigurimi në katunde.

-Fatjola Sokol Lubonja, drejtore në MPB, mbesë e shoferit të Enver Hoxhës me mbiemrin Pullazi.

-Loris Frederik Ymeri, drejtor i kabinetit të ministres Milena Harito. Është djali i drejtorit të Drejtorisë së Sigurimit të Shtetit deri në vitin 1990.

-Milena Fatos Harito (Shteto), ministre pa ministri. Është mbesë e anëtarit të Presidiumit të Kuvendit Popullor, Qirjako Harito, si dhe në lidhje me familjen Koleka.

-Bledar Triumf Çuçi, ministër pa ministri. Është nipi i oficerit famëkeq të Sigurimit të Shtetit, Edip Çuçi.

-Endri Përparim Fuga, drejtor komunikimi i Kryeministrit. Nip i dy funksionarëve të lartë të regjimit si Myqerem Fuga dhe Iljaz Reka.

-Sonila Llambi Gegprifti (Qato), drejtore e përgjithshme, vajzë e kandidatit të Byrosë Politike dhe ministër.

-Mimi Pjetër Kodheli, ministre e Mbrojtjes. Babai instruktor në Komitetin Qendror të PPSH-së.

-Arian Skënder Kraja, Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Mbrojtjes. Babai ka qenë hetues në procese politike.

-Fatos Iljaz Reka, ambasador në Maqedoni, ish-oficer i Sigurimit të Shtetit.

-Ervin Bilbil Mete, zëvendësministër i Financave, drejtues i Partisë Komuniste G99. Djali i hetuesit të Sigurimit.


Erion Brace,deputet dhe kryetar i kom.te ekonomise, komshi (dera ngjit) me nje ish oficer te larte te sigurimit.
Niko Peleshi, zv.kryeminister, lindur dhe rritur ne Korce, qytet ku u themelua Partia Komuniste Shqiptare,
Olta Xhacka, ministre, shoqe e ngushte ne klase te pare ne shkolle fillore me te bijen e nje komunisti.

Sali Berisha, ish-president, ish kryeminister, kryetar i pd-se, sekretar i pare, firmoses i te pakten nje internimi ne kavaje dhe deshmitar i ŕreme i te pakten nje gjyqi ndaj disidences
Ridvan Bode, ish minister, komunist, antar i shoqates vullnetaret e enverit.
Bukar Mehmeti(Nishani), komunist , ish organizator i grupit enverist te shkolles se bashkuar kunder rrezimit te bustit te shokut enver.
Grida duma, e bija e funksionari te larte sigurimi ne Durres.
…se pertoj o kapo por vazhdon lista dhe ketej nga pd. Bile nga pd-ja ke nga ata te sojit (ish sigurimsa dhe spiuna )me te ndyre qe nderuan xhakete sapo ndryshoi sistemi por nuk harruan mesimet e shokut enver…

3 Likes

Na mo se u kujtova…Lulzim Basha, dhender ne familje oficeri dhe komunisti, dhe ç’eshte me e papranueshme , dhender ne nje familje nga zona e pare operative :v::v::v::v::v:

2 Likes