E PLOTE/ Çadra si kështjellë rëre. Më 18 Qershor populli pret ofertat tona

Jeni bo tamom si celulat e PPSH-se nga ku thureshin dhe dilnin biografite e te deklasuareve. OUUUUUUUUUUUUUUU thirrini mendjes o pleq matuf! O funderina qe jetoni akoma me mentalitetin enverist. Ka 27 vjet qe ka rrene regjimi diktatorial dhe ka 32 vjet qe enveri nuk jeton. Nje brez tjeter tashme eshte rritur dhe ka per t’ju zhdepur me shpulla pas qafe. Apo se keni edhe te majmur nga babezia e ushqimit te tepert. Edhe 4 vjet te tjera si qen rrugesh, do tju bejne mire te ulni kolesterolin dhe mullen se dukeni sikur jeni me bar. Ju jeni tamom tamom baxhellat e demokracise.

PS eshte ekipi shpresa I ppsh ajo dihet ,por PD ka vendosur t’ua jape ndeshjen aforfe😀

1 Like

Dekretimi i Xhafajt/ “Shpërthen” Visar Zhiti: Nishan pa nishan, je një hiç-president, ik sa më parë!
…sipas një version koridoresh brenda PD-se thuhet se tërheqja e Nishanit ne minutat e fundit eshte e lidhur me presionin e grupit që nuk janë në favor të agravimit të mëtejshëm të krizës politike dhe duan te hane rehat paret qe kane bere ne vite.

Eshte mbushur shtypi me shperthime mer jahu.shperthen mesilda,shperthen fevziu ,shperthen kreshnik spahiu .jane bere si shperthimet e pjerit pasi pi raki me hudhra :smile:

2 Likes

Niko Peleshin e njoh personalisht.
Nuk ka te beje fare me bllokmenet bile ne 2003-2004 ishte kandidat per kryetar te PD ne Korce.
Per te tjeret ke te drejte.

Kapo paska harruar Kacin e Zi

Lol…Diktatura me ndihmen e ambasadoreve jo te shqiptareve! Lol

Kane. ber krime keta 31 vet ? Prandaj votoni shpejt Vetingun e amerikaneve dhe futini ne burg ne kane kryer krime ! Lerini siteminin e biografive po shikoni aftesine e tyre per te zgjidhur problemet ekonomike kapitaliste sociale duke vendos standarte te meritokracise dhe jo njerez te paafte me biografi te "mire"qe dine vetem te bejne Politik klasore , te deshtuar pa efektivitet ! Mjaft me ju doli kallaji boja ! 27 vjet ne prove duke genjyer me chekun e bardhe duke e kthyer Shqiperine ne vend te pare per emigracion njesoj si Siria afganustani pakistani afrikani aziatiku kurdistani …boll me ! Keni deshtuar !

shume shpejt do ti provohen edhe ne gjyqe

Po mire o devolli pse per Niko Prejleshi nuk influencohesh se cfare thone te tjeret (gjithmone per te keq) dhe per te tjeret qe nuk i njeh i beson se cfare thone? Kjo tregon se ti si pjesa tjeter e felliqesirave te PD-se jeni frymore me 2 fytyra, pra depseze!

Ore djema, po ter keto dite po merremi me Palloshin, Sozine, Avokatin, Doktorin, Torturuesin. A nuk ka Shqiperia njerez te tjere, forca te tjera me te cilat duhet te merremi.
Pse nuk flitet per dy levizjet e reja politike, ate te Bojaxhiut dhe ate te ish te perndjekurve politike.

Le te supozojme se PS-ja, eshte ashtu sic thoni ju, partia me demokratike ne vend, kurse PD-ja, nje parti qe ‘somehow’, eshte trashegimtarja e vertete e diktatures dhe ne perkrahesit e saj jemi “some kind” terrorista, regresista te dhunshem etj etj. Bukur shume, ne ju themi, qe jemi te kenaqur, qe pushtetin ta keni teresisht ju, bile dhe opoziten ta zgjidhni ju sipas shijeve tuaja. Nuk do dalim as ne protesta e as do ngjisim trakte, sipas stilit vlonjat. Thjesht do presim dhe kjo do te jete menyra jone e te berit opozite. Nese nuk duroni dot per “kundershti politike” merrni “avukatin” dhe “topet” tju bejne “oponence” ne parlament. A e kenaq kjo deshiren tuaj, sepse une ju siguroj qe L.Basha nuk ben dot pa mbeshtetjen tone.

1 Like

Makso, pra ti po thu qe ju jeni bo si delet? Te urta, te buta, te durushme, aspak te frikeshme etj. Po a i ke degjuar apo lexuar fjalimet e lulit keto 2 muajt e fundit? E une dua te besoj se ato qe ai thote i ka seriozisht se eshte kryetari i nje force politike e rjeshtuar e dyta per nga numri i perkrahesve. E nese eshte keshtu, fjalet e tij mbartin vetem destabilitet jo vetem politik por edhe teritorial, edhe etnik po te duash ti. Pra, ai po gricet per te provokuar lufte midis shqipetareve. Dhe pse? Kete pres une nga ty. Na e thuaj ti pse-ne e lulit, e pastaj jam dakort qe te kalonini ne pozicionin “pass” sipas regullave te letrave te bixhozit.

jo me Majlinda Bregu tha i dolen pa dashje Lulit ato kercenimet.

As vete s’e mori vesh Luli si i dolen ato llafet pra s’e kish megjithemend.

pune tip shkau gau mnjfjl.

Une nuk jam as ne poziten e as ne mendjen e Lulit, keshtu qe nuk flas dot per te. Une them, qe nuk ja vlen barra qerane, te sakrifikosh aq shume per ate popull, qe e do me shpirt te keqen. Me vjen pak keq per ate pjese te popullsise, qe megjithese e di, kush jane njerezit e fasadave dhe demagoget, nuk kane rrugezgjidhje tjeter, vecse te pranojne verdiktin e “shumices” qe per arsyet e veta, zgjedhin te kene ne krye, njerez jo vetem pa integritet moral, por dhe te provuar te jene te lidhur ne gjithfare formash me te keqen.

1 Like

Lart e me lart komunistat! Tani beni revolucion pas 45 vjetesh!

Edhe ne 1944 diktatura u vendos me ndihmen e ambasadoreve.

Sic e thashe PD ka qene e parakoheshme per shqiptaret,ndryshe nuk votonin per PS ne korrik 1992,kur PD kishte vetem 6 jave qeverisje…

Shqiptaret vdesin per diktaturat e majta Keshtu qe le te korrin ate qe mbollen.

Te huajt shohin intetesat e tyre, asnjehere nuk jane te interesuar per nje Shqiperi demokratike. Fakti qe mbeshtesin pergjithesisht E.Ramen, tregon indirekt te pakten, se cila pjese e politikes nuk punon ne favor te vendit.

Ketu e ke gabim. SHBA-te mbeshteten Berishen direkt mbas 21 Janarit (ambasadori e quajti “burre shteti”) per te mos pershkallezuar konfliktin qe mund te conte ne lufte civile. Dhe kete e bene sforcerisht. Por nuik mund te gabojne per here te dyte. BE-ja dhe SHBA-te nuk eshte se mbeshtesin Ramen si individ, por mbeshtesin te ardhmen e Shqiperise drejt perendimit. Rastesisht edhe Rama gjendet ne keto perpjekje per te europianizuar vendin e tij. Nejse, ky eshte mendimi im, dhe une thjesht nisem nga deklaratat qe bejne here pas here titullare apo perfaqesues te qeverise amerikane dhe te BE-se. Ndoshta ti di dicka qe ndodh mbas perdeve dhe keshtu mund te kesh ti te drejte.

O Aleko ti mundohesh te aplikosh llogjike me njerez qe ose ju mungon ose nuk duan ta perdorin llogjiken. Eshte e kote!
Ai fshatari tjeter thote PD ishte parakohe, ky tjetri thote ambasadoret na e kan me hile…