Edhe 1000 vite jetë (?!)

kozmologu dhe fizikani i njohur Stephen Hawking tha gjate nje fjalimi mbajtur ne Oxford Union, se races njerezore i ka mbetur edhe rreth 1000 vjet jete ne Toke perpara se te zhduket teresisht.

sipas Hawking, e vetmja shprese eshte qe te gjejme nje planet tjeter ku njerzit do te mund te jetojne.

hahah

Në i bëfsha njeqind kam boll o Belul :smiley:

1 Like

Çar ankthi…

Po shtype at dreq butoni mos na le kshu te presim si ujku me gajde ne goje tuj prit te bohet gati dreka

1 Like

lum kush te ronje / qe ta shohe zonje, tha…:smiley:

nje gje spo marr vesht une… po Zoti i di keto llogaritjet e ketij apo, jo ?!.:smiley: fundja, cfare roli luan Ai…?

1 Like

Thote dhe MBASE! "Po ti ndaje mendjen a derebardhe, pastaj na thuaj; pse ngutesh?"i shtroi pyetjen lexuesi nga celulari ne faqen einternetit, emrin e te ciles profesori ska per ta mesuar kurre.

ka rrjedh qyqi
sna ha dreqi ne jo, edhe 100 mije vjet

natyra do na beje nje restart tjeter e do ja rinisim nga fillimi

1 Like

Ai luan rol imagjinar.

eshte nje win-win situejshen.

Te pakten sdo na germoj njeri kockat per merkurin e dhembvet

po. prandaj dhe themi aty: SIPAS HAWKING… edhe kemi vene linkun perkates ku lexuesi i vemendshem anonim, te lexoj direkt autorin se si e cfare ka thene ekzaktesisht !

Me hokins e kisha o belul, jo me ty. Lexuesi nga int jam une…

1 Like

By that time we’ll be long gone :smile:

2 Trilion galaksi. Nuk besoj se do bite ne sy mungesa jone. :confused:

Cfitoi me ardhjen time gjithesia
Me ikjen mos valle I prishet bukuria :grinning:

1 Like

:tulip::cherry_blossom: :smiley: :stuck_out_tongue:

Ky lajm qenka me shume ne vazhden e ketyre B-qime qe do shkonin ne Kanada nese nuk fitonte Killary :smile:
Meqe ne Kanada eshte shume ftohte tani ne dimer po kerkojne planete te tjere per te 10-re…

Tun it daun dud!

Tundur e kam tundur e shkundur :smiley:

Me dalin e teprojne.

1000 vjet s’jane shume per te gjetur nje planet te banueshem per te kolonizuar dhe per te siguruar vazhdimesine e jetes. Ceshtja eshte si te shpetojme planetin tone si plan b?!

jo jo, prof Hawking nuk ka plan B. thjesh, shiko nga yjet , thote.:smiley:

1 Like