Edhe një herë për kufijtë

Kosova nuk ka asnje arsye te jete shtet,ndersa maqedonia,mali I zi,bosnja duhet dhe do te shperbehen. Kjo eshte zgjidhja e vetme per ballkanin. Shtete kombetare! Sa te zote do jene shqiptaret qe te marrin ate qe u takon? Kjo eshte ceshtja

ku i bjen ky Universiteti i Evropes qendroe ? ne te kunderten i them perkthyesit qe kete Prelec e konsideroj nje sharlatan njejte si Batonin .

Lodheni shume qe i germoni keto faqe dhe lajme apo ju dalin vete perpara? Na sillni dhe ndonje portal tjeter si kjo gazeta “Mendimi”.

Shtete kombetare more vegla patriotike do Te thote sinore Te ndryshme per popujt e ndryshme .psh per greket shtet kombetar do Te thote qe greqia Te marre Vorio epirin ne shqiperi plus Te shtrihet ne Izmir andej nga turqia e ca krahina nga bullgaria.per serbet kosova +enclavat andej nga Bosnia e Croatia .per ne shqiptaret Te shtrihemi nga tivari ne preveze e deri andej nga presheva + dibren.bullgaret Te marrin. Macedonia e greqine veriore me selanikun .po dhe rumunet se c’kane ca hesape me hungarezet e moldavine .te benet ballkani lesh e li e Te kthehemi ne vjetin 1913 thua ti me ate rradaken tende fort Te ndritur :blush:

Ne Budapest i bie. Ne qender te Europes.

Shkrimi eshte marre nga politico.eu. Eshte faqe “e jashtme”, mos fyj! :sunglasses:Mendimi thjesht nje perkthim ka bere.

Ajo me epirin e veriut eshte loje greke qe te mos hapin goje shqiptaret per epirin e jugut!
Nuk flitet per pakica 1-2%-she!shtetet e vogla shumekombeshe nuk jane funksionale. Bosnja,maqedonia,mali I zi do te shperbehen gradualisht.

shkrimin e lexova javen e shkuar, tek nje blog tjeter, dhe do te thoja se çeshtja eshte delikate.
ne fakt tokat tona kane qene deri ne nish , sllavet ka kryer vazhdimisht genocide dhe sprastrime ndaj popullates shqiptare,
por nese do flitej per nje shkembim ndermjet mitrovices se veriut me tre komunat tona, presheven, bujanocin e medvegjen, une do te isha dakord, nese serbet nuk luajne nga llafi, kontrata, marrveshja,

Kam pershtypjen qe greku, jo qe nuk merr asgje nga bullgaria, por perkundrazi jane bullgaret ata qe dalin ne Egje. Dhe nga Izmiri nuk marrin asgje sepse kane shkembyer popullsite me traktat paqeje. Nuk ka shtesa mbas penalltive.