Edi Rama emëron katër ministrat e rinj të qeverisë

Njoftimi i Ramës erdhi pas shkundjes së kabinetit të tij qeveritar gjatë fundjavës me largimin e ministrit të Brendshëm, të Shëndetësisë, të Mirëqenies Sociale dhe i Çështjeve Vendore.

Sipas kryeministrit, ndryshimet në qeveri po kryhen për shkak se katër ministrat e larguar do të angazhohen në zona të ndryshme të Shqipërisë për fushatën elektorale të zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit.

Gjysa femra e gjysa meshkuj. Thu ca te dush, te jesh dashnor/ja e kreyM te ben minister…

Nuk te shkarkoi as kapteri e as floriri o Sajme, te ka shkarkuar Berlini dhe Roma, prit, prit ske pare gje akoma

Sa e ulet eshte te pervetesosh punen e tjetrit si arritjet e tua! turp.
Bravo Z. Basha per realizimin e ketij projekti.

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/03/14/veliaj-g-njen-projekti-i-pazarit-t-ri-sht-prezantuar-n-koh-n-e-lulzim-bash-s

Fatmir Xhafa - 1986-1990 ishte hetues i krimeve politike kundër pushtetit komunist

Hetuesi i krimeve politike ne Degës së Brendshme të Rrethit Krujë ne vitet 1986-1990 dhe njëkohësisht edhe anëtar i KQ të Bashkimit të Rinisë së Punës së Shqipërisë, tashmë është rikthyer në zyrat dhe korridoret nga merrte urdhrat në rininë e tij, por këtë herë i rilindur prej Ramës, si ministër i asaj godine.

…sot edhe varri i Arben Dukes nga Kruja ka levizur nga emerimi i Fatmir Xhafes, i cili e denoj me 17 vite burg ne Spac per agjitacion e propogande Ky esht nje turp i vertet dhe poshterim per gjithe shqiptaret."

2 Likes

Qenka edhe zoti "ne do vjedhim me lezet ":smile:

Ne foto sikur s’mu duk ai Alba, ose mjekra dhe dhjami qe ka vene, e kane transformuar caze :grinning:

1 Like

ca ti thuash lapsit pastaj qe perveteson taktiken e mediave te putinit per dezinformim te motivuar politikisht

Dhe ju zonje nga e dini me kaq siguri qe ky eshte dezinformim? Keni burime te brendshme ne Bashki qe ju dhane informacion te shpejte?

mua ma thote gjembi menyra sesi kunderreagon pd

njeri thote ky ish projekt i bashkise se lulit, tjetri thote kane paguar nje qerre me pare The Economist per reklamen…
vete akuzat zbulojne motivin qe i gjeneron :slight_smile:

Ka lene mjeker se do ti bashkohet ISIS :smile:

Urime ministrave te rinj! Pune te mbare! 4 vjetet e ardhshme me kismet e rrasim kete m… opozite atje ku e meriton … ne biruc.

Biruce eshte parlamenti, por xhusepina ka thene se do beje parlamentin e ri

Si u be puna e atij ligjit te lustracionit?

Momenti kur Ministrja e re e Shëndetësisë, surprizonte Ramën kryebashkiak

Manastirlliu: Ne si staf kishim përgatitur një surprizë për zotin Rama, a mund t’ia japim.
Rama: Hapet kjo?
Fevziu: Po po duhet ta hapësh.
Manastirlliu: Këtu janë disa foto të një fotografi gjerman të çlirimit të Tiranës, këtu janë dhe firmat tona.

1 Like

Ndoshta prandaj u hoq Beqaj?

shume nga peshqit qe tere diten bejne terr terr terr kunder politikaneve, mund te gjejne veten ketu (megjithse dihet se koqepordhat nuk kan per ta gjet veten ndonjehere ne ndonje vend).

Kryesuesi i reformes ne drejtesi dmth