Edi Rama po ndërton shtet, atë feudal

Doni te degjoni sesi ndertohet shteti? Ai feudal? Ja vereni kete video ku kryeministri i Shqiperise ndikon direkt mbi vendim-marrjen dhe procedurat ligjore te legalizimit te ndertimeve te paleje duke kercenuar direkt, ne sy te popullit, drejtuesin e administrates pergjegjese per kete qellim.

Ishim mesuar te shihnim Berishen qe ndikonte nepermjet mesazheve SMS, apo telefonit, por Edi Rama ulet gju me gju me popullin dhe pasi u shpjegon procedurat dhe ben llogarite me ta, kercenon edhe nepunesit e administrates. https://youtu.be/HAWMf3sFRWI

http://www.panorama.com.al/batutat-fermeri-si-i-ndjeri-qemoti-gju-me-gju-me-popullin-rama-si-jeni-me-hashashin/ edhe nje tjeter thagme nga nje bujk me i zgjuar se Rama. Vereni sesi i kujton Facebook.

3 Likes

Per ata qe nuk arrijne te kuptojne kontekstin, normalisht qe Rama ngjan si beu i dikurshem.
“Perla per derra” kjo pune.

1 Like

Po mire mer, ai tha do bej shtet, nuk tha gje se ca shteti. Dhe njeri s’e pyti, me thon te drejten.

what the hell did I just watch?

Edhe Dulle djegesi qe ishte vete Ali vete kadi nuk premtonte kaq qesim pa u konsultuar me qatipet e tij me pare.

2 Likes

Me fal, cfare konteksti? Qe ka filluar fushaten duke premtuar legalizime, aministi per shkelje ligjore, dhe kercenon me largim nga puna dhe pse eprori direkt nuk eshte kryeministri, duke mos respektuar hallkat e komandes?

Edi si gjuhê brisk qê eshte flet por nuk ka produkt . Kurse Luli eshte ne hava …

Po ca feudalizem mor aman, C’eshte kjo mani per ti hiperbolizuar gjerat. Ketu maksimumi mund te komentohet per populizem. Pastaj ku eshte e reja ketu? Ky eshte komunikimi standard i K/ministrit tironc qe kemi zgjedhur.