Eduard Selami: Shpall kandidaturën për kryetar të PD

Pervec qe eshte nji nga themeluesit. Cfare kontributi ka ky ne PD?

Eduard Selami, Maqo Lakrori i PD-së?
Kandidimi i ores 1 te nates se Eduard Selamit, burrit te Kryetares se Sorosit eshte pjese e skenarit sorosian per te dhene frymen se kane filluar zgjedhjet ne PD dhe ska me kohe te merremi me doreheqjen e Bashes se Sorosit!

Kur pd mori ato 1 milion shuplakat (2013), topalli bregu ruli bode berisha ishin ne kulmin e aktivitetit te tyre politik.
Kur jemi te gabimet e vendimet e gabuara (fatale), te lartepermendurit shijuan te mirat e pushtetit ne shtrat me lsi-ne e metes qe kur u zu me ze dhe figure, futen koken mes kembeve e s’bezane (nese kishin dinjitetin qe permendin sot, duhej t’i bashkoheshin protestes “dorezo bllokun”).

Djemte e urte qe pijne dy nena nuk bejne pune per momentin si Kryetar PD . Ne PD per momentin duhet nje dore e forte , pse jo dhe pak " tip mafioz " qe te ktheje besimin tek votuesit , besim jo ne vlera por besimin qe duhet te dalin votojne dhe te mos kene frike nga bandat e krimit .
Kush eshte ky ne PD ? Me sa di une nuk ka si ky qe une kerkoj te marre drejtimin e PD .

1 Like

Te marrin borxh ndonje te PS. Ksi tipash ka plot ne ps.

1 Like

Ja nje ze realist

He mer kapo filluat ta shani Selamin nga gruja? Keto s’ju lene juve, prandaj s’beni perpara, filloni shani robte me liber shtepie ne mes te parlamentit ose perdorni metoda marksiste duke i bere biografine tjetrit me 7 breza dhe pastaj kerkoni civilizim dhe Evrope. Lereni robin te kandidoje, po te kete oferte qe ja vlen jepini voten, ne mos po zgjidhni nje tjeter. Gruja, femija, familja s’kane pune ne kete mes.

1 Like

Foli. Foli vete Ai

Shume do ta kruajne, por ne fund Basha do te rizgjidhet, pasi e perkrah kryeministri i vendit.

Si te duket Fahriu? Tomom surrat per Pd-ne eshte, te kall daten edhe si mafjoz edhe si llapaqen, plus eshte dore e vjeter e punisteve.

1 Like

Shume ketu nuk e kuptojne qe nje lider eshte nje investim afatgjate. Nuk nisesh cdo 4 vjet per te vene nje lider te ri. Te pakten Shqiperia nuk e ka kete luks pasi partite nuk kane investuar ne “akademite” e tyre. Rama filloi ta beje deri diku me ca organizata kalamajsh socialiste por nuk e shpien me tej se kane frike se ju kercenohet karrigia.

Thene kjo, Lulka eshte investim afatgjate i Bërishës dhe nuk do ta djege aq kollaj me Selamrat e Topallrat. Plus qe aq shume sa ia ka lidhur topet ketij nuk ka me mundesi t’ja lidhe te tjereve. Dmth., ceshtja eshte: (i) A do/lejon Bërisha te djege investimin e vet? (ii) A ka ndonje grupim me te fuqishem se Bërisha ne PD, dhe (iii) A ka bere Luli me koke te vet deri tani per tu denuar nga Bërisha(t)? Pergjigja e ketyre pyetjeve jep dhe rezultatin e farses se zgjedhjeve. Thjesht nuk do kemi me Lakror por Byrek nga ana tjeter. Tha’s all folks! Go back to work now!

1 Like

Deja vu

Po rri or mik,se ishe mire ne Amerike.Mos shko me makine ne Elbasan ose mos dil per gjueti.

Pse humbi PD,ja?
Kjo eshte pyetja qe don pergjigje. Ne varesi te pergjigjes shikohen edhe alternativat. Basha (nese do rikandidonte) do ishte alternative me e mire se Selami & Co. Problemi me Bashen eshte se ai nuk bind njeri - u katapultu atje duke ju fut brylat Oketes (me pare), Olldashit. Tani ta gezoje partine plaku mere.

KASETA…

Eduart Selami më 1995 në Elbasan:

 • Ja kam thenë e stërthënë jo një herë por disa herë:- Gjithë e keqja qëndron te ju, zoti Beri- sha. Ju jeni kthyer në një diktator.Ju kam thënë dhe po ua përsëris se ju po i zini frymën dhe po e mbysni Partinë Demokratike. Kështu siç po veproni, jo vetëm nuk mund të flitet për de- mokraci në rradhët e partisë, por po rrezikoni edhe demokracinë në Shqipëri.Shikoni detyrën tuaj si President dhe lëreni të qetë Partinë.Sa më shpejtë të hiqni dorë ju nga këto sjellje, aq më mirë do të jetë për PD-në, por edhe për ju. Përndryshe, ju po afroni fundin e PD-së dhe tuajin, natyrisht".
  Më kujtohet si tani.Salla e teatrit e mbushur plot e përplot me “të autorizuarit” e P.D për “rrëzimin" e Selamit…
 • Po ti çdo këtu - ju dretua Genc Pollos ne atë kohe 'këshilltar" i Presidentit sali,- Këtu ësh- të mbledhur Partia dhe jo Presidenca!?.
  Pollua vetëm hungërronte si derr i kuq dhe nuk përgjigjej…
 • I shihni keta - ju drejtua sallës Selami duke treguar me gisht depytetet e P.D te rradhitur në skenë,anash podjumit:- Nje pjesë i kam shokë.Me ta ne nje makin erdha nga Tirana.Gjat gjithë rrugës biseduam dhe depatuam dhe…pothuajse te gjithe ishin me mendimin tim…Tani… E degjuat ç’far thanë? …Të gjithë kundër.meje…Këta nuk janë deputet.Këta nuk janë as njerëz. Këta janë thjeshtë kaseta…Kaseta manjetofani.Kaseta manjetofoni të mbushura vetëm me udhezimet dhe me diktimet e sali berishes…
  Deputetet i zgerdhiheshin salles si lolo…
 • Unë nuk vuaj per karjer…Unë i them Saliut,presidentit:
 • Partia demokratike është e gjërë,e hapur,ka vend për të gjithë.Qëndro atje ku je.Në presidencë.Je President.Çdo me tëper…Jo më thot; Saliu - I dua te gjitha…Ja kjo është…Kjo…
  Salla duartrokiti.furishëm dhe filloi te therras “Edi.Edi.Edi.”… .
  Befas grihet I.Balliu kryetari PD për Elbasanin,i rremben mikrofonin Selamit dhe… .
 • Këtu kanë hyrë persona pa mandatë…Ka dhe spijunë…Unë si Kryetar i partis,
  përpara votimit kërkoi pezullimin e tij edhe verifikimin e mandateve.,. . . .Selami,ja rirrëmben mikrofonin:
 • Akoma jam une kryetari i gjidhë P.D. dhe unë vendos… S’ka riverifikim. Mandatet ju i keni ndarë dhe ju i keni kontrolluar… Te…votohet…
  85 % e salles votuan për Selamin…
  . T.V.SH.në emisjonin e lajmev krryesore të orës 8,në lajmin e parë,lajmëroi miletin;"Me 85 % pro dhe 15 % kundra unanimisht demokratët Elbasanas mbështëtën saliun dhe rrëzuan selamin…
  …Tani…selami eshtë bërë vetë…kasetë…Po…Se mos vetëm Selami…
  A.Çerma.

Nuk e di ne eshte ai aktori,Astrit Cerma,po 10 me yll

Keto ishin aventura rinore, nuk quhen me. Jane pjekur te gjithe tani, nuk jane me au iu.