Ekspertët e mjedisit kundër ndërtimit të Divjaka Resort

Gabim P… , shume gabim per prurjen!

1 Like

Pjeri???..

“Ujku qimen e nderron po zakonin s’e harron” thote gurra popullore. Ai qe eshte mesuar te shkruaj letra anonime do vazhdoj ta bej gjithmone.
Veres tjeter kur te vish ne shqp ke per te fjete nje nate te ky resorti, full service :grinning:.

1 Like

Jo veres tjeter, kete vere do jem aty, qershor korrik gusht, do kisha deshire te takoja Pjer nese ai do ishte dakord,

resortet duhen bere, duhen kundershtuar vetem nesenjane me te futur. ambientin e kemi perdhunu ne mase tash 25 vjet, e tani ankohen se resorti do ti fuse pak gishtin…

Projekt interesant qe duhet perkrahur gjithmone duke moslejuar abuzimet me floren dhe biodiversitetin e zones. Nje gje e mire do te jete zhdukja e mickonjave qe e benin te pamundur shijimin e bukurive te zones dhe bregdetit ne stinen e veres.

Ndertoheni resortin njehere pastaj te benet studimi mbi efektet mjedisore.nese demtonet mjedisi tritol kena boll😄

1 Like

Sipas fotos, projekti duket i bukur dhe une per vete jam pro, pavarsisht dyshimeve te indiviteve dyshues. Nese ruhet natyra, nese respektohet vija e plazhit, rera, distanca e duhur, pse te mos ndertohet nje resurs i bukur. Per keto ndertime, une kam folur para 15 vjetesh, i keni tek VQ. (te me falni qe po e permen VQ por permendja eshte thjesht si deshmi qe per keto gjera qe tani po flitet, une kam folur shum vite me pare)

Dikush s’e kuptoi qe e kishe me ironi.

Eshte shprehje e IQ se larte .si Sheldon tek the bing bang theory😄

1 Like

ja me kembe te mbare!

Po pse, nga ajo kulla e re, nuk duket bregu i detit e?