Eliminatoret 2020 - Shorti

futboll
euro2020

#1

Fati vendosi që Kombëtarja Shqiptare të shortohej në grupin H, së bashku me Francën, Islandën, Turqinë, Moldavinë dhe Andorrën. Duket një short i pranueshëm për kuqezinjtë, që duke lënë mënjanë Francën, do të diskutojnë vendin e dytë të grupit me kundërshtarë si Islanda dhe Turqia.


#2

Ndofta allahu ben ndonje mrekulli .psh mbappe te jete me plevit ne ate dite apo kur te luajme me turqit te leshojme ndonje drone me portretin e skenderbeut e te rrihemi me ta duke e fituar ndeshjet ne tavoline😊


#3

Neshjen e fundit miqesore, turqit i kemi rraf mrena ne Turqi. Problem jane islandezet. Ne eliminatoret e fundit u qualifikune ne boterore, kurse ne ato te evropianit paten zene vend te pare ne grup, duke lene pas Çekine, Turqine Hollanden.