Eliminatoret 2020 - Shorti

Fati vendosi që Kombëtarja Shqiptare të shortohej në grupin H, së bashku me Francën, Islandën, Turqinë, Moldavinë dhe Andorrën. Duket një short i pranueshëm për kuqezinjtë, që duke lënë mënjanë Francën, do të diskutojnë vendin e dytë të grupit me kundërshtarë si Islanda dhe Turqia.

Ndofta allahu ben ndonje mrekulli .psh mbappe te jete me plevit ne ate dite apo kur te luajme me turqit te leshojme ndonje drone me portretin e skenderbeut e te rrihemi me ta duke e fituar ndeshjet ne tavoline😊

2 Likes

Neshjen e fundit miqesore, turqit i kemi rraf mrena ne Turqi. Problem jane islandezet. Ne eliminatoret e fundit u qualifikune ne boterore, kurse ne ato te evropianit paten zene vend te pare ne grup, duke lene pas Çekine, Turqine Hollanden.

image

1 Like

kali111

kali222

kalioooo

image

son tornato me kerkesen e Stalker e negacionistit se merzitet vetem ne blog, e ka braktisur sekretarja dhe ka bere gjilperen e vaksines me detyrim e percaktim nga Macron Marlon:

Misyuk02

Medalja e dytë e artë olimpike per Kosovën.

Screenshot_20210724-130110

1 Like

00020a5b

1 Like

Hallall e I dalte urina e paster inshallah se gjithe keto personalitete te shtetit qe po turren te urojne perpara se te dalin pergjigjet e analizave do ngelen si te menderosur.

1 Like

As qe m’paska shku mendja. :slight_smile:
Hic s’besoj. S’e ndot sportin e saj Kosova. E ka te shenjte. Njejte ka qene edhe per Majlinden kur mori te arten ne olimpiaden 2016.

ehe, sot edhe frymezimi per me i ra çiftelise realizohet me kokaine.

2 Likes

Te djeg qulli I fryn kosit I thone.Shqiperia doli si e menderosur dikur me shtangistet qe dolen kampione bote a evrope.u priten me buje ne aeroport .Ngriten dhe flamurin ne shesh ne feste te pavaresise ne prani te presidentit dhe gjithe krereve te shtetit .te nesermen erdhi haberi se dulen pozitive per doping …nuk po them se tani ku eshte rasti por e mira do ishte te duronin ca dite sa te vinte pergjigja …

1 Like

E kemi shume te rendesishem imponimin e Kosoves si shtet sa me shume ne bote. Sportistet e kane kete ne mendje para se gjithash. Nxirja e imazhit te Kosoves ne kesi ngjarje te medha, ne keto vite, do te ishte baraz me tradheti kombetare.

Kam bere sehir kohet e fundit,ndeshjet e CONCAF .Edhe skuadrat e ishujve me nga 100 mije banore te karaibeve si martinique , grenada etj ,luajne shpejt, me koncept , me njeri tjetrin , me pasime te sakta .kam frike se te vetmit ne kete dynja qe lujne futboll sipas parimit ,bjeri ti biem, o mete per vete , ngadale e nga 100 pasime 2-3 te sakta jane shqipot ,dhe pse gjysma e ekipit luan ne serie A .Si duket keto sportet kolektive nuk jane per shqipot.

Po bej sehir judo ndeshjen e austriakes me hollandezen.Austriakja po lufton me nje mllef sikur kundershtarja i ka rrembyer te dashurin.por hollandezja e plasi ne tapet me ne fund :grinning:
Akil Gjakova doli ne cerekfinale .Nora ne gjysemfinale, ia futi slovenkes koken ne mes te shaleve e nuk e leshoi derisa ajo tundi kemben 3 here.Xhenghis Khani e mundi Akilin tone :frowning: Nashi nora mbetet shpresa e vetme per nje medalje tjeter…

Shteti i Kosoves tashme ka tre medalje te arta dhe tri medaliste te arta olimpike.

FB_IMG_1627295263202

Peja eshte Olimpi I shqiptareve :grinning:
O moj Peja e Dardanise
Je Olimpi I shqiptarise
Poplli😀