Ermal Meta prapë në Sanremo!


#1

Kete vit, ne kategorine BIG:

Performanca e tij ne festival:

Videoklipi i kenges:


#2

Nuk është që ka gjithë dashamirësinë e njerëzve këtu në Itali, gjithsesi njerëzia janë me kulturë dhe evitojnë sherret siç ndodh psh tek shqipot, performancë e e mirë e tij…


#3

muzika sic nuk duhet te jete.


#4

provizorisht i 3ti deri dje, thone

shikuar shqiperisht, it’s good news


#5

ca e ka ilirin ky tipi?

kengetar i mire gjithsesi


#6

edhe mua NUK me pelqeu.

Vjet po


#7

ne mos gabofsha, ky ka qene ne nje grup “La fame di Camilla” dhe ruan te njejten skematizem qe prej atyre koheve. vetem vokali i ka ndryshuar pak.


#8

Eshtw korruptu artistikisht, ritornello eshte mjaft catchy, duket sikur e kane bere suedezet me program kompjuterik.


#9

Teksti eshte shume mire dhe ideja e interpretimi …vetem se kalimi shume i shpejte nga strofa ne refren me te njejtin ritem… ndihet pak ne superxhiro…


#10

O OK. Mu me kujtoi ket me poshte. Per ket arsye thanks: kisha kohe pa e degju.


#11

e fitoi nje cmim dje me kendimin e amata terra mia, origjinali modugno
e rralle per nje kantautor te fitoje per interpretimin e nje kenge tjeter.
vjet e ka pas me te bukur kengen ermali


#12

Gjithsesi shume larg rrekordid te Ana Okses


#13

Kush deshiron ta ndjeki san remon ne albanie, e gjen te rtsh muzike ne digital tokesor


#14

ca eshte digitali tokesor


#15

Eshte menyra si transmetohen kanalet sot, jo ne analogun klasik me miza, por ne menyre digitale, shifrore.


#16

pse ‘tokesor’ ishte me shume si pyetje sesa analog vs. digital (qe ka nje dekade qekur nisem ta aplikojme) :slight_smile:

ps. je qe je, mund te te pyes: a i shef rubrikat anesore te faqes ppu ne desktop view, me faqen e re?
Une jo.


#17

Po thuhet tokesor per ta diferencuar nga ai satelitor qe ka te nevojshme sacin e famshem per ta kapur.
Jo as mua nuk me dalin komentet.


#18

faleminderit alban


#19

Sepse sinjali nuk eshte jashte tokesor…

Shqipet jane di majmunat, italianet thone tokesor, edhe e perdorim pastaj si term


#20

Ermal Meta …ne 3 te perzgjedhurit qe do fitojne Sanremo…po votohet , mbas pak fituesi…