ERTV çmend qeverinë, ministrat vënë në skenë spektaklin grotesk

E gjete…
Kjo shpirtin e jep e karrigen s’e leshon

kush e ka vene dhe e mban ia ka pare hajrin

po te jepeshin doreheqjet per perceptimet vetjake te cilitdo deliranti apo psikopati, sdo kish mbet asnje organizate ne kembe, ne kete dynja .

megjithse mund te jete pak ndryshe ceshtja… nuk e kisha menduar, por ka shume mundesi qe keta adminet e peshkut te paguhen vertet . edhe te mendosh, dikur me kane bere nje oferte per admin ketu, por nuk pranova. po tani jam bere pishman ! .:heavy_dollar_sign:

gjembi jep doreheqjen !

1 Like

une them se Stalker ka pare aq filma, sa nuk dallon realitetin, qe eshte ky: Rama me parate tona ka hap nje televizion privat te tijin, dhe nuk e rruan per ndarje pushtetesh. Edhe Berisha nuk e kishte TVSh e vete, por te shtetit, ose Klanin qe e merrte me qira bashke me Fevziun.

Stalker i duket film jeta ne Shqiperi, vec ne i kane prishur gjumin e reputacionin emigrantet shqiptare qe kerkojne letra si te LGBTes,e atehere i duket B movie, thriller.

Ketu u soll nje shkrim i Lapsit, portal partizan, per nje vidéo 2 oreshe dhe admini qe e solli pranoi publikisht se nuk e kish pare per asnje sekonde te vetme permbajtjen.
Kjo quhet mungese integriteti.
Dhe duhet ‘paguar’.

ps: Rama TV e ka në fb. Zero taksa. Stop fake News

2 Likes

nese ligjet e lejojne pse te mos e hape? Perndryshe, le te perballet me drejtesine!

jeni bo te gjithe bole fare.
Andej nga tema tjeter ka bole te djathte, psh Katror loqja ose loqja Katrore ose Kapo bolja, qe ankohen se adminet e Peshkut jane komuniste njesoj si Stalker fashisti dhe Korrikse nazistja.

per thellesine dhe rendesine e punes se egzekutivit, i justifikoj gazetaret e lapsit te cilet me nivel profesional jo me larte se ai i gjembit te peshkut, nuk pasqyrojne dot c’ndodh ne shkembimet qytetar - qeveri si keto mbledhje, keshtu qe merren me sehirberje dhe gallate portokallie sehirxhiu.
Gjembi pastaj dhe pse e barazlarguar, pakez fare, po fare pak ama, anon nga lapsi shqupist.
rrofsh gjemb na bere te ndjekim videon e qeverise pa e pas me plan

Gjembi kur lan pjatat, i mban te pak te pjerrura djathtas - pakez fare, po fare pak ama - qe te rrjedhe ujet me shkume sapuni. Dhe here pas here i rrekllen me fuqi kyçi majtas ose djathtas ne menyre qe te shperndaje tensionin muskular ne pjese te tjera te trupit.

1 Like

Ky eshte provokim!!! Po po …provokim!!! Une per kete do te njoftoj Mosken!

1 Like

lapsi i shkullakut, tere diten merret me ramen, por here pas here nxjerrin ndonje gje interesamte

:joy::joy::rofl::rofl::joy::joy: ymer ymer! pz

Pse ndalove me kaq? Perserit dhe fjalet e shkabes xhigant qe nje dron 200 euro ben. :joy::joy: ymer ymer dhe ti. Here tjeter kur te besh film, thuaju te gjithe pjesmarresve, duke filluar nga aktoret, tek kameramanet, montazhjeret, ata qe te shesin dritat, kamerat, mikrofonat e cfaredolloj paisjesh te tjera, ata qe mbajne dritat e mikrofonat, etj qe nuk do i paguash se do e nxjerresh filmin falas ne fb. :rofl::rofl::rofl:

1 Like

te qeshuren tende e kisha me plan gjembe, pra “e bleve” dhe e hengre

ps. ate shprehje e ke nga libri per femije i Gaqo Bushakes, romani per femije (te moshave te ndryshme) “Cufoja dhe Bubi kacurrel”, i gjinise se humorit, ku gjyshja i kthehet Tipit: rrofsh nipce se me bere te qesh pa plan.

Faleminderit korrikse! Te me falesh qe per shkaqe qe nuk varen nga une s’jam me ne moshen e leximit te Cufo dhe Bubi kacurrel. Kujtova se peshku kishte limit moshe, nuk pranoheshin femijet. E paskam patur gabim.

1 Like

dukesh ti s’ke pas lexuar as si femije :laughing:, ta tha stalker, lexon vec portale partizane

2 Likes

e qeshura me plan eshte e djathte
e qeshura pa plan eshte edhe kjo e djathte
po shtiret si e majte se ashtu osht i pune

Zhorzh Gaber

2 Likes

leri zemrat por merr shembull nga ky
edhe ky gdhe’ ka qene, pa diplome te shkolles se mesme. Ki kurajo dhe integritet, jep doreheqje.

edhe un jam dakord qe gjembi te jape dorheqjen, por me kusht qe te zevendesohet me zhardinen e djathte (se ka edhe nje zhardine te majte, njesoj si ka edhe nje korrikse te djathte)

2 Likes

Ne te vetmin medium qe Rama ka ne dore, në TVSH, behet propagande kunder qeverise 24h/24 (per kete, mjafton te ndjekesh Lutfi Dervishin, nje nga shtyllat kryesore e atij televizoni, ne rrjetet sociale).

Por mos dil nga tema, kur do e japesh doreheqjen?

1 Like