Eurokitsch 2022 - a kualifikohet Shqipëria sonte?

https://www.youtube.com/watch?v=iMu47raqbcc

https://eurovisionworld.com/eurovision/albania

kualifikohet ose jo, pak rendesi ka, kenga duket tmerresisht futile…

ketu linku per livestream ne youtube:

https://youtu.be/QQhMpP--HDk

i gjithe konkursi eshte futle, ndaj gallate

do kualifikohet Ukraina.

Kish mjaft kenge interesante nga ato pak qe me kapi veshi, greqia, moldova, nederland.
Ronela sikur shkiti ne vokal nja dy momente gjate kendimit.

ukraina e fiton, nuk diksutohet kualifikimi

Perfundimisht kenga e Shqiperise skualifikohet. Kam pershtypjen se nuk ka marre vota jurie, apo ndoshta rendi i performances nuk i ka dhene mjaftueshem shikueshmeri dhe per pasoje me pak vota publiku.

Islanda !! :star2:

:call_me_hand: (se më mirë * se Armenia ishte!)

mirë : më pak demodé, më pak “déjà vu”

Edhe kjo do kete qene. Ishte performanca (interpretimi, …) më i keq i nates se parë. Shume e stresuar Ronela, dmth jo profesionale. Aspak komode (très mal à l’aise) me veten (me siguri, nje frike e papare per zerin, duke ditur qe duhet te kercente njekohesisht).

veshja e keqe, qe nuk i shkonte me trupin e saj, efektet vizuale zero si gjithnje, puna e dobet me dritat skenike e e me kameren, handikapi tone i cdo viti. e ka ndeshku juria si perfundim.

1 Like

ah! Kete punen e performances e paska thene dhe BBC

shkurt, nuk ka qene per kete punë (Eurovizionin), i cili nuk eshte aq i kollajshem sa duket ne shikim te parë.
Perfaqesimi më i keq qe prej 2004

keto jane kengetare ahengu, cupat e arditit, kujtojne se po provokove mund te arrish gjithcka, droge e gjalle. Dhe hapjen e kenges e pati si ne dasem…ec aty eurovizioni, pa pike respekti. deklaratat e saj neper konferenca nuk benin asnje sens. Me anti depresant i ke keto pas disa vitesh te gjitha.

populli shqiptar qe te behet me poete te medhnj dhe kengetare qe fitojne Eurovizionin, duhet te beje si ruset, grate duhet tu thone burrave te tyre te qijne grate e te tjereve.
:joy:

kjo kenge ka dicka te perbashket me kengen e Gjon’s tears te zvicres vitin e kaluar.

Qe tani ore! Pas disa vitesh thote :joy:

Po. Por seç kishte diçka: “më pelqeni me patjeter se une jam ndryshe” kjo goca. Por nesje, mire

1 Like

Amà kjo e ka pas baben burre flori (edhe pse, kjo sigurisht qe nuk ka lidhje me Eurovizionin)