Europa League

Europa League rikthehet këtë të Enjte me sfidat e ruandit e 5-të të fazës së grupeve.

Sonte kthehen ndeshjet e Europa Leagues me disa përballje mjaft interesante, ku ajo më e rëndësishmja duket të jetë ndërmjet Manchester Unitedit dhe Feyenoordit.

Përballje tjetër do të jetë edhe ajo ndërmjet Beer Sheva dhe Inter, e cilado të jetë e para në garat evropiane për trajnerin Stefano Pioli.

Roma pret Viktoria Plzen me një objektiv të vetëm fitoren për të hedhur një hap të sigurtë drejt kualifikimit, por edhe vendit të parë në grupin E

Në grupin L, Zurich me Armando Sadikun të riaftësuar nga dëmtimi pret në Zvicër, Villarealin