Eurovizion - 2018


#1

Performanca e Eugent Bushpepës në gjysmëfinalen e parë të Eurovision Song Contest me te cilen kualifikohet per ne finale.

(perditesuar)


#2

Bushpepa i intonuar si gjithmone, me aftesi vokale dhe teknike te larta. Kenga eshte medioker (one direction - story of my life me vjen si ndikim) dhe teksti megjithese ne shqip eshte i pakuptueshem per shkak te anglishtezimit artificial te theksit te fjaleve shqip. Po te ishte konkurs zeri, Bushpepa do e fitonte pa dyshim. Skeptik nese Shqipëria e kalon gjysmëfinalen.


#3

kenge pa karakter, monotone, si christmas tune, intro e kendshme. Bushpepa ja beri qoken gjithsesi. Paraqitja skenike nuk me pelqeu shume, pak statike, veshja dhe koreografia teper e thjeshte per eurovizion.
60 perqin kalon.


#4

Fyromi paska dale nga katunarizimi qe e karakterizonte, paska ardhur me prurje me moderne :grinning:


#5

ndersa Kroacia kendon me seriozitet per ‘roses and horses in the rain’ :joy:

p.s. ku je Fiqo? we need you now


#6

nga vendi qe jep Wiener Wurst dhe Conchita Wurst, nuk pritshim pop gospel. mire Austria.


#7

Shqiperia s’po shkeputet dot nga çirrja ne eurovision.
Mbeten duke shqyer fytin kot, prej aurela gaçe etj, duke lemerisur publikun e mos kaluar as gjysmefinalen.
S’po gjindet dot nje kenge qe kendohet.


#8

Greqia vjen ne greqisht, meqe s’marr vesh asnje fjale, por me kapi veshi fjalen Separo, po imagjinoj qe kenga eshte nje ode per Qeparonë :grin:. boring


#9

kete radhe e ke gabim, Shqiperia kendoi ne nota te larta, nuk u corr.


#10

Finlanda nuk ka me frike… se nga cfare s’e kuptova. cope-cope.


#11

Still. Aty aty eshte me çirrjen.

Gjithsesi hallall Gentit per vokalin.

Kam pershtypjen te pakten 5 kenge shqiperia ne eurovision i ka identike, ndryshojne vetem kengetaret. Stili identik, hyrje e bute, perfundim duke shqyer fytin.

Hiq ukrainen dhe finlanden, ne 15 vitet e fundit kane dale fitues zerat e bute dhe te qete.


#12

Zvicra pse ankohet kaq mor aman? blood diamonds … ma va


#13

Irlanda e dashka finalen me cdo kusht, dhe ka per ta marre. lavish


#14

bjellorusia mu duk kandidat per finale, bukur,


#15

tipologjia e kengetareve duket se perseritet, kenget ne te shumten kane qene cope-cope, vec Nishliut qe ka cuar kenge me plot fjalen.


#16

kjo cuca e Qipros e cau rrugen per ne finale me te gjitha asetet. kenge e kendshme.


#17

keto kacurrelset si eleni fourreira vetem per eksport i kemi.
Pse nuk cuam dhe ne ndonje kacurrelse tjeter ekzotike qe di me dredh belin, i kemi kaq me teprice.


#18

The uploader has not made this video available in your country.

:frowning:


#19

te sigurt per kualifikim:
rep ceke
izraeli
bullgaria
fyromi
qipro
armenia
zvicra


#20

edhe estonia, ta bente mishin puckuriza sopranoja.