Fabula

Ne parliament
Mes zhurmes hyri nje mize
Pikerisht kur po diskutohej per te tmerrshmen krize
Filloi te fluturonte pa pyetur kerkend
Ku I donte qejfi zinte vend
Parlamenti mbare u merzit aq shume
SA te gjithe Pas mizes vershuan si lume
Arriten ta kapin, por harruan krizen
Gillian diskutimet ne lidhje me mizen

( Fatmir s Baci )

(Koment jashte teme)

image

image

Kjo eshte njera prej perlave letrare te Baca Fatmirit. Ne te ardhmen e afert ju premtoj , se do t ju bie serish ndonje fabul te purpurt , te ajthshme , dhe plot filozofi…

I thuaj te beje ndonje per mushkonjat ose mizat e kalit se per mizat ka fabula plot.

kliko mbi foto sepse nuk duket e tera:

geluan diskutimet ne lidhje me mizen, geluan, geluan, geluan, jooo gilian

Pjer kerkoj perjetesisht falje per gabimet megallomane . E di qe disa prej jush " terrorizohen " pafundesisht me gabimet e mia idiote dhe te pafalshme. Nje dite , ju premtoj , se do t jua shpaguaj te gjitha nje per nje…

xhatani mor bir, shqipja ka ca krahasime brilante, qe pak gjuhe i kane, dhe ti ne vend te nje idiotizmi siç ishte Gilian, mundt’e fusje Gelaqen apo dhe fjale te tjera me G, qe i shkojne atij rimi.

2 Likes

Pjer je I autorizuar nga une te thuash cte duash. Mjafton qe te formulosh germat. Kaq.

Ose mund te fusje vetem shkronjen G, as in “G point”.