Festivali i 57 i Këngës në RTSH


#98

Ahahahaha, sa bukur e paske përshkru me kete Leoniden :smile:

Amà personalisht kam zene karar, kam mbi 15 vjet pa vene brisk në fitire. Para se të dilte moda, çoç edhe me shihnin shtrember në punë. Tani gati sa nuk me falenderojne
:smile:


#99

Nese fiton, sigurisht qe nuk do kete valltarë. Po të nderhyje Gaçe, do i bente nder kenges.
Në ang., kam pershtypjen se do ecte mirë, too. Do kuptohej me mirë mesazhi. Sigurisht, me strofen në ‘gabelçe’ (me patjeter !!)


#100

ashtu u befte nese kane (kemi) fat

“Mirëmëngjes Shqipëri” “Marko Strazimiri dhe Imbro…” “12 Dhjetor 2018”

nice background ky klipi, flm


#101

flm per informacionin dhe ne klipin tjeter
Festivali 57-të i Këngës - Intervistë me Elona Islamaj dhe Kujtim Prodani

ndryshe nga kenga, pelqeu K. Prodani ne interviste sidomos vleresimi i tij per festivalin ne pergjithesi,

Festivali eshte nje moment fisnik

:star:


#102

kane lene jashte Elona Islamaj :frowning:

Përfundimisht këngët finaliste janë:

 1. Jonida Maliqi

 2. Artemisa Mithi & Febi Shkurti

 3. Lidia Lufi

 4. Marko & Imbro

 5. Orgesa Zaimi

 6. Bojken Lako

 7. Elton Deda

 8. Eliza Hoxha

 9. Gjergj Leka

 10. Soni Malaj

 11. Klinti Collaku

 12. Alar Band

 13. Dilan Reka

 14. Eranda Libohova

kur fillon finalja, cfare ore?

jutubi paska naten e 2te up


#103

Orgesa Zaimi, Bojken Lako, Gjergj Leka (komplet patetik) dhe Dilan Reka per mua jane gabimisht.

Po shpallen fitues Markon & Imbron nderojne festivalin, veten dhe Shqiperine (nuk besoj se do zgjedhin Soni Malajn, sepse mbreme, Naten e performances - qe normalisht ishte e njejte me performancen qe fituesi i supozuar do beje ne eurovizion - ajo kendoi shume keq, po shume shume ama).
Nje rrezik tjeter per Markon & Imbron mund te jete Jonida Maliqi dhe, disi me pak, Klinti Collaku. Dhe kaq.


#104

ps: per Eranden do me behej qejfi PO AQ sa dhe per Markon & Imbron, por me duken shancet sh te ulta. Por, ku i dihet ???


#105

Fillon ne ora 21, ose sic me vone (si mbreme, qe filloi me 25 minuta vonese…)


#106

te patetiket e rreshtit te pare aty per mua hyn edhe Jonida Maliqi e cila festivalin e ka buke e djathe cdo here per arsye pa lidhje me muziken. Gjithashtu njelloj Alar Band - “krijim” jashte natyres se festivalit tone.
Soni Malaj nuk e degjokam dot, i’m sorry

Eh te fitonte Lejla qe s’ka kohe te qaje …


#107

YouTube ka Naten e 2 ? E ka vene rtsh apo dikush tjeter ? Dhe, te copezuar apo në bllok ?

Ps : Lejlen e nates se dyte (pra me Aurelen) e pashe ne aplikacionin RTSH TANI.
Magjí !!!


#108

rtsh i ka vene, kenget te copetuara , megjithate tani qe i kerkoj nuk me dalin te gjitha kenget ne kete nate, vetem nje pjese, ndoshta jane ne proces e siper per t’i hedhur

rrofsh per Aurela Gacen, ja ta kerkoj


#109

Hajvanet, kane vene Artemisa Mithi & Febi Shkurtin. Mos eshte ‘shkelje syri’ si per te thene : kjo do jete fituesja? (eshte kenge eurovizioniste, jo fort e keqe, dhe ajo vajza ka zë - tri kushte qe e bejne te rrezikshme si konkurente)


#110

ishalla jo,
Lejla ka nje tekst aq organik qe melodia e sjell ne drite.
te kto te tjeret vallaj s’te intereson te dish per cfare flasin tekstet e tyre


#111

cilin rtsh pe ti, se jane disa?
rtsh 1 tashti transmeton ndeshje sporti, apo e humba une se jam vone

paske pare ritransmetimin e nates se dyte sic shihet nga programi meposhte


#112

Programi RTSH1-HD

E Shtunë 22 Dhjetor 2018

06.45FILM HUMORISTIK – OLIO DHE STELIO-Perendimi i larget-

08.00LAJME

08.15FILM VIZATIMOR – SKUBI DU –

10.00LAJME

10.14PROGRAMI NE VAZHDIM –

10.15EMISION PER FEMIJE – “NA ISHTE NJEHERE… ” episodi 3

10.30 FILM VIZATIMOR – DINOFROZ -episodi 14

10.55 EMISIONI – HAPESIRE E BLERTE –

11.20EMISIONI – JAVA – rts

13.00LAJME

13.19 MOTI -SHQIPERI – KOSOVE – RAJON

13.20FESTIVALI I 57 I KENGES NE RTSH – nata e dyte rts

16.00LAJME

16.33PROGRAMI NE VAZHDIM-

16.35EMISIONI – AUDITOR ARSIMI – pj 1

17.25FUTBOLL BOTERORI I KLUBEVE – REAL MADRID – AL AIN – finale – direkt

19.30REPORTAZH – KUR NGRIHEJ SIPARI I FESTIVALEVE

20.00LAJME

20.45FESTIVALI I 57 I KENGES NE RTSH – nata e trete – direkt

00.00LAJME ( 10 minuta)

12.15POST FESTIVAL – direkt

01.00EMISIONI – ARTES – rts

02.00FILM ARTISTIK – UDHETIM NE HAPESIRE –

04.25 DOK -XHAXHA TONI-

05.55 REPORTAZH – KUR NGRIHEJ SIPARI I FESTIVALEVE

06.15EMISIONI – HAPESIRE E BLERTE –

06.50 FILM HUMORISTIK – OLIO DHE STELIO-ZHURMA E MADHE –

08.00LAJME


#113

Me ne fund !

Aurela Gaçe dhe “Leyla” : :kissing_heart:


#114

rrofsh :slight_smile: :slight_smile:


#115

fytyra e re e M. Strazimirit sikur sjell perpara Leylen 14-15 vjecare
aurela nuk me pelqeu me thene te drejten


#116

Ekzakt. Në application mund te shohesh ritransmetimet qe do. Sh praktik


#117

Per kenaqesine e vesheve, edhe pse nuk u zgjodh per në finale.
Tekst i shkelqyer.
Muzika, pa dyshim më e mira e Festit