Fillimi i fundit të rames

https://www.kohajone.com/2019/05/22/skandal-televizionet-bojkotojne-protesten-e-studenteve/

Kur nis censura, është fillimi i fundit të një sistemi

ëhë, pranej Peshku eshte i perjetshem, s’ka per te more fund kurre.

Vetem ne Shqiperi qe s’mund te flasesh per censure. I eshte hapur goja cdo loqeje qe mendon se ka dicka per te thene dhe derdellit gjithe diten pa ruajtur as normen me te vogel te diskursit publik e civil, pa ju permbajtur asnje rregulli te etikes dhe integritetit gazetaresk, thyen xhama, ve flaken, gjymton policet, etj. gjithmone gjasme ne emer te nje proteste ndaj shoqerise qe i ka bere te vuajne dhe nuk eshte sic e duan ata. E po keta njerez thone pastaj “Nuk bohet Shqipria, lale, me keta”.

1 Like

Kështu është kur shqiptarët shkëmbejnë votën me makarona dhe miell dhe kur Evropa drejtohet nga ca komunistë injorantë. Shumë e trishtë.

1 Like

Fillimi i fundit te rames eshte fundi i fillimit te berishes, sepse dihet qe antikomunistet jane komunista, antifashistet jane fashista, antigeit jane gei, katroret jane te rrumullaket, heretiket jane inquizitore, varikarin jane karivarin.

Po ti ca je?

jom ene fuksi, ene daktori i cipës, ene nje gjo tjeter qe kaperxen kto te dyja (por he per he nuk po e them, pres pergjigjen tate):

:slight_smile: me qetësi e dashuri, ene fuks ene katolik me shume se papa , veç ty kam pa

Shpirti I shenjtë kështu?

ëhë, eshte fillimi i fundit te Rames! Çensura gjinekologjike!

Rama ka 4 jetë, është fundi i të dytes

1 Like