Fillon numërimi i votave të zgjedhjeve të parakohshme në Kosove

Perditesohu me rezultatet ketu:

https://rezultatet2019.org/Results.aspx?RaceID=1&UnitID=1&IsPS=0&Turnout=0&LangID=2

Kaq shpejt i pranojne rezultatet .pa ngritur cadra ne bilevard me parullat “ku vajti vota ime “?.pa thirrur ambasadoret e huaj tu numerojne votat .pa delegacione pa fund te BE te ndermjetesojne .pa akuza te ndersjellta per vjedhje votash .pa rrahje ndermjet komisionereve .c’behet keshtu ?jane apo s’jane Shqipo keta?:joy:

3 Likes

kjo dite Alba eshte pragu-(starti ) per ti deshmuar vendit ame dhe botes qe kosovari nuk shkelqen vetem ne humbje te energjise permes sportit e muzikes por ne vleren intelektuale qe posedon …
te jeni te bindur qe nese do shpalosen drejte e lirshem do te mahnisin dhe homologet e tyre boterore .
( e flas nga pervoja e te vezhguarit dhe krahasuarit )

Ata nuk kane Sali Berishe.

VV ne krevat me LMFDK…

Mu me vjen mire per fitoren e Albinit. Njicik majtas per shijen time, por gjithsesi i vertete dhe i cilter ne ato qe thote.

Suksesi I ketyre zgjedhjeve eshte se u bene pa dhune dhe me sa po degjojme te ndercme .nje sukses tjater i madh eshte se zgjedhesit I gjykuan puitikanet ne baze te punes dhe jo me dhenie bese si behet ne shtetin ame.
Albini ka qene nje rebel mire .mbetet per te pare nese do te jete qeveritar I mire

s’kemi çfar te shofim se kemi 30 vjet qe shofim te njejtin film:

Rebeli i mire, politikan i keq

Kjo eshte seria e pare, seria e dyte eshte (me invers ne kohe):

Intelektuali i modh eshte i pjerdh nga trute, nuk ma mend çar ka honger mrome

(dmth ka harruar qe ka qene disident me Ramizin, masnej deziluzioni: ky qeka me i keq se Enveri! Masnej: Berisha rebel i modh, masnej i deziluzionuari: ky maloku paska qene me i keq se Ramizi! Masnej: Rama rebel i modh, masanej i deziluzionuari i perjetshem: palloshi paska qene me i keq se maloku!)

Edhe ne kete rast shembull eshte pallimi, arketipi seksual: ka rendesi pallimi i momentit.

Kabimi me I madh qe bejne investuesit ne Wall Street eshte se mendojne :kesaj here eshte ndryshe :blush:

Kom pas njof un njonen qe perdorte te njejten parulle te Wall Street, e mballosnin me radhe te fejushmit, masnej e braktisnin me bark tek goja.

-Ho mi S…, prap me barre tina!
-Kesaj radhe eshte ndryshe.

Marloni bo kerdine gjithanej mbi te deziluzionuarit “kesaj radhe eshte ndryshe”.

sa tipare fisnike …

Hopaaaaa (arsyen shteterore as arsyeja vete nuk e shpjegon)

Filloi déjà:

A e dine keto veglat analiste si lubonja me shoke qe bejne analiza te tipit :albin kurti shembull si te jemi te pavarur nga nderkombetaret ?se edhe ato pak harritje I kemi prej nderkombetareve ?kosova e pavarur .nderkombetaret .shteti ame I pavarur nderkombetaret…financimet ekonomike nderkombetaret .stabiliteti pulitik e social .nderkombetaret .ne 97 nderkombetaret Dane sherrin ne mes shqipove .as I recall po te kishim ngelur me dore te lubonjes zoti e di si shkonin punet .
Do shohim si do veproje kurti si KM kur te mesoje se financiarisht e ushtarakisht eshte komplet ne duar te nderkombetareve .

1 Like

Shih kjo: po Lubonja, nuk do fitoje ‘noi lek’? Do haje dhe ai buke…

ps : Hashim Thaqi ehste tradhetar
:grinning:

Protesta kondra nderkombetareve eshte budallallek monumental se te varferit vetem te mira po bejne e nuk po kerkojne asgje tjeter ne shkembim .po mbajne serbin larg .po ndihmojne ne ndertimin e dhtetit .po bejne presion qe administrata e kadileret te jene te ndercem e te mos vjedhin e ata qe abuzojne me besimin e popllit te ndeshkohen .

Nisur nga intervista e Kurtit per Standard (heqje e takses per mallrat serbe!! as LDK nuk e kish thene kaq hapur), koalicioni VV-LDK do kete jete te gjate jo vetem 4, dhe 8 vjeQare.
Vetem nese jane budalla- do thoshin vete kosovaret

pranej shteti duhet te zhduket, dhe do te zhduket se i vdek nona kesaj pune, por jo nga kurvjare komuniste tip Godard nuvel vag-ine. Deri atehere renkoni nen marlon sipas rregullores Standard (austriak) te arsyes shtetrore.