Filmi që keni parë së fundmi

si nje teme pa pretenduar shume, ndonje mbrese nga cfare keni pare se fundmi dhe nese me fat ndonje rekomandim per ne te tjeret

“Beetlejuice” 1988 e ka Amazon Prime konkretisht. Nice & short hollywood movie, e pashe mbreme :slight_smile:

Brimstone

Shume pervers

mos ke pas punue puntor nafte me pare

https://www.youtube.com/watch?v=L4tgf-Ib3Xk

Kush ka qene ai qe i ka bere xha brahos parmaket e shkallve ka qene per burg, min 3:55😀

Ne Netflix kete serialin. Ua rekomandoj, sdo zhgenjehi :upside_down_face: https://youtu.be/qNZA98rB4bc

sh. ndryshim kur i sheh per here te 2te. Prapeseprape vjen pakuptuar tek konkluzioni i pare.
Weiner-dog,
No country for old men
🖒

Split, mjaft shyamalan, nje metafore perkore per kohen qe jwtojme

m’u kujtua Split kur pashe No country for old men, se pavaresisht nga ndryshimet No country … ashtu si dhe Split e ngre suspensen mbi dy heronj negative (njeri me pak negativ se tjetri), interesant

http://gazeta-shqip.com/lajme/2017/04/13/filmat-e-kinostudios-dhe-tufa-e-gabimeve/

Film kosovar…super drama mos e humbni lol

the uknown girl,(La Fille inconnue )
nga vellezerit Dardenne; thriller i pershkruar me humanizmin tipik ne filmat e tyre.

1 Like
  • I, Daniel Blake
  • Fai bei sogni
    ( ekran me madhesi tableti ata te avioneve)

  • The Last Tycoon, 1976, E. Kazan - on tv

“Snatched” i 2017, me Amy Schumer & Goldie Hawn, nje komedi. S’kapa dot ndonjegje te vecante, me kujtoi skecet e parodite e Amy-t. Ka momente ku teprohej me komiken per mendimin tim, ose zgjidhje si me dore magjike, ndoshta kjo funksionon dhe per mire, por s’di te them. Goldie Hawn, 71 vjec ne top forme.


nuk eshte aspak i keq (x 2te), nje film indipendent me ide ngacmuese, e qe besoj tejkalon mesataren hollywoodiane, S.Rogen nje bashkepunetor i ketij regjisori ne te shkuaren. Protagoniste eshte personazhi i A. Schumer por heroi pozitiv eshte Linda e G. Hawn mendoj.

“Flete te bardha” film televiziv shqiptar i viteve 90. Shqiptaret duke imitu filmat italiane. Shume funny haha. Ne jutub e pashe.

I lumte Bores qe ka marre mundimin te merret me leshte e bythes qe vine tufa tufa per tu kujdesur per shendetin tone mendor.

Korrikse, te rekomandoj Hell or High Water, nese nuk e ke pare akoma. 97% te Rottom nga kritiket, 88% nga klientela.

Nje nga filmat me te mire qe kam pa per nje kohe te gjate. Mbase sepse kam harxhu jo pak kohe ne ato lloj qytetesh e ata lloj robsh. Si te ish dokumentar i Amrikes se ndryshkur.

e shofim.
kete weekend madje

Peshqer,
Na sugjeroni ndonje film me heq stresin se na mbyti.