Financimi rus i PD-së: Të dënohet krimi, jo mendimi ndryshe

http://www.panorama.com.al/financimi-rus-i-pd-se-te-denohet-krimi-jo-mendimi-ndryshe/

Rusofile tani? Pasi vune trump ne usa, duan te vene bashen ne albanistan?
I forte ky putinka

e djathta shqiptare gjithnje keshtu ka qene, ka falur shkodren te mali zi, shen naumin te maqedonia, tani jane paguar per trazira kunder BE-se. Kjo e shpjegon ate kembenguljen e madhe te PD per te destabilizuar vendin duke mos hyre ne zgjedhje, fiks ne kohen kur ne mal te zi behej grusht shteti.

Mos harro dhe lidhjet historike me sllavet, shkabe.

Gazetari hedh idene se nuk duhet abuzuar me mendimin ndryshe dhe qe ne kete rast ai aludon se Basha ka tere te drejten ligjore e morale qe te perkrah Rusine dhe bashkepunimin me te. Shume dakort, por Basha asnjehere nuk e ka thene dhe bere nje gje te tille publikisht. Perkundrazi, ai dhe fryma e PD-se me deklarata dhe manifeste ka qene dhe eshte gjithmone pro perendimore. Atehere a mund ta quajme kete afere Ruse si nje mendim ndryshe? Per mua nuk eshte mendim ndryshe por krim kombetar per destabilizim te Shqiperise dhe rajonit. Ky gazetari ose eshte infantil, ose i kamufluar per te bere te mundur zbutjen sado pak te krimit nga Basha.

gazetari do jete ortodoks, hapur ose kamufluar, pra spijun sllav, pra spijun rus.

1 Like

Ç’e keni gjithe kete urrejtje ndaj Rusise se stalinit e leninit te madh, aman?

Jeni edhe ish komuniste e bij komunistesh, s’ka lezet!

Rrofte Rusia - poshte imperializmi amerikan!

http://www.panorama.com.al/e-verteta-e-masakres-ndaj-22-intelektualeve-me-pretekstin-e-bombes/

Shqipëria komuniste ishte në një kapërcyell kohësh, po kalonte nga dominanca jugosllave në atë sovjetike, ndaj duheshin kurbane të tjerë për të mbajtur pushtetin si edhe kurbane të rinj në themelet e miqësisë me BS-në dhe në vijën staliniste të PPSH-së.

Pse o njerez se besoni Bashen kur thote qe PD ka paguar vetem 125 mije dollar.
500 mije te tjera jane financuar nga shqiptaret antikomuniste te Amerikes dhe Basha nuk ishte ne dije. Kur e morri vesh i tha thank you.

Genc Burimi shkruan: “Por ajo qe e dallon iluminizmin perendimor eshte tolerimi i cdo opinioni(…) qofshin keto mendime qe nuk i shkojne per shtat 99% te popullsise.” Ashtu? Jeni i sigurt per kete zoti Burimi? Ne fundjave u arrestuan ne “sulltanatin e Londonistanit” Martin Sellner dhe Britany Pettibone te levizjes identitare. Genc Burimi le te fleje gjume e te enderroje per tolerancen…

deri tani me 10 komente te qelbta i keni thene t’gjitha mundesite e qenies spijun fuks ne Ballkan. T’shofim tani pertej mundesive a ka gjo apo jo.

PS eshte themeluar nga serbet shkabe .

Putini eshte mik i madh I shqiperise.prej pulitikes se tij agresive u forcua rusia u ringjall lufta ftohte duke u bere sebep te futet shqiperia ne nato .

Nato-s e perendimit i duhet nje rusi e forte (qofte edhe si propagande), perndryshe s’e arsyetojne dot vetveten.

Kompleksit ushtarako industrial Te dyja vendeve I duhet njeri tjetri per Te arsyetuar industrine e luftes .nashi eshte futur dhe kina ne valle .8% busxheti I tyre I ushtrise dhe ata sapo kane filluar nxemjen …

2 Likes

Artikullit, nuk kishe ç’ti hiqje apo ti shtoje, me pelqeu.

http://www.panorama.com.al/besart-kadia-i-pergjigjet-gazetarit-bomba-nuk-eshte-zgjidhja-zoti-hila/

Agjentet ruse te Lulit e sollen drogen ne Durres, per te prishur imazhin e liDERRIT global :joy:

E djathtë thotë🔭. Çetë pa identitet kombëtar është. Vegla të serbit janë bashkë me kosovska-metohijasit e ldk-së. Putini ska punë tjetër ,veçse të merret me loqe-hajdutët tanë!

Basha paska rene ne kurth, hajde ta ndihmojme se cun i mire dhe i padale, e ka per here te pare.

Edhe ti mendon si une se ky i kombit kosovar qe verdalloset te Peshku eshte nga keta kosovska-metohijasit e ldk-së, miqte e dhendrit te Serbise?