Fishkëllimat nëpër vreshta, nga grupi Oborri

Këta djem nuk janë si gjithë të tjerët. Tregimi për aranzhmanet e tyre soditëse artistike vetëm me një vështrim e rrëzon injorancën e rëndomtë, drejtpërdrejt dhe guximshëm. Muzika e tyre paraqitet si një Dirty Harry me lëpirëse në gojë. Shkathtësia për t’i konceptualizuar me mjeshtëri meloditë pa zhanër dhe për t’i bërë ato bashkë e për të vendosur shtresa tingush mbi tinguj tjerë… është si përsëritja e një përralle legjendare pas së cilës secili mbetet i shtangur.

3 Likes

me shume prurje si kjo :heart_eyes:

E gjithe gjeja te jep ndjesine e tymosjes dhe turbullires dhe hipive. Mund te jete moderne dhe cool ndoshta, po muzike s’ka

1 Like

Najs.

Postimi duhet te kete te pakten 15 shkronja.

eshte ky produkt i qeverisjes rama dhe mbiprodhimit te hashhashit, apo rinia shqiptare qe ka ik per lesh?

Me pelqen si kenge. Enderrimtare. Me ne fund nje grup indie shqiptar dhe krijimi s’eshte hiç kopie e keqe e kengeve me te mira qe prodhohen gjithandej. Flm per prurjen, squarepusher.

shoh njefare ngjashmerie ne muziken e tyre me banden tjeter nga Kosova, ‘‘asgje sikur dielli’’.

fenomenale !
i duhej muzikesh shqiptare nje rryme e tille …muzika e tyre te nxit drejte meditimit .

Nuk me pelqeu.

Pse e kish mulu zogun ajo goca me mjekerr?
Instalim OK, per mu, por muzika ku ish?