Fjalimi i pazakontë i fermeres që përloti sot Kuvendin

1 Like

Bukur dhe prekese, eshte e vertete se pa rruge e uje, nuk ka zhvillim, dhe po i dhe kete gje fshatit, vijne vete te tjerat.

1 Like

Po fshati nuk eshte fitimprures moj xhane .atje ku ka fitim njerezit nuk presin shtetin ti ndihmoje por hidhen e bejne .psh ke pare ndonje prodhues hashashi te dale e Te hedhe kokrren e lotit perpara kuvendit:aman investoni se po vdesem ?jo .perkundrazi edhe pse eshte kondra ligjit e mbjellin e rrisin dhe e selitin sipas parimit shqiptar:topi bam e mucua tutje.

1 Like

Bravo goces, kembanat bien per ke ka veshe. Shume bute gjithsesi; nuk e di ne c’kapacitet e kishin sjelle.

Po mire mo kete bq e qeverise dhe politikes ne pergjithesi ku jetojne qe na u mallengjyen sikur pane ndonje dokumentar nga vende dhe popuj? U habiten mf , si ka mundesi thane! E tha mire ay Lu-ja amerikan por populli veshderr i ka veshet vetem per ti vene qylafin.

Mirditoret e vertete sdo ulnin veten e te flusnin ne foltoren e gramiz {ka} rucit

Aaa te lutem shume, mos i pergjithso te gjithe, E.B ka bere per fshatin sa nuk eshte bere gjith keto 27 vjet. br3dhi ka sjelle materjale te bollshme ketu qe ta hedhin poshte kete qe po thua.

1 Like

Sakte thjeshte dhe bukur. Po mbi te gjitha i nxjerre teper medioker dhe te paafte shumicen e deptuteve qe kane mbajtur qindra fjalime boshe gjate ketyre viteve. E njejta gje mund te thuhet dhe per batutat e kota te kryministrit qe nuk e ndryshojne aspak situaten.

Ke te drejte zeqo. Ay djali ha buke menjane. Ay eshte fryma e disidences/opozites ne qeveri.

1 Like
2 Likes

Keto jane taktika avokatesh, sulmojne kredibilitetin e deshmitarit. Pashe diku nje status te Paloqe thuthuqit qe thoshte se kjo cuca ishte kandidate e FRPD ne ate zone para ca vjetesh medemek mos i besoni shume atyre qe thote, nderkohe qe thelbi i muhabetit eshte tjeterkund. Nuk e kuptoj rendesine e ketij sulmi se ajo nuk sulmoi PD-ne apo aleatet e saj. C’rendesi ka me cilen parti ishte kjo kandidate? Kujt i hyn ne pune ai informacion?

ee… nuk kish veshur kostumin me gure swarowsky ate dite, kish vesh gabimisht kte tjetrin, prandaj

Rendesia e ketij Sulmi eshte qe Opozita osht toke e Zanun. Opozita eshte prone e Palloqes e Lylit dhe mbrohet me shpifje e gjak po qe nevoja sepse fale rotacionit te sjell ne Pushtet e te siguron ate 4 vjecarin ku mund te grabitesh. Mentalitet tipik Sunit Pronesie mbi opoziten qe te mos lejoje ALTERNATIVA TE REJA OPOZITARE.

Fshati eshte fitimprures por jo te besh meleona brenda javes apo muajit. Megjithate duhen politika per te stimuluar prodhimin akoma. Mbjellin robte vreshta dhe kantinat e veres ua marrin per 2 aspra se rrushi i importuar ju bie me lire.

Ja dhe shembulli i nje halenisteje tjeter qe u ndie e kercenuar nga zbrastia qe i karakterizon krahas Edi Paloqes padyshim qe di vetem te shaje e thote idiotesira boshe.

Rigerta Loku “e ka zakon” të lotojë, shikoni si qan me ngashërim në takimin e Partisë Agrare

Professional_Mourner

vec per fjalimin e ksaj flitej dje a pardje, kudo qe hidhja syte.
I shtyre nga kurioziteti, e hapa ta degjoja ca kish thene aq prekese.
E nisi me ato frazat shabllon, “une quhem filania, u diplomova ne La Sapienza po vendosa te vija ne vendlindjen time…”>
Lenka 2.0 - thashe me vete…
Xhanem me mire kjo sesa 90% e atij parlamenti ku hyn derri e dosa po sdq…nuk kemi per borxh te na bejne per te qare me histori personale, pak kemi hallet tona!
Je deputet ta haje dreqi, deputeti duhet te kete ide e te beje propozime; te mbledhe grupe te interesuarish qe te hedhe ne leter qendrimet e tij konkretisht e jo te pije 4 kafe ne 2 ore dhe te mbaje nje fjalim alla Lenka “tip, kush isha une e kush jam sot” ose t’i beje thirrje kryeministrit sikur ky te mos paguhet nga paret e popullit po te jete Zeusi me fjali "kthejini syte nga fshati qe ta rilindni dhe ate!"
Ah tjetra, dhe ne fund te ngreje kartonin pa e pas idene per c’po votohet, mjaft qe i thote kryetari i grupit parlamentar se c’karton te ngreje

3 Likes

ja t’i hedhim ne liste:

  1. Eshte fshatare, remake e “Shoqja nga fshati”
  2. E ka zakon te lotoje kot se koti
  3. fjalen ia kane pergatitur te tjere
  4. ? vazhdo…

po brekegrisureve si i behet halli:

Fshati shqiptar është i mbushur me pleq dhe plaka që dergjen vetëm pa njeri, me fëmijë në emigracion, pa infermiere në fshat, që nuk kanë provuar prej vitesh as një kokërr aspirine, që vdesin vetëm në shtëpi dhe i gjen pas disa ditësh. Kam parë të rinj që të shikojnë në sy si t’i shpëtosh nga ai ferr duke u gjetur një punë a mundësi larg fshatit, prindër të moshës thyer që nuk ja dalin dot të mbajnë askënd pranë vetes për të mbajtur bagëtitë ose për të punuar tokën. Në fshat ka drama të forta sociale larg syve të publikut, dhunë në familje, përdhunime, uri seksuale, divorce të dhunshme dhe frustrime që të lënë pa frymë. Fshati shqiptar është në agoni dhe do zgjidhje. Ai do investitorë të rëndësishëm ta rikthejnë jetën atje. Ai duhet të bëhet kapitalist, pasi dështoi forma komuniste e kooperativave.