Fjalimi i plotë i Meryl Streep tek çmimet Golden Globe

http://www.pasqyre.al/te-gjitha/fjalimi-i-plote-meryl-streep-sulmon-trump-per-talljen-qe-i-beri-gazetarit-me-aftesi-te-kufizuara-duhet-te-mbetemi-njerez-ne-fund/

1 Like

Le te themi qe nder vite, amerikanet kane zhvilluar shije bizarre per presidentet e zgjedhur.

…Meryl Streep e madhe si gjithmone; ky specimeni duhet te dije te heshte perballe autoritetit te saj artistik.

ja c’ben neveria ndaj emigranteve, sjell nje si Trump edhe ne vendin e emigranteve,
nje klloun qe kushdo e ka te pamundur ta trajtoje me respekt presidenti,
kur nuk e respektojne as ne vendin e vet, imagjino neper bote.
U be Amerika vend qesharak, me president qesharak, me politike qesharake

Jane bajatizuar ne ekstrem keto thirrjet e deshperuara te ketyre “elitave kulturore”, bythepambukeve Holliwudiane dhe “perestrojkes liberale qe i duartroket nga pas”. Ne fakt eshte provuar shkencerisht qe Libtardet nuk ndryshokan shume nga qafkuqet e Alabamas…bile jane ne ekstremiste ne bindjet e tyre.

1 Like

:smile: si i paska dorzu motra shoket nji nga nji si me stil, ky kshu e ky ashtu hahaha

nje gazetari me “aftesi te kufizuara”(!) i jepet platforme ne opininberjen e votuesit me " aftesi te pakufizuara"(!).

dhe sa kohe duhet ta durojm ket neo-liberale bullshit? derisa te behemi te gjithe me “aftesi te kufizuara” ? apo derisa te behet madona papa e romes?

Fuck!!

ska probleme tjera kjo baxhella pervecse shpelarjes trunit per njerzit me “aftesi te pa-kufizuara”? per sklleverit me nga 2-3 Job ne dite dhe femijeve te tyre qe jane para-programuar me privilegj banimi ne Burgjet Private ose “experta Sigurie” ne Irak…
Ska probleme tjera ky shtet qe parashikon maska kunder gazit helmus ne cdo shtepi, ama te pamundur nje siguracion shendeti gjithperfshires?

2 Likes

Ska probleme te tjera ky popull i prish nga ushqimi i manipulum gjenetikisht?
Aty ku te pasurit blindohen ne lagjet, shkollat dhe universitetet e tyre private dhe kan humbur cdo lidhje me shtresen qe perdite e me teper duhet te skllaverohet per te realizuar dividentet e ktyre te fundit?

ku sipas statistikave, ne relacion me popullsine, ka numrin me te larte te burgaxhinjve ne bote dhe arsyja me e shpeshte e vdekjes per njerzit nen moshen 30 Vjecare eshte vrasja me paramendim? Diku tjeter do behej Fjala per LUFTE CIVILE…

Dikush qe ka jetuar ne Shekullin e 19 i ka parashikuar dhe quajtur keto Zhwillime si “Grahmat e fundit” te Sistemit.

Ne kapacitetin e saj si aktore eshte shprehur per nje performance-imitim denigrues dhe sikur te kish kapur tema superiore me siguri do e kishin kritikuar edhe per ate.

qe mos ta zej frika ndonje peshk ketu ne forum:grin: Termi i “pasur” kuptohet per ato Individe qe kan 1 Milion Euro gjendje ne Banke(sipas Diagramit te shperndarjes se Pasurise)

…when someone wants to go to Trump Tower so baaaaaddd

Obama farewell speech, tonight

“Happy New Year to all, including to my many enemies and those who have fought me and lost so badly they just don’t know what to do. Love!” he wrote.

Po me Trumipn Cpaten xhanem… !

who cares ca thote kjo plakaruqja lol. tere ato “yje” hollywoodi dolen per Hillary-n ne fushate dhe populli se rrujti per to. Liberalet e mutit e kane veshtire te pranojne faktin qe Trump-i fitoi dhe se “vlerat” e tyre jo domosdoshmerisht jane vlera per gjysmen e popullsise amerikane. Dukuni serish ne 2024. Per keto 8 vjet ngrohuni neper skuta.

1 Like

Kujdes merlyn, se ky te kap prej p*

duhet nji dore, ktu tregohet dashuria…

Obama’s farewell speech
#MeMireSociopatSesaAnalfabet

“Arrival”- hollywoodian mjaft i mire, i nominuar ne nje a dy kategori tek Golden Globe

…si dhe fakti qe 17 sdromsat e emerum deri tani ne kabinet ( ka akoma vene bosh) kane pasuri me shume se 1/3 e USA households ( shtepimbajtse ne shqip, qe osht perkthim bythe) . Drain my ass se swamp-it i ha mootin ftyra ngjyre portokalli '…

1 Like