Foto e ditës: Kamioni - Pishinë


#1

Për shkak të të nxehtit, punëtorë në Raze, Turqi konvertojnë rimorkion e kamionit në një pishinë për fëmijët. Para se të mirëpresë të vegjlit, burrat i bëjnë provën përfundimtare “pishinës mbi rrota.”

Getty Images/Muhittin Sandikci


#2

Gje origjinale. Tregon se si per t’u argetuar nuk eshte nevoja per shume para por per fantazi dhe vullnet.


#3

Ajo mushamaja qenka lidhur me duket tek ansorja aty, se perdryshe pesha e ujtit do ta terhiqte.


#4

Une kam bere njehere ballkonin pishine ketu e shume shume vite me pare. Biles nuk harrova me i hedh dhe kripe ujit, lol


#5

Uje kripe nxehte – kenaqesia e jetes


#6

Te marrin shembull Kubanezet per kreativitein.


#7

Brado, Po ç’kreavitet te kene kubanezet, kur ç’do gje e kane shteterore. Atyre ju punon me shume instiktet, jo mendja, dhe s’kane faj.


#8

Po tavolinen e bukes shteterore e kane o Pjero ?


#9

Tavolinen jo, por buken po.


#10

Po ato kane nevoje per Tavoline mo Pjer se spo thote njeri qe u mungon buka , po thone qe u mungon seksi .


#11

E paske lexu vertikalisht artikullin. Atyre iu mungon vendi, vendi i seksit, dhe jo seksi, tecilen e bejne dhe mrapa murit te kafenese.


#12

Me trashe , ate po them dhe une pra , edhe Turqve u mungon pishina dhe bojne kamionin pishine , dmth qe Kubanet te marrin shembull nga turqit dhe te behen me kreative ne gjendjen e vendit.
Sipas teje pse u qakan ato pra per vendin ? Prapa murit te kafese vend i mire me duket , je kontradiktor Pjer.


#13

dmth kubanezet duhet te pallojne me kreativitet ne kabinen e kamionit Liaz qe prishi murin e ambasades amerikane ne Havane.


#14

Po shyqyr qe me kupto njoni mo vlla se kto smushin fare :joy: Se mos u qante Iljazi qe pallonte shamikuqjen ne gabine te kamionit . Jam mrena temes admin.


#15

A ha, e kuptova shabllon thenien tate, e morra te shkeputur ngar konteksti i ter fjalise. Ketu jam me ty, qe duhen marre shembull per krijimtarine e vendit te qejfit :grin: kujdo lloj qejfi, jo vetem atij te seksit.


#16

Cili do te ishte vendi i sajuar me kreativ per te pire nje gote vere Pjer?


#17

Pse ke turp tja besh pyetjen me troc ?


#18

Si troc me… per veren e kisha une. Jo qofte birra siper arkes :stuck_out_tongue_winking_eye: He Pjer…


#19

He Pjero…


#20

Vendi me i shkelqyer per te pire nje gote vere, do te qe buze detit, mundesisht tavolina dhe stolat ne det, kembet ne det, peshku buze detit, 2-3 metra larg ne zgare, nuk ka te paguar.