Foto e dites

2 Likes

1 Like

2 Likes

1 Like

Qeveri me vete dhe keta .Engledisen duke na I bere paret e taksave brekushe e qeleshe .

1 Like
1 Like

Qenkan keq me shikimin . Lu ja me e bukra nga te gjitha.
http://www.syri.net/jete-stil/115143/foto-habit-kengetarja-e-njohur-kam-13-dite-pa-bere-seks-po-humbas-shikimin/

Vitin tjeter te mesojne te kendojne labce dhe transformimi plotesohet.

Mrekulli. Merrini keto foto dhe cojani NYT apo Wapo-s dhe ankojuni per cultural appropriation nga ana e ambasades amerikane ne Shqiperi dhe do e shikoni si do i hane te gjalle liberalet dhe keta do e humbin vendin e punes per 24 ore. Tani pres foton e ambasades ne Rusi me veshje kozakesh dhe asaj ne Kongo me nje kocke te lidhur nyje ne maje te kokes. Lol.

Pertej budallalleqeve liberale tani, po nuk ka gje me te pashije dhe pa personalitet se sa veshja me rrobat e dikujt tjeter, vecanerisht kur keto rroba kane funksion identifikues, si kostumet popullore. Ndaj dhe festat ku njerezit nderronin outfit quheshin karnavale dhe njerezit fshihnin fytyren me maske, ose ato qe e benin ketu ishin super-maco zakonish ushtarake qe tregonin se tani e tutje ky identifikim tribal ishte nenshtruar prej tij dhe ai ishte tani prijes. Vecse Lu-ja vecanerisht me ate te lloj te qeshure qe ka, nuk me duket nga ata lloj super-maco.

Me duket pak i teperuar reagimi yt. Veshja me kostumet kombetare nuk ishte nje detyrim per ambasadorin apo dhe punojesit. Kishin deshire dhe i veshen. Prandaj dhe paralelizmi me kozake apo kongoleze nuk qendron. Nqs nuk i pelqente veshja nuk kishte per ta veshur. Ana tjeter e ketyre fotove tregon nje shenje miqesie qe ne kete dite feste edhe Lu-ja bashke me punojesit e tjere te amabsades ndihen shqiptare. Personalisht ( ndoshta ngaqe jam shqiptar) fotot me pelqyen shume dhe Lu-ja meriton respektin tim bashke me nje falenderim te sinqerte.

2 Likes

U be ky qorri kinez te veshe kostumet tona!

P.S. Ah moj Amerike qe s’na i ndave qorrat kineze. Po c’te kemi bere qe na ke kaq inat?

Vlonjat, kam frike se me ke keqkuptuar. Ndryshe prej liberaleve une nuk e quaj veshjen me rrobat e nje kulture tjeter si pervetesim kulturor qe duhet denuar si krim kulturor, po thjesht e konsideroj si shume parvenu dhe demode. Nga ana tjeter, fotografite ketu nuk jane foto personale derguar nga fotografi per te interesuarin, por foto publike te nje stafi te ambasades amerikane te vena per qellim propagandistik prej tyre. Ndaj dhe gjykimi. Po te kishte qene ndryshe, as do merrja mundimin te komentoja se cfare rrobash vesh Lu-ja me shoke dhe shoqe.

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Thellohu i dashur, mos rri tek zona pa uje

Adj.	1.	parvenu - characteristic of someone who has risen economically or socially but lacks the social skills appropriate for this new position

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Beji mune Kembrixhit. :slight_smile: Kurse wikipedia eshte shume simpatike. Gjyshja ime shkruan ne te herepashere kur i mbaron leshi i corapes mes dy telenovelave turke. Thote se po shkruan ne te, historine e vertete te Varrit te Bamit.