Fotogaleri/ dita në foto

25 Maj, 2017. Fotot më pikante të ditës:

Guangzhou, Kinë
Pjesëmarrësit konkurojnë në një garë varkash dragoi, mbajtur për të festuar Festivalin Duanwu.

Mançester, Britani
Njerëzit mbajnë një minutë heshtje për viktimat pas sulmit në Manchester Arena.

Karakas, Venezuelë
Një demonstrues opozitar luan me violinë gjatë një proteste kundër Presidentit Nicolas Maduro.

Siçili, Itali
Protestuesit vendosin maskat tallëse të udhëheqësve të shteteve të G7-s, gjatë një demonstrate kundër urisë në botë.

Stokholm, Suedi
Paul Pogba dhe trajneri Jose Mourinho festojnë me trofeun e UEFA Europa League në avion pas fitores në finale.

Brazilia, Brazil
Populli përplaset me policinë në protestën kundër reformave të punës dhe sigurisë sociale të Presidentit Michel Temer.

2 Likes

Shume e bukur dhe domethenese: Sicili, Itali.

Quebec, gjate permbytjeve para 2 javesh

2 Likes

Ncnc, m’i kapni icik pamjet e secilit. Ivanka vesh si per ballo, pavaresisht perpjekjeve te fuqishme per te krijuar nje look sa me afer kishes, helbete kshu eshte kur s’ke shkel ndonjehere ne kishe per arsye other than kureshtje vizitori.
Me ate tjetren s’ia vlen te merresh…si ne cdo ceremoni ku ben pjese, ka nje talent te papare per te demonstruar qe ne aparence qe eshte cope mishi…has never failed per ta tejkalu kornizen e vet prej qyqeje. Bobobo si ngjan me ate vello ne maje te kokes.
Trump…qeshje prej budalli te kenaqur.
Papa Fancesku, me nje pamje “me ka zene halli”.

2 Likes

Pse, velloja e Melanias (jo Ivankes) eshte e bukur dhe qendron brenda tradites.

Mua me pelqen ajo e Ivankes me shume.

Mire e ke ti po si rri ajo vello tradicionale ke nje konviktore ballkani* qe paradoksalisht ka bere makiazh te rende sikur do dale ke klipet me murgesha naughty te marlyn manson apo madonnes. Nuk kishte mundesi ta shmangte gjithe ate eyliner te zi…ah medet! Kapardisje dhe ne kishe ne shenje respekti, kujt po ia ben ate respekt…
Si rri ajo vello qe simbolizon a woman’s chastity ke nje njeri qe eshte perdorur vec per seks gjithe jeten** — prandaj ka ate pamje si qyqe e traumatizuar, ki parasysh qe gruaja reflekton 100% ne pamje si trajtohet nga burri…ajo dhe kur qesh, qesh si me zor-- e qe s’ia ka idene ca eshte kisha e feja e jo me pastaj te kuptoje esencen shpirterore te praktikes fetare e te mbajtjes se vellos.

*them konviktore se nje ballkanase e tille ne Amerike ate status ka, quan arritje martesen me nje gjysh me leke, qe nje femer amerikane e emancipuar dhe me intelekt s’do e conte nepermend ta bente.

**nje femer qe del ne interviste dhe kur flet per burrin thote : “ui hev grejt seks”, ne cdo fjale manifeston jeten e varfer sentimentale qe ben.

Kape njonin qi lun Pokemon Go :smile: