Fotografi nga protesta e 1 tetorit

Pjeter ka qene nje shprehje, qe ke shefi shko me menjen tate e del me ate te shefit. Pale kur Shefi osht i Modh fare mo. :stuck_out_tongue:

Qente le te lehin,problemi yne eshte se na ka ngel karvani ne lluce,po ja dhe pak (edhe nje mandat tjeter,thoshte Cili) dhe dolem. :grinning:

Amon bre Pjetër se jena lodh tu ndigju demagogjira, sofizma, rrena, mashtrime, skuthizma, etj. Fol e kuvendo hapur me njerëzit, konsideroji pak ata, jo kaq arrogant jqj! E bone njëher gabimin me armët kimike (nuk u tregove transp), mos e boj rrugë tashi që ça t’dush e t’thush ti ashtu ó, ne vetëm të habitemi. Ky ka fillu me bo si Obama po harro qi Baraku osht president I 50 shteteve + vendit qi komando botën! Bitch please, mo na shit pordh ashti!
Nuk o puna qi d’e fitojn dhe nji mandatory se me kët palo opozitë s’do jet e vshtirvshtir, por .

1 Like

kush eshte alternativa sipas teje ACDC?

Voto kunder importimit te pleherave ne referendum.
Voto kunder Partise qeverisese,per fat te mire ka plot parti ne Shqiperi.

lexo Kajsiun sepse, si zakonisht, i ve pikat mbi i

na thuaj nje parti opozitare? nje te vetme qe mund ti japesh voten.

O Pjeter, duket qe mceftas ke miqsi me Berishen. E para c’osht ky karvan ne balte. E dyta, akoma mo me hile, pse nje mandat plus. Te dridhet dora me thon 10-15. Partia e bote hesapin me shekuj. :stuck_out_tongue:

PS. Ky peshku pa carcaf … si me flejt drejt e m’dyshek a m’suste fare.

Zakonisht nuk eshte se do te votoje PRO dikujt por KUNDER klikes se tanishme.
Me kete rast jap nje mesazh qe askush nuk eshte i perjetshem ne ate post.
Por kujt i flas dhe une:
Deleve qe kane qe ne 1944 qe shkojne pas nje partie…

Une sa here qe shof lajmet shqip, me del perpara ai llerepervershuri i tiranes duke inaguru nonji rruge apo KM qe i gezohet ndonji qendre te re te rilindur.
Skam pa une te lajmet inagurimin e ndonje impianti per perpunimin e ujerave te zeza. Perkundrazi kam pa qe plazhet e AL kalojne cdo nivel ndotjeje pikerisht nga ujerat e zeza.
Skam pa une qeverine (qendrore apo lokale) qe te miratoje dhe te enforce ndonje ligj per ndotjen e ambientit. Perkundrazi shof Kurumin qe ia ka ka nonen ambientit sepse ose nuk perdor filtra, ose nuk i ndro per te kursy pare.
Skam pa une qeverine qe te taksoje extra shishet plastike, as te ndertoje nonji rrjet grumbullimi ku shishet plastike e kavanozat blihet mbrapsht. Perkundrazi shishet plastike e kavanozat i shof tu notu ne Lane, Velipoje, Golem…

Po shof tani qe industria ricikluse shqiptare po ankohet sepse ka kapacitete bosh. Po shof gjithashtu qe qeveria AL, pasi i ka bo xhom rruget e qytetet e AL, po ve doren ne zemer dhe po ia mbush kapacitetet boshe industrise tuj leju me ardhe ca plehra nga talja.

3 Likes

Nga protesta me kujtohet nje fjali nga nje aktiviste qe tha:"…duan ta kthejne Shqiperine ne nje Elbasan gjigand" :smiley:
Kurse menyra e miratimit te ligjit dhe disa nga argumentat e qeverise mbi rendesine jetike te industrise se riciklimit s’kane si te mos e bejne dike dyshues. Nese kjo industri ka filluar pune ne nje vend ku mungon baza materiale dhe po deshton, une them: le te deshtoje!!

ti or zotri do kesh nja 20 vjet pa shkelur ne kete vend. Si guxon e flet per vendin ku secili paguan taksat e miremban cdo gje si mos me mire?

Ej,po si thoshte Cili? - Edi Rama eshte investim kombtar! Bah, ca burri paska qan ky Cili ! Dhe une budalla rrija dhe e shaja dikur,ky qeka flori mer. :grinning:

1 Like

Po kur them une qe je Berishist i mcef ti, se edhe Berishen ashtu e ka lavdru ai. :stuck_out_tongue:

Hajd se ta trego shkaba ty! U bone ti pjatathares (m’fal po venet e pjatalarsve ishin zone) me sha Ate!

Kur ne shqiperi nuk prodhohet lende e pare e mjaftueshme per keto fabrika (dmth materiale te riciklueshme) atehere pse u ndertuan keto fabrika, pervecse me planin per ta importuar lenden? Ne duhet ne rradhe te pare te marrim seriozisht riciklimin ne gjithe zinxhirin e mbledhjes se mbetjeve industriale & shtepiake, pra te implementojme ndarjen qe ne fill te mbledhjes ne menyre qe te kene dhe fabrikat me shume lende te pare nga shqiperia, pastaj te shikojme nga jashte. Kjo duhet te ishte sjellja e nje qeverie normale, dhe jo direkt ne shortcuts.

Kete pretendoi qeveria e Rames kur sapo erdhi ne pushtet, por shume shpejt i rane pendet dhe tani konkuron persa i perket krimeve me paraardhesit e tyre, sali legjenden.

Si thoni sikur ta mbyllim me motion:
PO riciklimit JO importimit!

1 Like

Apriori kunder plehrave, ndaj edhe do kisha ndot te dilja ne proteste e te shihja majtas A.Zhene, djathtas B.Pene e mbrapa E.Tene.

Edhe un i kam bezdi, ndjej neveri dhe distancohem kur shoh tur.zh, bes.p, eljan.t saze.g, lavdo.f, etj etj, por, ça me bo. Në fund të fundit na bashkon kauza e cila me duket serioze. Ama dije se un nuk dal se thotë Saze.Guri apo ndonjë kamaleon tjetër. Gjithsecili (+18) mendoj se i vlerëson dhe gjykon vetë. Personalisht mendoj se shoq.civ është pjesë e show-t që i bën temenà partive. Dikush duhet ta marrë flamurin dhe te dalë n’sheshn’shesh, përderisa ktë nuk e bën asnjë nga ne mendjellinjtë idealista që shkruajnë blogjeve (like myself), s’kemi pse merremi me trakot e shoq.civ apo memot e democ.party.