Frika e PD nga Rama, Moisiu: Pse qan moj bijë, akoma s’je martuar

Frika e PD nga Rama,Moisiu:Pse
qan moj bijë, akoma s’je martuar - See more at: http://shqiptarja.com/news.php?id_legami=236003#sthash.frOpmojF.dpuf

Situata fatkeqsisht eshte irracionale dhe e futur ne nje ngerc, qe po te tolerohet per hir te thjesht tolerimit, alla hapi rrugen budallait te cadres e fut vendin ne krize ciklike, cdo opozite e neserme do ngrinte nje pretendim te njejte te bazuar tek ky precedent i mundshem, me kercenim mosfutjeje ne zgjedhje…
Per te gjitha keto arsye, keto kerkesa jane me qesharaket dhe idiotet te bera ndonjehere…

Po cfare te beje Rama per kete Opozite te urryer nga Populli? Tu thote Socialistave votoni per PeDin se na duhet opozita e dhiere si sfond ? Nuk i voto njeri e ky eshte Problemi Shqupit.

Berisha: 8 vite më parë Shqipëria u bë pjesë e NATO, sot vendi është bërë prodhues droge

Anetaresimi i Shqiperise ne NATO ishte nje proces i merituar, i bazuar ne suksesin reformave te gjithaneshme, arritjen e standarteve te kerkuara dhe vleresimin e mbeshtetjen e SHBA dhe vendeve anetare.

Sot klika ne pushtet ka shnderruar Shqiperine, vendin anetar te NATO-s ne prodhuesin kryesor te droges dhe krimit, te lidhur dhe qeverine shqiptare ne nje organizate te vertet kriminale, ka pergjysmuar buxhetin per ushtrine dhe zhbere standarte te tjera themelore te anetaresimit.

C’fare reforma?

Rames i ka ngecur keq me Meten.
I ka bere magji Berisha.

No more liveleak :smile:

Me falni a mund te na thoni se cfare po ndodh?
Nga kjo deklarate duket se LSI flet sikur te jete ne opozite,jo sikur ka 8 vjet ne pushtet.

Kapo, po Lazarati pjese e Greqise eshte? Pyete njehere kapon tend ate kriminelin.

Basha i përgjigjet deklaratës së Ramës: Dialog pa pazare dhe për zgjedhje te lira, po. Por …

“Nëse do ketë dialog politik ky nuk do kthehet kurrë në një pazar të pisët të disa politikanëve të opozitës dhe mazhorancës, por do jetë dialog politik për zgjedhje të lira dhe të ndershme”, – thotë ai

“Republika e Re fillon me zgjedhje të lira dhe të ndershme. Republika e Vjetër është komploti më i madh ndaj qytetarëve shqiptarë, bëjnë teatër kukullash nga mëngjesi deri në darkë që të zhvatin shqiptarët, komplot ndaj çdo qytetari. Para se të tjerë komplot politik, Republika e Vjetër është një komplot ekonomik”,- tha Basha.

Me siguri qe noten 10-te do te kete marre ky ne lenden e letersise e sidomos per hartimet. Shko mer tek familja ne Hollande. Merr dhe ndonje killo ashtu me vehte se atje ta lejojne ta shesesh, po boll pive vete se ke qelbur gjithe opoziten me brockullat e tua. Nuk te shkon roli i banditit ty, leshoi vendin ujkut plak.

Ja si i pergjigjet Ambasadorja e Gjermanise Lulit o Kapo:

PS. Kapo thone qe e kane paguar me 20 kg hashash cilesia e pare.

EKSKLUZIVE/ Edhe Shpëtim Idrizi refuzon ofertën e Ramës, ja cila është

Oferta e Ramës për Idrizin ka qenë të futet në zgjedhje pa Opozitën pasi një gjë të tillë ka pranuar ta bëjë Blushi.Sipas burimeve të brenda takimit Rama i ka thënë Idrizit: Ne të dy futemi si mazhoranca dhe Blushi si opozita.

Por Idrizi ka qenë kategorik me Edi Ramën. Nuk mund të ketë zgjedhje pa opozitën dhe opozita nuk mund të emërohet.

homazh per ujkun plak

Ka ndonje haber nga memedheu qe nuk Te can bithen qe ne pike Te sabahut more shokeni e shoqeni.ketej kauret Jane bere me keq nga shqipot.hap CNN vetem trump e Russia degjon gjithe diten e perendise .fox news eshte si me degju berishen duke folur kodra pas bregut.
Ri mejtohem ne mejtime
Andej lesh e ketej qime😄

me obamen mbaruan muhabetet e tjera me duket. Tani e tutje keto muhabete kemi kusur te degjojme.
Europa poashtu diskuton fatin e demokracise, zgjedhje e fushata elektorale ne mjaft vende.
Dhurate nga Trumpi i madh. kohet e trump sapo fillojme t’ju ndjejme shijen. Me keq behuni gati te jete…