Furgoni

Edhe ti do kesh icik dell jabanxhiu qe i thu Tirane …

  • Presor, tironc puro m’at vakt ne shkolle fillore. Ishin ke germa " O " . fillo mesimin dhe dikur ia jep vllai : Ne kemi edhe shume emra njerzish qe fillojne me O si p.sh. Asmoni … :joy::joy:
3 Likes

Dell jabanxhiu e kom …per vete kam lind mtiron …nuk desha me u fry me shkrujt me dialekt …e shkrujta se me erdhi çudi …tironsit e durrsaket e dine katunet permenesh ,kena nje jete qe udhetojme ke njoni-tjetri …

1 Like

Une di nje tjeter …kshu me udhetime …
Shkojne grate e artistikes Migjeni ne Vlore eskursion …Ne kthim per ne Tirane nje personazh i degjuar ne Vlore qe tani nuk po ja kujtoj dot emrin …i ngren doren shoferit per ta marr deri ne Fier …Jo i thote shoferi nuk mundem ,kam ngarkese …dhe hedh syte duke i treguar grate …
O te q …ngarkesen ja kthen Maloja (po ja veme emrin ) lol

3 Likes

te autobuzat firzamonike, Vlore- Uji ftohte, ku njerzit ngjeshseshin si sardhele ne kohen e plazhit, (dhe kjo cuca qahet nga Fugoni me dere te prishur) , ka pas gjithmone batuta te forta… e meqe kujtove Benin ti… edhe une ne autobuz per ne plazh degjova njerin qe i thoshte shokut… uee, sa aktor i madh ai Arben Hilli… -kush ore ? po Arbeni atq , a si e ka ai Ben Hill… -ishte koha kur TVSH sapo kish filluar jepte te premteve me duket, program gjysem ore me episode filmash me Ben Hill

p,s ja hoqen pabesisht amerikanet ate rekord dhe medaljen Ben Johnson , se edhe ai maskarai i tyre, Carl Lewis , nuk ishte i paster.

1 Like

Shif i here mos e ka pas Viron ose Gole … :rofl:

Kot me shkoi mendja , pse nuk more autobusin direkt Tirane Durres ?

Isha shumë vonë, mendova se do ishte më shkurt nga furgonat. Kam qime derri këto kohë më duket. :confused:

Gje qe zgjidhet , ne Shkozet pa kaluar shinat e trenit ka shpine nje Plake me emrin Kristina , me nje pule me vete dhe 20 euro ti heq te gjitha magjite e zeza dhe qimet e derrit per nje vit :grinning:

1 Like

Brado si u la ajo rruga per Paris, a do behet a jo? Kemi vene baste ne ketej😀. Une jam per po. Mos e lesho, duhet me e fitu dhe une bastin🤣.

Ka maru ai muhabet , basti i fitum :joy:

1 Like

E di une o vlla. Nuk e le shoqerine ne balte ti :joy:

Pushim sot , ne te semes te shkojne fugonat…:face_with_raised_eyebrow:

nga tregimi, kuptojme se duhet te marrim gjithmon autobuzin dhe jo fugonat. Adelaaa mos je goca e nonji pronari te autobuzave aty :smile:

1 Like

Pjero , ca eshte kjo pyetje , te ishte goce pronari Autobusash nuk do hypte ne furgon .

I ben anti reklame fugonave pra …e ka me gjujtje t’largme ekonomisti Pjer …:slight_smile:

1 Like

4 posts were merged into an existing topic: Diskutim i lirë - nëntor 2017

Gjynah qe Adela u zhduk kshu papritur :frowning: qe goce me talent qe po ja bente me sy te ardhmes :wink:

E ardhmja ishte ( dhe eshte) ne oksident, atje ne Parisin illuminé me nje gote shampanje…ehhh kur s’do…s’do mor vlla! Me zorr nuk behen kto pune. Njerzit ne vend te Parisit, shampanjes, Champs Elysées preferojne nje salep ne nje dhome te erret, te lagesht… ne Durres!

Une per vete them se kush preferon t’i beje preferon edhe t’i lexoje. :slightly_smiling_face: