Fushata Elektorale 2017

  • Cili është mendimi juaj për fushatën elektorale që po mbahet këto ditë për zgjedhjet parlamentare 2017?
  • Çfarë ju ka tërhequr vëmendjen nga ato që premtohen e thuhen?
  • Kush ju duket se po komunikon më mirë? Ç’mund të themi mbi luftën e deri-dje-vëllezërve?
  • Po për marrëveshjen e mbajtur (keq) sekret midis PS dhe PD?
  • Po partitë e reja, si Sfida dhe Libra si do të vlerësohen më 25 qershor?

Rames nuk ja mban te dale ne debat me Bashen sepse e ka te humbur. Debati eshte standardi ne vendet perendimore. Apo jo? Cmendim ke ti?

Zgjedhjet i fiton PS-ja me 70 deri ne 74 deputete.
LSI-ja do marre 2-4 deputete me pak se 4 vjet me pare.
PD-ja 5 deputete me pak se 4 vjet me pare.

Fushata ka shume me pak premtime se me pare ose premtime te pergjithshme idiote si jane ato qe gjoja do kontrollohet Emigracioni kur Politika lufton per ruajtjen e liberalizimit te vizave apo bashkimin ne BE qe automatikisht do shtoje dallget e emigrimit.

Marreveshja PD-PS nuk ka shume vlere sepse nuk dime rezultatin e PD sa i dobet do te jete dhe a do mbijetoje Luthimi nje rezultat nen 30%. Ne rast te kundert nje Jar-me-MUsteqe ne vend te Lulthimit ne krye te Shqupit do e ktheje Nul marreveshjen Rama-Basha.
Sa per partite e reja Sfida duket shume dobet dhe aresyet kryesore jane:
1.Gjergji eshte shume i civilizuar per te konkuruar ne lemin e sotem politik ku politikanet shajne si Cingie. Gjergji fatkeqesisht duket i Dobet personalisht e jo per faj te tij.
2. Sfida u penalizua edhe nga fakti qe skishte deputet ne parlament si Blushi qe te shperndante mesazh e te krijonte iluzionin se do luftonte sistemin aktual.
3. Mesazhi i forte i Gjergjit se Kaptinmodhi eshte Hajdut qe duhet te iki nga Shqiperia u censurua nga Mediat fale lekeve te Kaptinmodhit me Shelemen e tij Monique, cifti i vertete Oligark ne Shqypni qe si merr njeri seriozisht. Ata sulmuan forte Gjergjin me bythecat e Zenit si edhe me Halabakun NickXheli e me Fahri ballinjte personalisht duke e quajtur Gjergjin Hajdut Keshi Publikisht ne shume rast.

Po te kemi Parasysh qe Shqiptaret votojne tradicionalisht nuk ka per te pasur shume votues qe te sjellin ndryshim per dy parti anti-sistem si Libra e Sfida. Fale perkrahjes qe Blushi ka nga shoqeria e tij ne kupolat e rregjimit mediatik Libra do terheqe me shume te pakenaqur e do lere jashte loje Sfiden qe per mua eshte e vetmja alternative anti-sistem qe duhet te futet ne parlament e te filloje nje fushate 15-20 vjecare per te marre shumicen absolute te votuesve shqiptar.

Ja ku e ke, gjithe bota perendimore ben debat, vetem Asadi ne Siri dhe Esadi ne Shqiperi i druhen ballafaqimit.

He cfare mendimi ke ti? A eshte sdandard demokratik debati? A nuk eshte kjo nje shkelje e standadeve demokratike njelloj si listat me kriminele per deputete te parlamentit te kaluar? Si mendon?

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/06/16/basha-ftes-ram-s-hajde-dalim-n-debat-para-shqiptar-ve-t-u-tregojm-t-v-rtetat-e#.WUPigoUpCaM

Lulezimi me te qeshur i palosi 10 ministra ne 3 muaj.
PS me PD do te dalin diku tek 65 deputete secila.Pjesen tjeter e merr LSI me partite e tjera te vogla…

nuk zgjat shume Xhafa tha, nuk zgjati…

1 Like

Shumë zhurmë për asgjë . Teatër i konsumuar dhe bajat. Libra pjellë e lojës.Sfida ,dicka ndryshe nisur nga përfaqësuesit, deri tani.

Te ishte loje Libra nuk do ja conin Lul Berishen per foto, e kane frike se i mer votat edrilindjes.
Me shume loje duket Sfida qe do u fuste ne zgjedhje jo te lira. Po te mos ishin pjese e lojes nuk u fusnin ne zgjedhje derisa te kishte garanci per zgjedhje te lira.

Ka pas i restorant Lul Berisha mduket…Trieste u qute…shifni pal kush nga ish-ministrat ka honger atje gjithe kto vjet. Po nuk bohet stan me lepuj mer nuk bohet.

Regjistrimi ne KQZ ishte detyrim ligjor per te gjitha partite, dhe finalizim nje pune shume te veshtire per te mbledhur gjithe firmat etj etj. Pse ca njerez ishin mbyllur ne cader nuk ishte arsye per te rrezikuar gjithe ate pune. Per me teper, sic u pa me vone, ishte e gjitha loje per te arritur nje pazar.

Duhet te tregoni me shume respekt per Qendrestaret sepse fale tyre po shkoni ne zgjedhje te lira me votim elektronik e pa Edvinin KM :v:

Partite qe sjellin ndryshimin nuk bejne lojen e pushtetit, se pushteti ta cmonton edhe llogjiken. Po te ishte ashtu nuk do binte naihere monizmi duke ndjek rregullat e monistave.
Them qe pushteti te cmonton llogjiken sepse u pa qe zgjedhjet u shtyne dhe ky detyrimi ligjor nuk paska qene per te gjitha partite, por vetem per partite e pushtetit.

Kshu duket nga jashte. Ju aty mrena mbase i dini me mire.

fushatë zgjedhore që do të sjellë në pushet përsëri të keqen më të vogël! ndryshimi nuk vjen nga konet e partive të mëdha që dalin më vehte sepse nuk u dhanë kockë! ndryshimi do të vijë vetëm kut të kemi një parti ‘‘make albania great again’’ është shpejt akoma! tek ne vijnë ndryshimet me 20 vjet vonesë! kur të dalin në pension jurgenët e integrimit!

Fushata duket e dominuar nga Rama, ngjan se eshte ne habitatin e vete ku batutat i vijne natyrshem, qe e ka kuptuar se premtimet programore do ishin tw teperta ne kushtet kur cdo gje duket e veshtire kur je thjesht kryemunister.
Them se eshte fushate nen shenjen e zbimit te Lsi nga pushteti, baza ushqimore e te ciles i sherben per tu bere parti mwfistofelesh. Fatkeqsisht shqiptaret indiferente nuk besojne te vota dhe kane pas fillu heret ta shesin shpirtin si Fausti.
Duket se rama ne marreveshje me bashen po dalin garant per ti dhene fund kesaj historie ku vota sherben per pushtet dhe jo per demokraci. Them se do ja dalin.
Vettingu sic e parashikuam eshte bere serish pre e cakejve.

Prandaj jeni ne Pushtet me Edvinin e mburreni gjithe diten me Ministrat qe ju hodhi AI??? Kape i cik ket shokun tuj qe sdo me ja dit per pushtet…Ky Vlen sa 3 Trumpa:

lol, dhe nje president amerikan qe takoi Basha i shkrete, eshte nen hetim per maskaralleqe
edhe dhendri i tij po ashtu nen akuza per maskaralleqe.

Po ky cdo gjo me vonese e kupton ose nuk e kupton fare. 4 vjet me vonese. Para 4 vjetesh te gjithe i thoshin qe PD nuk duhej ta mbante LSI-ne ne preher. Jo thoshte ky se e mbaj une LSI-ne ne preher (ose i ulem une ne preher LSI-se, sido qe te kete qene marveshja). Prandaj boni cmos dhe bllokoi integrimin atehere kur cdo gje po shkonte vaj, anetaresimi ne NATO, liberalizimi i vizave, cdo gje me rradhe. Sepse donte pushtet.

Pastaj ca me e zgjat kot, ky ishte ai palla qe i vuni gjithe vezet ne nje kosh me zgjedhjet ne Amerike. Ky ishte ai qe do sillte armet kimike.

PD-ja 65? Ti ke kohe qe ke merdhif nga trute!

Lefteri eshte intelktual I cquar :grimacing: