Gati për ndeshjen me Spanjën!

2 Likes

testi i vertete per keto ndeshje kualifikuese. fitore!!!

1 Like

Shpresojme te luajme ne sulm
nuk kemi cfare humbim dhe publiku te jete i gjalle gjate gjithe takimit per ta mbeshtet skuadren
Spanja nuk eshte me e dikurshmja

Duke u lutur! :smile_cat:

Dihet cdo te thote te luash me Spanjen, keshtu qe s’ne mbetet tjeter vec t’i japim zemer cunave tane te qendrojne deri ne fund te forte dhe pa e humbur shpresen dhe te lutemi qe fati te jete me ne. Fitore!!

Cunat te luajne pa komplekse se eshte thjesht ndeshje futbolli…uroj qe argetimi i tifozerise shqiptare te vazhdoje gjer me sabah me gaz e hare e festive…festime…festime.

Filloi Ukraine - Kosove :slight_smile:

1 Like

Arbitri i ndeshjes ishte një bukëpjekës nga Holanda…Ku na i gjenjnë ne këta mo derman, leqë holandezët arbitra na kanë ndëshkuar gjithmonë…Unë besoj sonte që me autobus apo jo do marim s’paku një pikë…Forca djelmosha, forca Shqipëria! :v::v::v:

Ukrainë - Josove që sapo filloi ka rreth 1000 vetë në stadium, :trumpet: Eja mbilidhuni në firisfistun !

Kur fillon? 15 shkronja bohuni se s’i bohet ndryshe dermoni :smile:

shorti mbase u tregua pak i ashper, por kalendari i ndeshjeve eshte bujar per ne. 2 ndeshje ne kohe te shkurter, por njera e lehte me Lihtenshtijnin ku jo vetem morrem fitoren lehtesisht, por De Bizai pati luksin te linte jashte formacionit baze 3, 4 lojtare shume te rendesishem per ndeshjen e sotme… (Agolli, Lenjani, Xhaka ndersa Abrashi luajti vetem 1 pjese)… keshtuqe sot kunder Spanjes do te kemi nje skuader te fresket.
nga ana tjeter, Spanja luajti nje ndeshje te forte 3 dite me pare ne Itali, dhe natyrisht qe sot do duan te fitojne, por nuk shoh arsye te jene te motivuar 100% sepse te gjithe konkurentet do ti presin ne shtepi ndeshjet e ardhshme dhe e kane esencialisht situaten nen kontroll per te grumbulluar piket e mjaftueshme qe u nevojiten per vendin e pare ne grup.

1 Like

booo, te dhembkan syte nga keto fanellat e verdha te Kosoves…:eyeglasses: .:stuck_out_tongue:

Vendesit zgjodhen te kaltren,

Duket pak I veshtire muhabeti kur edhe de biazit qe eshte pergjithesisht optimist e I inkurajon djemte qe te maten kudo e me kedo pa ndroje llafoset sikur I ka hyre lepuri ne bark :grinning:

Shiko Belul, se rregulli i tavolines eshte qe dollibashi jep dhe link, ore, s’po themi birrat :stuck_out_tongue:

per Kosoven ? sapo hengren gol… http://www.hesgoal.me/news/10387/Ukraine_vs_Kosovo.html

hengreM, thuaj, or patriot :smiley:

Albanien, se TVSH eshte mekur. Rrofsh per linkun e Kosoves.

jo mor byrazer, golin e hengri Ujkani…Bunjaki… dhe Halil Matoshi me shoke.:smiley: .:smiley: -une nje Kombetare njoh, Kombetaren e Shqipetareve !! por ama perfaqesuesja e Kosoves ka simpatine time sa here qe luan e do te luaj…:slight_smile:

Ah, vellezerit kineze dmth :). Fair enough