Gazetari serb i pergjigjet Mustafa Nanos

po pra ktu luhet e gjithe loja, ne titull, pyetja shtrohet: kush eshte me i rendesishem xhepi apo zemra?

Per kte te jape pergjigje Muç Nano dhe ky gazetari serb qe i ngjan Mishel Piccoli, ose te pakten te na jape pergjigje, me detyrim e percaktim, Belul djali.

kjo për ata që kishin dyshime se ku konstistonte përjekja e muçnanistëve,sorrosistëve,mapoistëve internacionalistë por të djath-të:heart_eyes:. muç-ziu po kërkon ndihmë nga njerëzit e gruas së skënderbeut! del edhe saliu nga pozita e vështirë për liri-sllobodankën! ça ka më shumë skënderbeu që e kishte grun sllave?? ne po vazhdojmë traditën or tie! ç’të keqe na bënte serbi xhanëm!

1 Like

-dollibashi… me ke gjetur prape mo ?.:smiley:
hoe the fuck eshtw Michel Piccoli dhe a ka te bej me zotni Behgjet Pacolli ?.:stuck_out_tongue: -nuk e njoh sinjor Piccoli joo, njoh vetem ; pronto ! sinjor Paçeli…:joy:

po kjo foto qe ke sjell qenka e modhe fare; sikur e kane bere te kooperativa e bashkuar e Bubq-it duket… ja ai ne te majte, fshatar i lumtur, tëpkë Pandi Raidhi…aka Haki Çobani qe sapo ka mare tapine e tokes., -qasi shoke…shoke te kendojme…:rofl:

1 Like

:laughing:, po po me kujtohet mire ajo pjese, kur Pandi ulet kembekryq mbi toke duke kenduar pop muzik, dhe puth plisin e dheut nga qefi qe mori tapine. Tamom si majmun me dukej!

Mishel Piccoli e ke ktu tek Gjenerali i Kadarese ne rolin e priftit. Nese ke durim per 2-3 minuta do te shoç Betin ne pishine.

Oh sa e lehte je ti Beti!:laughing:

1 Like

Siç duken bathet djema, po fryn nje ere e ngrohte ne marrdheniet ndermjet shqiptarve dhe serbeve, apo duhet ta kem gabim. Ne fakt ne Letrat e mia drejtuer autoriteteve shqiptare -para 15-20 vjetesh- i meshoja pikerisht kesaj gjeje, permisimin e marrdhenieve me serbet per efekt turizmi dhe qe ata ta kuptojne se nuk shtyhet duke i menduar armiq komshinjt.
Me korrigjoni ju lutem, se mos e kam gabim.

1 Like

Para 20 vjetesh Kosova ishte Serbi o Pjer dhe Sllobodani as qe kishte ndermend te permiresonte marredheniet me shqiptaret.
Mos ja u kerko shqiptareve permiresimin,por serbeve.
Shqiptaret kane bere cfare kane pasur ne dore te permiresonin marredheniet,bile kane kaluar deri ne perkulje, por nga pala serbe nuk ka erdhur ndonje sinjal pozitiv.
Serbet nuk duan te te shohin me sy ti akoma fajeson shqiptaret per marredheniet shqiptaro-serbe.

Keshtu qe si gjithmone, ke ngaterruar adrese.

E ke gabim, ku po i fajsoj shqiptaret e mij. E kam thene ne komente te meparshme, çeshtjen e historise ndermjet dy vendeve dhe popujve, ardhjen dhe dyndjet e sllaveve ne shekullin e 6-7 , dhunen dhe terrorin, qe kane ushtruar ata ndaj shqiptarve, mirpo ka ardhur koha tu ofrojme doren per marrdhenie te mira ne interes te perbashket.

gabim e ke, i nderuar. Shkrimi eshte thjesht nje satire dhe refleksion i asaj qe perjetohet sot ne Serbi, ku ndryshe thuhet e ndryshe behet, ku reklamohet perendimi po njerezit afrimin e kerkojne me Rusine etj kontradikta si keto.
Nuk mjafton nje shkrim i nje kolegu serb i Nanos per Nanon qe te dalim ne konkluzion se “po afrohemi”

Ja si i pergjigjet vete ai kesaj qe aludoni ju, i nderuar:

Po pra i nderuar, ato fjale te serbit (qe ke nenvizuar), tregojne psikollogjine e njerzeve te thjeshte, te popullit, gje qe tregon se ata (turmat) e kane gabim.

jo ata (turmat), i nderuar por ne, perfshire dhe ju.
Ju sapo thate qe nisur nga ky shkrimi, menduat se po fryn nje ere e ngrohte ne marrdheniet shqiptaro-serbe.
Edhe ky gazetari serb, kete thote. Qe shume njerez, e shohin kete leterkembim gazetaresh si relaksim te situates (qe ngelet ajo qe eshte, pra e tensionuar). Dhe keto ai i quan budallalleqe lagjesh

Po pra i dashur, ai (gazetar a intelektuali serb) quan “budalliqe lagjesh” konceptin e atyre, te atyre.
E ke kuptuar/kapur ndryshe Bredharako.
Ai thote se po i futet kesaj loje, bashkbisedimi, vertet per t’ju pershtatur mendesive te reja, por, por, por, -shih- thote ai, -se çmendojne serbet.

Po doren ja u kemi ofruar dhjetra here dhe jo vetem doren ne fakt por edhe shpinen ju kemi ulur.
Cfare tu bejme me shume?
Shikoje fajin nga ana tjeter se ne skemi faj.

Po e di i dashur e di, nga ç’ane eshte faji, por tani , le ti lejme keto erera te ngrohta te perfshijne dy vendet, se interesi eshte edhe i joni. Ketu nuk kemi humje, perkundrazi …

e keni lexuar vertikalisht, i nderuar

1 Like

O Pjer rregulloji ato figuracione, ca eshte kjo “ere e ngrohte”, s’ka kuptim, era kur fryn o eshte e ftohte, o eshte fllad i fresket qe te qeteson kur koha eshte me diell, por ere e ngrohte?? Del sikur ka kontiminacion negativ me nder teje…:nauseated_face:

1 Like

Jo i dashur, e kam lexuar me vemendje horizontalisht, mirpo shum shprehje -gjate leximit- iu merret tjeter kuptim nga ç’ka dashur te thote autori. E kete gje e kam vene re edhe me VQ ku shum syresh i kane kuptuar tjeter per tjeter ato qe une kam shprehur/shkruar.

Akua, s’ke provuar noi her fllad te ngrohte :grin:

Kam provu Luciferin Pjer, qe erdhi kete vere n’Albanie, diell pervelues plus avuj te nxehte…nuk e di nese do t’i shkonte emertimi fllad i ngrohte…flladi me sa di te freskon.

Per ne te europes veriore, kur shkojme ne shqiperi ne maj apo pas veres, ne tetor-nendor, e ndjejm ate eren e ngrohte, ne fakt shqiptaret aty nuk e ndjejne, thone; - sikur po fryn pak, sikur u freskua ca :grin: