Get Rich or Die Tryin'!

Beteja per ligjshmerine ne nje ven ku ligji asht paligjshmeria,ka shume gjasa qe te deshtoje.Edvin Kristaqi,sidoqe te veje puna, sic tha dhe ai shoku;“get rich or die traying”, deshton duke u mundu me ba shtet.Deri m’sot e kemi pa si nje kalors qe verngllin shpaten i rretum nga ushtria e antishtetit. Une shpresoj shume qe t’mes gjalle,ose ma mire me than,ta mshtesim qe te ngelje gjalle.
Tani asht ne pozicion nock down-i, t’u i numru deri m’10 me nxerr nock out,por si Rocky e shof te gjej fuqine e t’i bzaje kundershtarit duke i tregu gishtin tregus; hey,one more round !
Gongu bjen mas zgjedhjeve.
Bravo Edvin Kristaqi !

ket karllikun e radhes kishte manget blogu

s’ja vlen die tryin’ vetem to get rich :blush:
Megjithate permbledhja qe solle vlen qofte edhe si pergjigje per kedo qe ka debatuar rezultatet e qeverisjes 4 vjecare te rames.
Shume eshte polemizuar perse rama nuk arriti ta radhise shqiperine ne vend te 1re, me Gjermanine te 2ten :stuck_out_tongue_winking_eye:

Bonus:
http://www.gazetatema.net/2017/04/04/lirindja-kapitulloi/

mos u merzit !

they got fucking rich, they will die trying to keep the power to themselves

u a qifte iriqi mamin

1 Like

nuk duhet dramatizu, nuk shof asgje per tu shqetesu, drejtesia shall be done. tek e funit, rama eshte i fundit i mohikaneve te misionareve ne politike dhe rrota e historise nuk mund te kthenet mbrapa, ne po mendojme per maqedonine pa per per shqiperine ka marre ferra uraten, reforma ne drejtesi do benet, ky vend do benet, dhe rilindja e rames do mbahet mend qe vendosi gurin e pare kilometrik ne kete rrugetim…

1 Like

e vlersoj shume perpjekjen poshte per ta kthy ne komedi

1 Like

komedi vretete,po ti po e perjeton si komedi te zeze.
Mos u merzit!

Komedi e ka kthy cadra me meten, a nuk te ben per te qeshur qe rondokopi i Lsi merakoset per fatet e zgjedhjeve dhe pjesemarrjes se opozites a thua se shqupi ka monopolin e opozites, kur i ka qeire ropte perdorimit te administrates dhe blerjes se robve si dele ne cdo gare pas 2009, duke u premtuar pune ne kembim te votave ose duke i blere per dy leke te varferit. Be serious please…
e gjithe lufta qe ben shqupi eshte per ti hequr maxhorances ate bonus 2 perqind qe cdo parti ne pushtet e ka si pasoje e efektit psikologjik vijimesi ne votim te elektoratit, nje bonus qe asaj nuk i eshte privuar asnjehere kur ka qene ne pushtet. e pra kjo nuk eshte e ndershme
Jane disa elemente komedie qe vetem tu jetu ne albanie i kupton…

2 Likes

Meta, ai robi qe ju hypi ne pushtet mo? ai qe ju solli si topin e basketballit maje gishtit? ore, mos e ke per ndonje mete tjeter?

meta garoi si pjese e nje koalicioni, dhe sic kontriboi dhe u shperblye me vota ma ha mendja, se jashte koalicionit nuk do kish te njejtin numer deputetesh, dhe votat i ka shumefishuar edhe saje pushtetit mjeti i tij i preferuar.
Meqe me perfshive te shumesi une personalisht nuk kam qene pjese e pushtetit dhe as kam marre me te voglin perfitim nga ky pushtet.

as une. :slight_smile:

e kam te qarte mo, e kam te qarte. Ju vete nuk perfitoni - thjesht jeni si ajo beratsja qe nuk doni te shihni shoket e perçare

1 Like

Hajt ishalla po ik rama e po u ndalet goja ketyra naiveve e deleve mustakuqe.

O pjeter, po a ban burri kshtu mas liderit, si me kan kurve?!

Po a s’po ta njeh tan shipnia ket edvin kristaq qe 20 vjet ne pushtet, shtoja edhe vitet e babes ndash?! Lider qe flen e shkerdhehet me hajna, kriminela e drogagji.

Lider qe flen e shkerdhehet me hajna, kriminela e drogagji eshte cmimi i drejtesise per shqiptaret

Nuk ka beteje perfundimtare me hajnine krimin e drogen.

Cka ka lidhje nje m*t vettingu, kur te gjithe mekanizmat e shtetit i ka ne dispozicion, sot.

Pse nuk e shpalle gjendjen e jashtezakonshme, me e qite ushtrine e shtetit ne lufte kunder kanabisit? E ka obligim kushtetues me e kthy kontrollin e territorit.

Nuk e di a e mban mend statistikat qe i kan pru ketu ne peshk per 2016.
1650 arrestime ne lidhje me kanabis dhe vetem 50 vete jane denu. Hapi i pare vetingu dhe spastrimi i gjykatsve dhe prokuroreve te korruptum. Eshte koha me i ndihmu Ed Rames, masanej hiqeni.

ik freskohu.

Rama eshte vetem sherbetor i bandava te droges. Iu dhane 1 milion vota. E 50fishoi sasine e droges. Tha “jane mushkonja”, sepse ashtu mbronte bandat.

Ti beson se vendoset drejtesi duke u shkerdhyer ne shtrat me ilir meten?!

Me vjen keq qe degjon perrallat e nji plaku matuf si Berisha :frowning: