Gezuar 8 Marsin

mimosa_07

Gezuar 8 marsin
per ty femije,
per ty, vajze
per ty, bije,
per ty, e dashuruar,
per ty, nuse,
per ty, nene
per ty, gjyshe
per ty, grua
GEZUAR

Sot eshte nje dite feste, te gjithe festojme…dikush ne fejsbuk e dikush duke bere striptease ne Fier… e megjithate nuk mund te mos mendoj per te gjitha ato femra qe sot nuk mund te festojne kete dite…per te gjithe ato femra per te cilat shoqeria jone ka bere kaq pak… per te gjithe ato femra qe shoqeria jone patriarkale i konsideron si prone…per te gjithe ato nena qe sot nuk mund te perqafojne e festojne me femijet e tyre sepse maskilizmi yne i ka vrare…
Shpresoj qe sot te jete dhe nje dite per te menduar me shume per vleren e gruas dhe vendin e saj ne shoqerine tone sot …

edhe sklleverit festokan?!

Nuk di per keto femrat qe bekan striptease ne Fier, por psh te tjerat mund te gjejne pak kohe, edhe pse do te thote te lene larjet e tharjet, gatimin, e njeren e tjetren per te mesuar falas dicka qe mund t’iua permiresoje jeten:

2 Likes

Me gjithe ate seksizem ne tv apo ne media ne pergjithesi e veshtire te ngulitesh idene qe jeta fitohet duke mesuar nje profesion :frowning:

Per ty shoqe !! Gezuar 8 marsin e bej cfare te te doje kokrra e qejfit ,jo vetem kete dite por c’do dite te jetes tende ! Jemi njerez te lire, pa komplese…jetojme ne kapitalizem !

G’zuer!

Per tu pershendetur ata qe ju gjeten femnave ne diten e tyre te tmerrit.
image host

Ky zoteria hipi dje gardhin te onkologjiku, theu deget e mimozes se vetme ne kopshtin e varfer te onkologjikut, kaploi prap gardhin dhe ja shiti mimozat familjareve qe vizitonin pacientet te onkologjiku. Kontigjent partiak.

1 Like

Ca eshte kjo, kavanoza, kurva, kara, kacuba?