Gezuar Vitin e Ri peshq

1 Like

image

me virus dhe ky…

me mire te themi qe fillon nje epoke e re, jo viti i ri,

njeriu i Neandertalit ka hy ne nje epoke te re; vijne gjithnje epoka te reja, por njeriu i Neandertalit eshte po ai njeri me lesh qe lexon libra. Me lesh, pa lesh, bereqaves librin si ta kesh.

ky eshte interpretimi me i bukur qe kam degjuar i kesaj kenge.
Auld Lang Syne - The Choral Scholars of University College Dublin - YouTube
2020 ishte annus horribilis por s’do te thote se ishte i pari e as do te jete i fundit…
Dhe Jezusi duke u përgjigjur u tha atyre: ''Ruhuni se mos ju mashtron ndokush!
5 Sepse shumë do të vijnë në emrin tim, duke thënë: “Unë jam Krishti” dhe do të mashtrojnë shumë njërëz.
6 Atëherë do të dëgjoni të flitet për lufta dhe për ushtima luftash; ruhuni të mos shqetësoheni, sepse të gjitha këto duhet të ndodhin, por ende mbarimi nuk do të ketë ardhur.
7 Do të ngrihet, pra, popull kundër populli dhe mbretëri kundër mbretërie; do të ketë zi buke, murtajë dhe tërmete në vende të ndryshme.
8 Por të gjitha këto gjëra do të jenë vetëm fillimi i dhembjeve të lindjes.
9 Atëherë do t’ju dorëzojnë në mundime dhe do t’ju vrasin; dhe të gjithë kombet do t’ju urrejnë për shkak të emrit tim.
10 Atëherë shumë do të skandalizohen, do ta tradhëtojnë njeri tjetrin dhe do të urrejnë njeri tjetrin.
11 Dhe do të dalin shumë profetë të rremë, dhe do të mashtrojnë shumë njerëz.
12 Dhe, duke qenë se paudhësia do të shumohet, shumëkujt do t’i ftohet dashuria;
13 por ai që do të ngulmojë deri në fund do të shpëtohet.,

gëzuar vitriun të dashur miq

immagine

1 Like

ahahahaha :laughing:

kjo eshte kryeveper Mirjam

NOK
kjo është nok on web

s’ka pik rendesie, vlera jote eshte perderisa je ti qe e ke sjelle, le ta kesh vjedh, ke sakrifiku nderin tend per t’i bo dhurate peshqve per Vitin e Ri. Ti me ke gja mu qe jam hajdut interneti, edhe un shkrimet i vjedh ne internet qe t’i lexojne peshqit :joy:

gëzuar vitin e ri i dashur

1 Like

Gjithashtu, i dashur!

1 Like

gezuar mirejam dhe inkuizitor!

2 Likes

gezuar square, dhe te falenderoj per mundimin e governimit te blogut si admin i vetem.
:tulip: :maple_leaf: :leaves: :fallen_leaf: :herb: :seedling:

munim i moth me governue nji blog dypirlash

immagine

eshte mundim i modh me governue nje blog dypirlash, shume me teper mundim se per nje blog 200pirlash, sepse duket si mundim i shkuar kot. Nuk e di ku e gjen square fuqine kompjerdhturiste per t’ju bind urdherave te Pjerdhit qe te largoje sysh nentorin tone te Çlirimit dhe te sjelle dhjetorin e Demokracise te r.v. qe i solli lirine vajzave te bejne kamasutra ne Kore te Jugut.

nga mot gëzuar i dashur

Gezuar meqe eshte adeti por nuk e di pse robt ngazellohen nga fakti se iu mbetet nje vit me pak per te jetuar .

:arrows_counterclockwise: