Gjermania “bombardon” çadrën

Gjermononi te bombardon me fjale, por Amerikoni nuk ta perton, lol

Ku duam te dime ne per 2 plera te korruptuar nga leket e hashashit. Tani presim Trampin se ai nuk blihet nga hashashi. :joy::joy:

Asgje e re nga fronti i perendimit.

keshtu eshte kur rama ja lepin merkeles

Po keto Gjermonet dhe Amerikonet jane komunista te gjithe. Vetem Sala eshte demokrat i vertete. Luli e di zgjidhjen per kampistet alpine se po pati trazira ne vend aeroplanin, per nji ore eshte ne Hollande. Mjere ato qe i vene nga mbrapa.

Qofte PS qofte PD jane parti legenash.
Ne vend qe te behen bashke dhe te zhdukin njehere e mire Meten,Ndoken,Lesin,Ngjelen,Gjinushin,Bazen,Balliun,Cilin,Nanon dhe funderrina te tjera qe vegjetojne e riciklohen ne poste jo pak te rendesishme ne qeveri e media,vazhdojne e zihen mes vetes.
Personalisht do te isha per nje koalicion te madh PS-PD per te pakten 8 vjetet e ardhme.

E kush e pjerdh kete! Merkeli edhe tre muaj e iken per vete, Z. Basha e ka kripen e thate, se rru fare sa te kete mbeshtetjen pertej atlantikut.
flm Z. Trump.

1 Like

:watermelon: plakut Mere po i vjen fundi.

Ambasadori Lu ka fillu shetitje turistike ne Jug te Shqiperise, nuk merret mo me Talebanet e Cadres se Madhnishme…le te merret i modhi Gjermon me kopshtin e Budallenjve …tha

Kete deklarate gjermani e ka bere pa u takuar me Bashen. Ja shpjegon vete Basha persene, kur te takohen dhe sdo jete me i cuditur.

Shqupi nuk zhgenjen kurre …e nxorri Ministrin Gjermon pinjoll Nazisti dhe ndjekes te komunizmit.…keshtu eshte kur udhehiqesh nga Talibani i Vicidolit me teser te PPSh te * Nandor 8, 1968, di me u morr me biografina dhe me u bo kamikaz

Sigmar Gabriel ishte i qartë në mesazhin e tij për opozitën shqiptare, kur tha se askush në Europë nuk e kupton se pse pak kohë para zgjedhjeve duhet të ikë qeveria legjitime dhe të zëvendësohet me një tjetër.

As hajvanet qe ndjekin birishin nuk e kuptojne pse, por prape pellasin lart e poshte per qeveri te re.

Eshte e vertete jps, ne “hajvanet” nuk e kuptojme psene, por ajo qe kuptojme, eshte qe po jep rezultat. Edi Rama ishte bere dhe dje.

C’fare ishte bere o i nderum?

Dhe - dheu, toka
Dhe - edhe
Dhe - ke dhënë

Eshte thjesht nje Sorrosist pederast i majte , nuk eshte i Partise se Merkelit .

Brado, a te kujtohet ky tregimi;
" … - Natyrisht, - e pashe qe biseda po futej ne veshtersi, mu kujtua Ylli, ekonomisti i KQ te PPSH apo me sakte i E.Hoxhes, te cilin ma kish prezantuar tek Bibloteka Qendrore, Ligori, ne kohen e Buall Mavrise si President, " Ky eshte ai mavria qe pregatiste ter materialet per planet 5 vjeçare, dhe ia jepte E.Hoxhes, shih si eshte katandis", me pat thene Ligori (Grigor Zaharia), gje qe me kish intriguar ta testoja ate ekonomist. Me prezantoi Ligori, dhe fillova muhabetin me Yllin, ekonomistin e socializmit, ai nuk e dinte qe une po e testoja, dhe aty kuptova se ai ishte shabllon, per ate ekzistonin formulat e gateshme matematikore, por jo se si te investohej nepermjet aseteve, kambialeve, riblerjes se produktit, obligacioneve te ndryshme, nje sere burimeve te brendeshme siç quheshin. Ai ishte i nje shkolle shum te vjeter. Megjithate vazhdova biseden me Lizandrin, - natyrisht, po ne mund tu japim njerzeve kestin e pare nga regjistrimi i nje pjese te aseteve kombetare qe kemi, apo nga regjistrimi i paketave te CO2 …"
http://arkivi.peshkupauje.com/2013/04/edhe-njehere-mbi-parapergatitje-per-misionin-e-0

Pjer po behesh i bezdisshem me keto postet qe i leshon si lopa bajgen ne ç’do teme.

2 Likes

Per Aldo Bucen KryeDiplomati Gjerman eshte i Papergatitur dhe i Pa-informuar…thjesht flet kot ose jangllesh…