Godelli dhe Qerimaj fitojnë ar dhe argjend

Dy peshëngritsat shqiptarë, Erkand Qerimaj dhe Daniel Godelli kanë bërë paraqitje shumë të mirë në Kampionatin europian të këtij sporti. Godelli ngriti 161 kg në provën e tretë pas dy dështimesh me pesha më të lehta, duke u shpallur kësisoj Kampion i Europës. Qerimaj i gëzohet medaljes së argjendtë në shtytje dhe një paraqitjeje fort dinjiotoze në kampionat.

Te dy provuan se denimet e tyre, pasi fituan tituj boteror mund te kene qene te sajuar.

Ose provuan se me ne fund gjeten steroidet e duhur :smile:

Por pastaj dikush mund te thoshte se te huajt i disponojne steroidet e duhura para nesh.

2 Likes

Fitore te ketij rangu, nuk jane te lidhura vetem cfare steroide merr, por mbi te gjitha, me pergatitjen, talentin dhe traditen. Pi steroide sa te duash, veshtire se do kesh sukses po nuk pate komponentet e mesiperm ne vlera superiore.

1 Like

Rrace superiore albastanase.

Mjaft me vrer kundra shqiptareve cdo gje e ka nje kufi

1 Like

Une kam frike te gezohem pa pritur analizen e shurres.

Sa negativ e vetshkaterrues qe jeni. Villni vrere, per cdo gje pozitive qe vjen prej shqiptareve.

Gezonu pa frike se analizat Kane per Te ardhur Te pastra kristal si uji I burimeve te maleve tona kreshnike :smile:

Pse mer lal, une e kam seriizisht, jemi race superiore, na e ka pranu edhe hitleri.

Ste pelqen fjala stan? Po n stan rrine delet, e albania eshte kthy ne stan me dele.

Fjala stan eshte fjale e lashte indo europiane ,prej saj e ka origjinen fjala angleze “stand”.:smile: