Hiqen vizat për kinezët për të hyrë në Shqipëri

1 Like

Nuk i dihet: ndoshta fillon e leviz ekonomia shqiptare.

Inshallah fillojne e blejne toka e apartamente ne bregdet ashtu si bejne ne California

mund te thone edhe jo ndaj nje turizmi te caktuar,
nuk di a kane menduar ndonje seleksion ne rast kerkesash te larta, ose nga rajone me potencial per probleme

pa brekë në bythë si gjithmonë! kinezët me lekë vijnë edhe me vizë ashtu si në gjithë evropën! këta duan të mbledhin fukarenjtë që të punojnë në ndërtim e tregëti.legenët e botës,pa pikë reciproriteti!
ndërsa alba me zamete pdo prishet nga kënaqsia e mundësisë së mbirjes së kinezeve dhe prishjes së pastërtisë së rracës shqiptare. është gati tja japi çdo kinezi,arabi,që del vullnetar për të përzier rracën shqiptare! nuk e dimë në do pranojnë çinezi:joy:

Xhaxhi admin, pse kjo censurë? Ku iku analiza ime ndaj lajmit? Wtf man?

Shqiptaret e mij duhen te zbusin racizmin brenda tyre se per ta hequr nuk e heqin dot, e te MOS shohin Kinezet apo Indianet si inferior, si chin china apo gabela. Po e zbuten racizmin atehere edhe mund tu zbresin Kinezet me para e tu hudhin noi lek per ato prona qe u perkasin eksluzivisht hajduteve vendalinj Shqiptare

Do mbushen edhe rruget e Tirones me shurruflla te vogla 1 meter e 20 qe terheqin 2 valixhe dy here sa vetja vet dhe s’te hapin rruge per asigjo. Popull shkerdhate. Keta plehrat edhe qytetarve amerikon iu kerkojne vize qe kushto 190 $.

Endrra Albes nuk ka per tu realizu se bregdetet shqiptare jane te xanme me kohe. Po per kinezet e ke gabim: ata jane shume krenare per rracen e tyre dhe nuk perzjehen, i shikoj edhe ketu. Tek-tuk ndonje vajze qe martohet me ndonje bardhosh po pjesa tjeter ama…

Une kam miq shqiptare te martuar me Kineze, e jane cifte qe shkojne mire. me ka bere pershtypje kultura e urtesia e tyre ndryshe nga shume kokcepsha Shqiptar qe te turperojne kudo qe i has.

Femrat edhe hahen, po meshkujt ??! Lol

Se mos te gjitha femrat Shqiptare jane te gjata si basketbolliste, per ate pune. A i ke takuar ndonjehere Shqiptaret ne Emigracion? Kam pare specie une qe ne Shqiperi ku jam rritur nuk do kisha patur fatin ti takoja kurre, por per fat te keq jam ndergjegjesuar kur kam pare racen Ariane kendeja. Prandaj Larg Racizmit.

Brezi i ri i kinezeve eshte shtategjate sepse kane futur qumeshtin dhe djathin ne menune e femijeve masivisht, ka edhe shume vajza shtategjata po sic thote edhe Inge na evitojne ne te bardheve se u dukemi HUND-DERRA

Jane shume te vonuar ne kete vendim. Perbejne numrin me te madh te turisteve ne bote dhe ska asgje te keqe qe ne te perfitojme sado pak nga ky numer.

Dollaret nga kinezet jane po aq jeshile sa edhe dollaret nga europianet pavaresisht se c’thone veglat e fandaksura pellazge .

Jane popull I disiplinuar.nje shqipo qe kishte nje brigade ndertimi me kineze ne shqiperi bente be per koke Te tyre .thjesht iu tregonte se cfare duhej te benin binin dakord per pazarin iu jepte materialet dhe puna shkonte sahat .me shqipot ishte constant drama 24/7.edhe ne kohe te Dulles qe ishte diktatura me e ashper e europes kur shteti Te pushkatonte per sport shprehja me e perdorur ne ambientet e punes ishte :kush je ti me ?ik ere pirdhu se s’te pyes :blush:

Per ate mungese ndjeshmerie qe kane ndaj qenve e maceve…per mua s’jane njerez.

Indianet thone Te njejten gje per ne meqe hame bifteke lope qe per ta eshte e shenjte .

1 Like

Naj mo ti me zamete per derisa ti nuk Pellazgeshe, kampioneshe ndjeshmerie ndaj njerezve, nuk e kupton lluksin dhe privilegjin e te lindurit Pellazg. U bon Chin chinat me na pushtu bregun e Koqo Kokedhimes

Po ndoshta e menaxhojne me mire se na .i ke pare cfare shemtirash kane ndertuar shqipot ?