Ikën Llalla, betohet Marku dhe ndodhi të tjera në kuvend


#21

Pervec kesaj, Lllalla manipuloi edhe Keshillin e Emerimeve ne Drejtesi me urdher nga PD.
Anetaret e ketij Keshilli jane nente dhe duhet te zgjidhen me short, sipas reformes ne drejtesi qe u financua nga SHBA dhe BE.

Roli i tyre eshte te verifikojne kriteret profesionale te te emeruarve ne sistemin e drejtesise.
Kandidatet duhej te vinin tre nga gjykata, tre prokuroria dhe tre nga shoqeria civile, dhe duhej te zgjidheshin me short midis shume kandidateve.

Nga gjykata erdhen nja 40 a 50 kandidate, dhe tre prej tyre u zgjodhen me short.
Shoqeria civile solli gjithahsut shume kandidate, dhe vetem tre u zgjodhen me short.
Llalla me urdher te PD solli vetem tre kandidate gjithsej, per tre vende te lira, dhe ambasada amerikane i refuzoi vizen dhe e quajti te korruptuar.


#22

He mo trima kush do bjere shehid qe Kryemadhi e Salah te mos bijne ne burg per pasurite qe kane grabitur?


#23

Asnje deputet nuk ka imunitet, prandaj edhe po ti djegin nuk eshte se humbin mundesine per te mos u plasur brenda ne kaush.


#24

Baxhellat turfullojne.


#25

nuk e dija qe paske kaq shume respekt per baxhellat Pier.


#26

me mire nje baxhelle, se nje skile bq pervers.


#27

nuk ka pranuar per te qene zonje e pare se e di dhe vete qe eshte baxhelle. Keshtu qe mos i bi ne qafe kot.


#28

Rama i kerkoi Bashes qe ta zgjedhin me konsensus, por Saliu, dmth Basha nuk pranoj per hir te kushtetutes! Nuk e shesim kushtetuten thane - ky ishte preteksi . Por mbrapa qafe e kane, kaushi i pret.


#29

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fjoq.al%2Fartikull%2F293729.html&h=ATPcD2xxbBdpU-NB7qoifawD4VuxdKSBxgZfoR6cGB3TSP7Y4_b_Ihf8OmjWVj1u6KjY4b5Hp87dXLMYq6Ej050OFrXqmmH_gJhAVkbS8IdmflA8Nn5VuldJYqgtWYAPqPMB3at-TwAl9kX4GkeNvj9Zyc_flzIr3OGeZmY1vzP-pJI0jpql_r9Y-pt50rah3reIgJPw9kStcgdYEedgtprE8avA5fTcuEyp4yFDlNYotrOHYz3EeK_E9PUrhG9SyVBQXnY34b-tlxLXY4R7usMEleq2X1TMhPXo-Q


#30

Po mir me kta Emigrantet qe sdine nga bi Shqiperia po Pjerini qe ha qofte shpesh ne shqypni se ka pa qe figurat me te urryera ne shqiperi eshte Kaptinmodhi me Monen??? Po si ska nje njeri te afert kjo Mona qe ti thote te mbuloje kaptinen e te mos ndihet se e kan dhi keq fare.

Gjigandi nderkohe nuk e rruan qeleshen fare e drejt tek te mdhenjt ne Brasell
http://www.panorama.com.al/pas-protestave-ne-tirane-rama-takohet-me-mogherinin-ne-bruksel/
Faleminderit zoti Trump…uesej denon dhunen e opozites…http://www.gazetatema.net/2017/12/18/enkelejd-alibeaj-jam-i-habitur-nga-reagimi-i-shba-qe-denoi-dhunen-tone/


#31

Mos ja ve re Pierit se ai flet kuturu pa patur informacionin e nevojshem. Ai nuk e di psh se Rama ju drejtua publikisht Bashes per te emeruar nje Kryeprokuror ne perkohshem me konsensus politik. Se po ta dinte nuk di mbante anen e baxhelles.


#32

Po Shqip di Pjerini? Po kush Shqiptar del ne krah te baxhelles mer amon, e aq me pak te jape jeten vec klyshve te kuq te LSI…ene Lylit nje surrat i iken e nje surrat i vjen kur detyrohet qi tboj gjoja veprimtari te perbashketa me Lesheline.
Duhet te kesh stomak te forte si Salih Qenefi qe ta hash ate corbe te prishur.
Ja ku e keni Shperthimin e Mones si burrneshe qe kercenon ene me Kanun:


#33

e paska mar PDja prekurorine sot :))

mos ca gabimi


#34

Ti qenke tamam tru peshk or miku im. Te kesh simpati per Kryemadhin dhe Meten kokrrat e hajduteve qe krijuan nje parti klientilesti. Apo je me LRI ata qe jane ne gjak me Ramen. :sob::sob::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting:


#35

Bravo Mona, te kishe kap ndonje karrige tja kishe hedh, te mesoj edhe ai palluqja si behet opozite.:grinning:


#36

Pashe titullin dhe u habita negativisht qe squarepusheri kish postuar teme qe ne pershtypje te pare ishte e merzitshme, por pastaj mesova per gjuajtjen e kepuces. PO levizin gjerat ne Albania me ne fund.


#37

Mazhoranca e krimit dhe droges zgjodhi sot Prokuroren e Perkoheshme por ajo nuk e paska dite qe Prokurorja qenka dora jone :joy:
Ne gjithe kete histori gjeja me e rendesishme eshte qe Adriatik llalla u largua dhe kete e them shume seriozisht , njeri komplet i pa afte .


#38

Me te marre malli per presidentin G.W.B. Koha e tij ka qene koha e arte e komedise. S’ka me te atij soji. ;:frowning:


#39

Ja nje status i ni te djathti ne fb.

Berisha nga nje morr i terbuem ne leshin e Nexhmijes asht shnderru ne nje plesht i rrudhun ne picken e Monikes!


#40

Po, po komandantin s’ka dale njeri deri me sot ta gjuaj me kepuce, palloshi e provoj si shoket e vet :joy: