Ikën Manjani, vjen Vasili

Mund te na thoni pse eshte cope idioti? Apo kushdo qe kritikon Ramen eshte i tille automatically?

Pyetja tjeter: Kush e beri minister kete idiotin?

Manjani pranon ofertën e Blushit

Burimet te besuara thone se Ylli Manjani ka shumë mundësi që të reagojë edhe ndaj LSI duke kaluar me Libran e Blushit i pakënaqur nga mbrojtja e pakët që ju be atij.

Manjani mund të jetë kështu një figurë e spikatur opozitare pranë Blushit.

Iken Manjani vje manalli … hiqja Lenes veja Prenes, me i llaf… Pse nuk e dijme neve kush eshte Manjani ? …

Sec kom i menie te keqe qe ky Klem Eskobari s’ka per t’u gjet nai here sepse ka dit shume gjona me spec per nji “kaptin modh” dhe osht duke flejt me peshqit diku ne Hudson River ( if you know what I mean )… ashtu ishte nji ceshtje … Pranej edhe Kaptina para nja dy ditesh iu hakerru Jar Nishonit qe hajd te formojme nji komision qe ta gjejme me demek. Mos iu duket shume far fetched … se edhe vrasesit te Artan Santos i jane ne gjurme dhe eshte vetem pune ditesh me e gjet. hahaha. Call 1800- DirectTV.

3 Likes

car llumi eshte bere ne shqiperi, vazhdon akoma nje parti mafioze si LSI te diktoje politiken e atij vendi. Te vjen te vjellesh.

" …Ja ku u punesua dhe nje tjeter. Thoni po deshet qe nuk ka pune…"

Tallu Vlonjato, tallu me Rivdekjen, ops, me fal Rilindjen.

Erdhe Pjer ? Sa rraxhipeta nailoni shkarkove sot ? :vulcan:

" …Kjo është praktikë, që kryeministri dhunon fjalën e lirë. Kjo është një çështje e vjetër e tij, është shumë e rëndë. Ai ka raporte shumë të këqija me lirinë e mendimit dhe fjalës. Shihni ç’po ndodh në media. Unë s’mund ta provoj se po arsyetoj dhe jam profesional…"

Gje qe do te thote, (perkthehet) se, po krijohet nje Berishe i dyte.

Donaldo, aty ne magazine, une jam organizator.

1 Like

Qeke mes fushe me i fjale. E lu bukur topin, si i modhi Luan Sengla.

2 Likes

ROFL E ardhmja e Shqiperise…

jo po do bejme tendera dhe per dava 1 milionshash te qelbet. Ja, kjo burokraci nuk na le te ecim me shpejt ne. Ka leshuar myk mendimi se po u be nje pagese 1 milione euro per dicka te vogel, eshte me doemos korrupsion. Jo or babam, ti kujton se jemi para 20 vitesh…pa hap syte e shiko ku jemi!

1 Like

nuk bente per te karrigia e ministrise, gjembi.
Manjani sikur me duket ka qejf te udheheqe e te prije, jo te pasoje (follow), sic e kerkon raporti i tij me Km.
Nese ka kontradikta me linjen e Km, me mire te mos punoje me te, se bie ne kontradikte ose me shefin (sic ndodhi) ose me veten e vet. Madje te kish dhene vete doreheqjen.
Kaq gje duhet ta dije si ai, si juve.

1 Like

2 Likes

Kryeministri ka te drejten qe i jep ligji per te fuqizuar qeverine me ministra por edhe per te shfuqizuar ! Ku eshte problemi ketu ? Ne kohen e diktatures ministrat shfuqizoheshin denoheshin me burg ose pushkatim, tani vetem shkarkohen ! Ku shte problemi ketu ?!! Duhet pak disipline ne qeveri !Ky ministeri beri show me nje femer qe liroi nga burgu para kohe nepermjet aministise, kur per paftesi drejtimi te automjetit, shkaktoi vdekjen e nje femije 11 vjec !Femra beri vetem 2 vjet burg ! Por ishte alamet cuci ama dhe media i dha mikrofonin ne goje ta thithte dhe ta lepinte te gjithe me kenaqsi dhe nder te MIinistrit ! “Kenaqsia ime shkone ne radh te pare per ministrin e drejtesise …” deklaroi femra sa po u lirua nga burgu ne pranine e buzqeshjes te Majanit qe ishte prezent !

Ka bo gafa te medhoja ky Manjani !

http://www.gazetatema.net/web/2017/01/30/dokumentet-zbulohet-lidhja-basha-balili-kreu-i-pd-i-fali-hotelin-ne-sarande/

1 Like

Eshte loje e metes, orkestrim per te pergatit terrenin per zgjedhjet e reja, frika nga influenca e lekeve te hashashit ne to. Shkurt lsi deshiron monopolin e blerjes se zgjedhjeve dhe duke godit ministrin e brendshme godet lsi-ne brenda ps, si dhe nje nga pasardhesit e mundshem te rames.

http://www.gazetadita.al/debati-per-shqiperine-ke-duhen-rezultate-kunder-krimit-dhe-korrupsionit/

S’ka me hanger buken e kaurit e me ba duvane e turkut.
Kam shume respekt per ata qe i kundervihen shefit dhe nuk nenshtrohen. Po prit,bej oponencen mrena institucionit dhe kur e shef se gjithcka po shkon kunder principeve tuja,jep dorheqjen.
Nuk mund te jesh edhe minister edhe analist i pamvarun ne media qe ban fertele qeverine .

2 Likes

“Kam shume respekt per ata qe i kundervihen shefit dhe nuk nenshtrohen”

Dhene lirine e demokracise (anarshise), kjo pune eshte bere sporti me popullor i shqipove